Zetor

Optimista, imam utisak da 4. brzina nije baš za celodnevni rad. Možda za par krugova. Ja imam Rau 2.8.
 
Ne znam, ja sam tako terao. A znam da je i komsija jedan dok je radio sa 7011 i rau2. 8 tako terao
 
Jako zavisi od tipa zemljista i od podloge. Godinama sam radio sa istom kombinacijom i bivalo je da jako lako ide do situacije da je na knap. Ne vezano sada za Zetora.

Pre nekoliko postova kolega je pisao kako vuce sa rusom 820 80 opruga. Samo cu reci moj turcin 80 opruga necu ni da probavam, jer mislim da ne bi mogao ni da krene. A uverili smo se mi iz sela da je arma 854 nijansu jaca od rusa 820.
 
Jako zavisi od tipa zemljista i od podloge. Godinama sam radio sa istom kombinacijom i bivalo je da jako lako ide do situacije da je na knap. Ne vezano sada za Zetora.

Pre nekoliko postova kolega je pisao kako vuce sa rusom 820 80 opruga. Samo cu reci moj turcin 80 opruga necu ni da probavam, jer mislim da ne bi mogao ni da krene. A uverili smo se mi iz sela da je arma 854 nijansu jaca od rusa 820.


Hahahha?????? Svaki ciga svog konja hvali... Mi sa 820 vučemo 2.9 13 do 14 km/h, a kad je njiva idealno ravna čak i 16!
 
Nisam uopste u fazonu moje ja jace. Isti plug je kolega iz sela kacio za 854 (isti dan su nam stigli traktori) koji je pozajmio od drugara sto ima 820elux. Gazda rusa je to rekao jer se vozao sa njim u armi. Iskreno briga me koji je jaci. Uloga mu je da vuce prikljucke i dok je tako dobar je.
 
Šalim se bojčetiću, naravno! Nije bitno koji jači, bitno je da će on taj spremač vući kako god oćeš!
 
https://www.dodaj.rs/ uradjena pumpa i diznehttp://fotkica.com/slike.php?slika=1_64493447_20190111_124718.jpghttps://www.dodaj.rs/image/bxyHh
20190111_124718.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala Vlado,verovatno cu ga uzeti 45.000 din.a jedna firma trazi 650e,da dodju kuci I namontiraju pun sa orbitrolom.

Ja sam kupio pumpu posebno ,poljska malo jeftinija od original zetor, orbitrol danffos 160 kubika , sirov hidraulicni cilindar, jos treba zavariti usice na njega, rezervoar za ulje. Treba napraviti drzac na nosacu kabine za cilindar , a prije toga remontovati prednji trap , ima puno lufta , onaj sa oprugama.
 
Jesam,ima razlike bolje prima gas ,bolje pali nema onog dima sto je ranije imao,e sad kad budem nesto radio videcu kako ce see onda pokazati.
Promenjeni su elementi I jedna dizna nije valjala,kostalo sve 100 eura.
 
Znaci skinuo si pumpu, dao je tom prijatelju koji ju je odneo u Cesku, tamo su je uradili i vratili ti je, sredili i ulozak dizne i sve to za 100e?
A ako nesto ne valja, zar to nije rizik zbog reklamacije?
 
7011 ima posla sa RAU 2,5m u 3. Moguce u 4 brzini 2cm duboko.
@grabik
Vidi rodjeni, nemam pojma kako je u tvom ataru. Ali znam kako je kod mene i znam sta sam radio, a verujem da znam nesto i o setvospremiranju. A ti nikada nisi radio u nesem ataru tako da je malo bzvz da pises.
@bojcetic
Dane prekljuce i kupio lm950, a i ja sam jednog pazatio u isto vreme. Oba kupljena u isto vrrme u istom selu od razlicitih ljudi. A cim nabavi kugle kacimo germu za armu pa nek proba, rezultate cemo objaviti






Lm950, daske un350, pretpluznjaci i tocak
 
@Optimista , sa onim metrom sto si izmjerio dubinu od 5-6cm i da vozis u 4 brzini ,i 29 S opruga sa 7011, i moj izmedju nogu da izmjerim sa njim garantujem da ima 30cm.
 
@Optimista , sa onim metrom sto si izmjerio dubinu od 5-6cm i da vozis u 4 brzini ,i 29 S opruga sa 7011, i moj izmedju nogu garantujem da ima 30cm.

Kontam te, ti si ona kategorija mudraca ciji je uvek najveci bez obzira koliki je neciji. Bas zato retko kada pisem. Volimda citam na forumu, ovde ima mnooogo mudrih ljudi, ali naravno i takvih kao ti.
 
Nazad
Vrh