Zetor

Sada sam pokusavao osjetiti ima li pritiska na cepu hladnjaka pritiska nije bilo ili je bio minimalan da se nije mogao osjetiti (odusak sam zacepio)
Evo video usput da vidite kako izgleda kada se skine cep hladnjaka, u njemu je voda ima je malo vise.


- - - - - - - - - -

Ventilator se okrece na lijevu stranu i puse prema motoru (vuce zrak kroz hladnjak)
 
Ventilator stoji naopako, ali nije to razlog kuvanja, i ovako bi trebalo da hladi koliko treba. Često je do hladnjaka, Isperi hladnjak spolja, da kroz saće bolje prolazi vazduh.
 
Sa ovim propelerom ne bi trebao nikako da prokuvao, radio sam i po najvecim vrucinama, pod uslovom da je sve ostalo ispravno.Treba videti sve ostale delove hladnjak isprati iznutra, isprati sace , termostat, zatim da li ne nabija vazduh od kompresije unutra u vodu, jer tako mi izgleda na videu.
5211 ima propeler sa 4 peraje, jer je to motor sa 3 cilindra, i sa njime veoma dobro hladi,znam jer sam imao 5211. Probaj da pustis grejanje, ako imas kabinu, pa da vidis da li pada temperatura.
 
Vracen termostat, propeler sam ponovo okrenuo sada bolje vuce zrak, hladnjak ispran i opran okolo (nije nesto mnogo bilo u njemu a ni vani)
Pokusavo sam i sa grijanjem u kabini onda je malo bolje.
I ja sam isto radio puno sa njim pod teretom uz brdo nikad nista do sada.
Donju gumu nisam pipao javit cu ako nedaj Boze opet prokuha :D
Vidjet cemo danas kako ce se ponasati.

- - - - - - - - - -

::traktor1:: danas odlicno radi izgleda da je bilo samo do vodene pumpe, a kasnije do termostata (nedostatka istog).
Punom parom naprijed :ppozdrav:
 
Gumica tj.manzetna o karika u cilindru.Skini pod kabine,sjediste i poklopac hidraulike.Pazi,ekstremno je tezak.Nakon toga okreni poklopac i vidjeces cilindar.Pazi na razvodnik i polugice da se ne ostete.Odvoji cijevi sa cilindra,skini cilindar,izvuci kli.Skini manzetnu i kariku,stavi nove i ponovo sve sastavi.Trebace ti alat za stezanje karika kad budes stavljao klip u cilindar.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Nemas sta zaj.Samo vrati sve vijke na njihovo mjesto.Jedino moras paziti da okrenes mandzete pravilno.Netreba ti nikakav poseban alat za postavljanje klipa u cilindar ako se malo razumijes u mehaniku.
Evo slika cilindra.Odvrces dva vijka (sigurnjak i suplji vijak).Cilindar drze dva vijka(kljuc 24) sa vanjske strane poklopca koje otpustis prije skidanja poklopca.To je to cilindar je skinut.
dsc02051-kopija.jpg

Klip iz cilindra mozes izbaciti pritiskom zraka ili da lagano cilindrom udaras u drvo(panj).Kod tebe ce mandzete vjerovatno ovako izgledati.
dsc02364-kopija.jpg

Ili ovako.
dsc02060-kopija.jpg

Ovde imas sliku kako se okrecu pravilno mandzete.Ako je karika losa zamjeni je.Zamjeni O-ring(2kom) na cjevcici za dovod ulja sa pumpe u razvodnik.Stavi nove bakarene podloske(2kom).
dsc02160.jpg
 
Kolega Lisnik, da li mozes (nije hitno, kad budes imao vremena) da postavis uputstvo kako zameniti o-ring na onom delu gde se kaci toplink za traktor i koji pomera torzionu osovinu. ::pomoc:;
 
E to je vec malo slozenija zabava za onog ko nema iskustva ..Pokusacu da pootrazim neke slike ,al nista ne obecavam.
 
Pisalo se o njima na forumu, mislim da su ih radili u kooperaciji sa john deer-om, postoje i neki john deer-ovi sa identicnom karoserijom
 
Kako su povezani pomoćni cilindri hidraulike kod Zetora koji to imaju? Mislim na jedan ili dva cilindra koji pomažu pri podizanju poluga? Vidio sam to kod nekoliko Zetora ali nisam vidio kuda idu crijeva jer se gube negdje ispod kabine.
 
Nazad
Vrh