Zetor

Ne znam, i kod mene se na motoru nalazi ista takva žica ali nisam upratio kuda ide. Vjerovatno je to sonda koji registruje pritisak ulja pa pali i gasi lampicu.
 
Da li je nekom od clanova foruma upustala prednja vuca na Ursusu C 1214 ili C 1614 (pod upustanjem podrazumevam da se ukljuci i iskljuci nekoliko puta u sekundi dok je traktor vruc u opterecenju). Pumpa je nova i ima pritisak od 12 bara posle 4-5 sati rada(kad se ulje bas ugreje) i lamelice su nove. Hvala unapred.
 
Koje je za podmazivanje pumpe, onaj čep na kojeg je kolega sa susjednog foruma po mojoj preporuci ugradil manometar?
 
Kolege pomagajte hitno, pomozite mojoj gluposti. Danas sam hteo da vidim sta ima u kucistu upravljaca, pa sam skinuo cetri srafa sto drze volan za kuciste posle sam okretao volan u levo i odvojilo se samo i skinuo sam volan tj. stanglu kad sam vratio sve nazad volan se okrece kao ventilator kao da ne pokrece nista dole? Ima li ko iskustva sa tim kako da resim problem?
 
Kaj nisi pital, bi ti sliku metnuli da vidiš.

Sad trebaš skinuti jedan od poklopaca i napeljati kuglice na puž.

100_6952.jpg
 
Najverovatnije da su ti ispale kuglice koje pomeraju poluge kada okreces volan . Ima ih jedno 60-ak kom. Dosta zajebana stvar ko je nije radio. Treba sve rastaviti i kuglice ponovo poredati .
 
To je normalno zato sto kada je spirala u njemu i vrtis volan levo desno kutiste ide gore dole i preko poluga pomera tockove. Dali si ti nesto osetio da nije u redu ili si to rasturo iz ciste radoznalosti?
 
To je normalno zato sto kada je spirala u njemu i vrtis volan levo desno kutiste ide gore dole i preko poluga pomera tockove. Dali si ti nesto osetio da nije u redu ili si to rasturo iz ciste radoznalosti?
Imalo je lufta u volanu poprilicno pa reko da vidim sta je problem... Evo slike ima 64 kuglica e sad kako poredjati a da neispadaju dal ih namazati pa da se tako zadrze za kuciste?
2elcmd2.jpg
[/IMG] Iako smo rasturili nevidim kako bi resio taj luft?
 
Tovatna mast, i to dok "drzi" neispadaju kuglice.
Luft se nemoze tako resiti, jer se luft nastaje zbog kuglica i puza (pohabaju se "vodovi" u puzu, i tu nema spasa).
I treba paziti na kvalitet kad se kupuje nov puz. Mi smo isli na jeftiniju varijantu, pa posle osam (8!) r.s. raspao ceo sistem (puz), pa je traktor jedva stigao kuci sa njive. Ima da se kupi za malo vecu cenu (i frtalj uvecana cena), a kvalitet ja za par 100x veci u odnosu na ovu najjeftiniju varijantu (ako se uzme u obzir 8 r.s. :haha:).
Kupili smo delove kod Marije Muhe u NS.
 
Da li od prve rupe u navoju kucista pa do zadnje treba da bude sve puno sa kuglicama ili fabricki fali neka? kad smo skinuli bilo je 64 kuglice a fali tacno 6 da bude puna navoj? Dal da ubacim to sto fali i dal cu time izgubiti luft koji sam imao?
 
Jesi li ustanovio gdje ima tacno luft.Na kuglicama po kojim hoda navojno vrteno u puzu ili na nosacima puza.
i02430-kopija.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh