Zetor

To mora raditi kak ti je Spasoje napisal ali kod tebe su očito neki problemi.
Ti bi trebao osjetiti razliku u broju okretaja i kad ručicu stisneš dole do kraja, ali do kraja. Prvi zub nije kraj.

Ako ti ne radi ili te to smeta naj jednostavnije ti je začepiti (onim čepom kojeg budeš skinul s začepljenog izlaza) taj na kojeg je sad trenutno priopčana cijev.
Odnosno, zamjeniš mjjesta

- - - - - - - - - -

@ FL, 7011 nema povrata preko filtera
 
Ja na 7045 imam dva izlaza i kipu prikljucujem dole (tako pise u uputstvu).Kada pomjerim rucicu na gore,prikolica se dize,kada je pustim rucica se vrati sama u sredinu a prikolica stoji dignuta.Kada rucicu potisnem dole,prikolica se spusti.Nema nikakvih cepova ili blokada na drugom izlazu.
 
Dva izlaza imaju svi stariji zetori od 25-taka pa na dalje....
Nemože ni biti čepova kad imaš dva izlaza.

Ovdje na slici imamo te izvode na razvodniku označene crvenim strelicama, a zelenom je označen klip razvodnika koji određuje u koju stranu ide ulje.

 
Zombie. Pokusaj malo gore .Par cm .Treba da se spusta ,a kd predjes skroz gore dize .Ako spustas dole kreni lagano i pocece s spustati pre sredine. Ako ides skroz dole otvaras izlaz na drugu stranu i ulje krece ali ga zaustavi izlazna spojnica.na drugoj cevi.To sto pise u upustvu nevidim ni jedan razlog da se kipa sa donjom .dVE IDENTICNEE RUPE ,DVA IDENTICNA CREVA I DVE ideenticne uticnice .Mogu i razlicite kao sto su kod mene jer imam jos nekih prikolica sa krstom i onom vecom rupom.Ovaj klip obelezen zelenom krene napred ili nazad .Isti protok ,isti pritisak isto sve .Ako je jos nesto naznaceno u upustvu volio bih da znamo,zasto je to tako ,mozda ipak postoji nesto sto neznam o ovom rzvodu. Puno sam ih komplet remontovao.
 
Nisam stigao pre da javim..... Skinuo sam čep sa blokiranog izvoda,prebacio tu jednu cev koju imam na taj "novi" izvod,prikopčao sat i na komandu ručicom prema gore-nazad izmerio sam pritisak od nekih 190bari,znači šljaka. Ali ono što mi je interesantno je da mi se sad onaj zvuk pumpe čuje kada ručicu gurnem dole-napred,a dosad nije, jer sam čep prebacio u izvod koji nije radio... Takoreći blokirao sam ulje koje nije ni dolazilo na taj izvod. A sad ispada da i na tom izvodu ima pritiska?! Ludilo! 20 i više godina čovek ne kipuje sa njim jer izvod ne radi,a i ja sam merenjem i isprobavanjem orudja,skidanjem spojnice,pre ikakvog rastavljanja ustanovio da izvod 100% ne radi. Moraću zvati Ghostbusterse jer izgleda da mi se neki uvuk'o u avliju... :osmeh:
Hvala svima na pomoći i na slikama i evo svima po jedan biiiig tnx!
 
Za zetor 2511 treba mi ac pumpa, nasao sam cesku originalnu za 6500 dinara.
Postoji i zamenska za 3400 ali par radnji sto sam zvao niko je nema na stanju. Zna
li neko gde mogu naci ovu zamensku?
 
Pzdrav forumasi

Imam jedan problem na zetoru 5911.
Slomio sam onaj poklopac na bospumpi onaj gdje se ljeva ulje na njega. Gdje mogu da nabavim taj poklopac i jel ima mozda neko kod kuce od neke stare pumpe da mu netreba pa da se dogovorimo oko toga.

Nosio sam kod majstora da ga zavarim ali nije uredu jer nemoze nikako da bude ravan i ne nalijeze lijepo na pumpu i onda pusta naftu vani.
 
napavis to od 2 lima diht masa i nece curiti,i sto nesipas odozgo na šraf ulje ja tako radim.
 
ma probao sam nesto da napravim ali nevalja, mora na poklopcu da bude prosjecen kanal za onu gumicu koja dihtuje.
Pa i slomio sam ga tako sto sam sipao odozgo na taj saraf, zapravo pokusao da naspem.
Kad sam ga kupio ajd reko da to sve prekontrolisem i kad sam pokusao taj saraf da odvrnem neide nikako, i nategnem kljuc jos malo i slomi se....
Ako neko ima staru negdje nek se javi da se dogovorimo
 
Pozdrav ljudi.Treba mi pomoc oko jednog dela
Rasturio drugaru hidraulik na Zetoru 4711,menjamo gumice na razvodniku.Kad smo rasturali razvodnik ustanovili smo da je polomljen ovaj nepovratni ventil.Imam neko uputstvo na francuskom i u njemu kazu da je to ventil za kontrolu brzine reagovanja (koliko sam uspeo da rastumacim).Jel zna neko gde moze da se nadje ovaj deo?

29lxsg4.jpg



20q01nl.jpg



m9a6fk.jpg


Nemam bolju sliku iz kataloga,ovo sam skinuo sa neta a onaj sto je postavio na net nije lepo skenirao pa se ne vidi broj pozicije.
Hvala:ppozdrav:
 
Krokus Golobok ili Agrotehna Bavaniste ako nemaju neverujem da ces negde naci.Broj u Bavanistu je 013/751 051.
Broj za Krokus vidi na Google.
 
Za Krokus znam,Golobok je selo pored Azanje.Cekamo sutra da otvore. :ppozdrav:
Kako se uopste ovaj deo zove u narodu da znam sta da trazim.Nemam nesto iskustva sa Zetorom.
 
Tako kako si napisao u prvom postu.Obrati paznju u prodavnicu kad odes posto za Zetora mislim da nema(ali nisam 100% siguran)dace ti od Ursusa.Taj od Ursusa je za brucu duzi(0,5mm,mozda i manje)pa nebi bilo lose da ga za malo skratis,jer hoce po nekad da se desi da zeza malo i da zaglavljuje.
 
Za Krokus znam,Golobok je selo pored Azanje.Cekamo sutra da otvore. :ppozdrav:
Kako se uopste ovaj deo zove u narodu da znam sta da trazim.Nemam nesto iskustva sa Zetorom.
Taj dio se zove nepovratni ventil, u Hrvatskoj nije problem za nabaviti ga, a za kod vas neznam.
Ako bude potrebe za skračivanjem, skračuj onoga s druge strane jer je lakše, mada sumnjam da to ima veze jer je između opruga.
Obrati pažnju da dosjedna čahura nije oštečena, to je bitnije.
 
Nadjosmo onaj nepovratni ventil u Agrotehni u Bavanistu.Poslao covek Cityjem sutra stize.Posto nemam neko iskustvo sa Zetorovim hidraulikom,zna li neko zasto se taj ventil lomi?
Dzaba mi sto zamenim deo ako ne znam sta je uzok loma.
Hvala svima na pomoci. :ppozdrav:
 
Nadjosmo od Zetora original.Kazu da je Ursusov sa 3 pera a ovaj original ima 4,bas kao sto treba.
Ovde kod nas taj deo zovu "raketica",valjda zato sto podseca na raketu.:osmeh:
 
Nazad
Vrh