Zetor

Prikolica će se odkacit samo ako vozila nešto uz jako brdo i ako je dosta duže od tovarnog sanduka i ako isto kipas nazad.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Ili ako skrenes previse ostro i zadnjom gumom podignes rudu. Moze i da se desi ako prolazis kroz dublje kolotrage da ruda nasedne i podigne se. Preporucljivo je da imas osiguranje. Meni na 539 se par puta desilo da se otkaci u zadnjih 10 godina, i to zato sto je cela kuka dobila dosta lufta pa fabricki osigurac ne radi ama bas nista, ima preveliki zazor.

Sto je teza prikolica to je manja sansa da ce da se otkaci, imt jednoosovinku je jako tesko otkaciti pogotovo punu.
 
Sta bih mogao da dokupim za zadnji deo traktora, kako bih mogao da nakacim prikolicu bez problema tj muke? Kad god je kacim, moram lanac da koristim i da hidrauoikom podignem prikolicu na visinu vucnika, koji je, kao sto znate, fiksan i ne moze se spustati da "pokupi" prikolicu?

Evo Marko kako kod mene izgleda kuka na C-360...
 
Kod kolege miksera je kuka od ursusa, inace jako lepo i pedantno napravljeno.
I ja sam kod mene na istu foru namestio, samo dva lancica na poluge i to je to.
Inace pre je bilo (fabricki) moraju da se skinu poluge da bi se koristila kuka.
Evo kako izgleda kod mene, potrebno je samo podici poluge do kraja i kuka je zakacena, a poluge su slobodne.
Pri odkacivanju prikolice poluge se podignu do kraja, otkaci se "osigurac" pomocu sajle, (kod mene inace primitivno stavljen kanap) spuste se poluge i prikolica otkacena.
69232ce83d3168c7e7a1564abaea916c.jpg
9d87c36552d42594e122b8d1d749a5a3.jpg
e224d44e7e7f78bad47250af08f84bd5.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ovisi koji teret, to jest, koliko je udaljen od traktora. Ja inače nosim sa 6211 rotodrljaču od tone bez problema, naprijed ima 100kg utega koje ne skidam.



Malo smo se provozali, traktor nije bio paljen dva tjedna, pa da se razvrti i napuni akumulator. Pali iz prve na -10C, 6211 upalio iz drugog pokušaja...

 
Pumpe su iste, jedino 6211 ima pomoćni klip hidraulike, na to sam zaboravio, pa cijeli sistem manje trpi. Za četverorednu sejalicu nemaš brige, to nosi i 5011 s kutijama za gnojivo bez pardona, tako da 7011 ide kud hoćeš, a prskalicu ovisi kakvu imaš. Kod mene nema baš previše Zetora x011 serije, većinom su x211, tako da ih ne mogu točno uporediti, ali sve je isto osim tih pomoćnih klipova, i jedan nosi sa 7211 prskalicu od 800 litara s velikim i masivnim granama.
 
Jel ima neko iskustva za zetorom 8011 da kaze neke vrline i mane? Burazer je nasao nekog da kupi pa se razmislja.
 
Jel ima neko iskustva za zetorom 8011 da kaze neke vrline i mane? Burazer je nasao nekog da kupi pa se razmislja.

Muči ga zec/kornjača odnosno ceo menjač može biti problematičan. Malo je spor u transportu, ali je težak i lože da povuče. Deda kupio novog. Pitaj ako te još nešto interesuje.
 
Meni za mojih 92kg treba 1.4-1,5 bar. Napumpas na 2 bara pa sednes na sediste, i ispustas vazduh dok ne osetis da je dovoljno udobno. Bar sam ja tako radio dok nisam zapamtio koji pritisak mi odgovara. Mesecno jednom ga dopumpavam.
 
Identicno i ja radim. Krenem da duvam i vidim kako sediste raste, zastanem, sednem i poskakujem. Po potrebi samo malo ispustim i proverim, i kad mi se ucini idealno, to je to do daljnjeg.
 
Nazad
Vrh