Zetor

Koja je razlika izmedju motora 6011 i 6211?
 
Mene mrzi da menjam svake godine po neku bravu na traktorima.

Zadnja kod mene je bila Fadipova i cim garancjia prosla ona crkla.
Trazio sam kvalitetno nesto sto moze godinama da radi a da se ne kvari. Tako cu sve da izmenjam cim bude trebalo.

Kada sam trecu promenuo dojadilo mi pa sam nasao elegantnije resenje . Posto je samo kontakt odlazio a svetla su uvek bila ok njega sam povezao na prekidac malo jaci i zaboravio na bos bravu jos davnih dana .
 
Kada sam trecu promenuo dojadilo mi pa sam nasao elegantnije resenje . Posto je samo kontakt odlazio a svetla su uvek bila ok njega sam povezao na prekidac malo jaci i zaboravio na bos bravu jos davnih dana .

I kod mene isto.Kupio sam ga 2005 i još uvek funkcioniše a ne znam koliko je radio pre toga
 
Kada sam trecu promenuo dojadilo mi pa sam nasao elegantnije resenje . Posto je samo kontakt odlazio a svetla su uvek bila ok njega sam povezao na prekidac malo jaci i zaboravio na bos bravu jos davnih dana .
Moze naravno tako da se uradi. Ja sa ovom bravom sam hteo da izgleda orginalno radi estetike.
Danas montiram na agregat i na rovokopac ove brave za paljenje.

f17169fbcfd83d0276a23c6d4e224f79.jpg
b639c8186279a7c5167e4ac1c08206f9.jpg
 
Naj bolje je kad je u originalu medjutim nisam bio u prilici da nabavim tako nesto a stvarno mi nije potrebna nervoza i oko toga pored svega drugog posla pa je odradjeno ovako .

Zorane po svoj prilici se nece pokvariti nikada jer je kontakt stavljen samo sa dve krive licne i kljuc se zaglavi izmedju njih i uspostavi kolo . Dovoljno je da se jedna malo odalji i vec ne radi dok su kontakti svetla klizni i oni se tesko pohabaju .
 
Koja je razlika izmedju motora 6011 i 6211?

Evo da dopunim odgovor kolega Mise.

kada je motor u pitanju razlike izmedju 60 i 6211 su sledece.Tj. 62 u odnosu na prethodnika ima ove novine:

pored navedene bosh pumpe koja se podmazuje pod pritiskom (iz mog iskustva traktori ranijih serija 59,6011 lakse pale zimi tako da ja taj dekompresor na 6011 ne bi uzeo kao neki veliki minus...)

tu su jos i
- druga pumpa za ulje
- alternator 14V/55A (umesto 14V/35A)
- dvokruzno hladjenje

Kod serije 6211 je ostavljena mogucnost (na zahtev kupca) ugradnje prednjeg kardana (za razliku od 6011 gde ta mogucnost nije postojala)
Kod 6211 idu 3 karike po klipu (2 + 1 mazajuca) dok kod 6011 idu 4 (3 + 1).

Osim toga 62 ima hidrualicno umesto mehanickog kvacila na 6011 itd....
 
Znaci da ima termostat koji je sposoban ne samo da otvara veliki "krug" ali takodje moze ztvoriti i mali krug.
Kada je motor hladan voda dolazi iz motora do posude u kojoj je termostat koji ustvari zatvara (kao poklopac) gornji deo posude koje se uliva u hladnjak a voda istice odvodem na dnu te posude nazad u motor.Kao rezultat toga ne hladi se i motor se zagreje prilicno brzo.Kada temperatura dostigne npr. 82 stepena (zavisno od tipa termostata) termostat se otvara (pojednostavljeno receno) otvori se gornji deo posude i voda moze teci u hladnjak.U tom trenutku je otvoren veliki krug ali istovremeno i mali.
Na primer kod oranja ili velikih opterecenja motora to nije dovoljno na termostat dolazi stalno prevruca voda iz motora zbog cega ce se on otvoriti do kraja i tako ce njegov donji deo (banalno receno jedan poklopcic na sipci) zatvoriti potpuno donji deo tj. donji odvod iz posude (mali krug) i sva voda ce onda ici preko hladnjaka...
 
Poslednja izmena:
Kako je to izvedeno ? Dali imas kakvu sliku kucista termostata i njega . Prilicnomi smeta sto mu dugo treba da se zagreje .
 
@talentt ,mogu ja da ti slikam kuciste termostata na 5211 , ako ti to treba.

5c6ced4d51acc6c1ac9a12e211d01c9e.jpg


c5c60d2e3d4523abb22d1b2c0df10ea1.jpg


0518982048952e5c57f0f73948f462b8.jpg



Samo je kod mene kuciste od ursusa ,nije original zetor. Na zetorovom kucistu se nalazi davac za temperaturu vode.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo jel tu montiran termostat ? na Ursusa je to kuciste okrenuto drukcije tako da ispod pecurke termostata stalno cirkulise voda u malom krugu a kad otvori onda pusta u hladnjak i mali krug a ovde ne nego dolazi vruca voda na vrh/sesir termostata od gore . Kako se ponasa temperatura , Kod mene kada je ladno i ne radi tesko nama sanse da otvori termostat ?
 
Ovde kod mene je kuciste bez termostata, kada sam menjao nisam nasao original zetorov pa je ovo kuciste stavljeno kao privremeno ,ali eto vec par godina nikako da to resim.

Koliko se secam ,ovako je bilo i original kuciste postavljeno.
 
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?
E da, da mogu ja povecati sam hranjenje na bosh pumpi tj. neki majstor. Ili mora kod bosiste da se nosi.
Mislim da sam vec pisao kako sam zimus radio pumpu I dizne I da je traktor smanjio potrosnju u transportu ali zato slabije vuce u transportu.
 
Manjevicu,na zetoru,i ursusu,sdm pumpa ne cacka,samo bosista,jer su skloni da im zaglavi regulator,onda dobije veliku turazu i nema sanse da ga ugasis,
Da pumpa se ne dira ako nisi vican mehanicar. Samo krpa u usis moze da ga ugasi i na stariji slavina za gorivo. Ovo zadnje mozda bude i vec kasno za motor dok potrosi naftu iz filtera.
 
A da li su po snazi isti ili je dvojka malo zustrija?

6011 (pravljen 1980 - do kraja 1984 godine) - 43 kW - 57.66 KS
6211 (od 1984. do 1988. godine) - 43.5 kW - 58.33 KS

6211 (od 1988. do 1992 godine) - 45.5 kW - 61 KS (ugradjena jaca pumpa)

Dvojka jeste malo jaca al nije to neka epohalna razlika.Ono gde jeste velika razlika jesu brzine.
Kod 6011 (na koji su standardno montirane od fabrike gume 14,9-28 a naravno ko hoce moze da ih zameni i za vece) su brzine uradjene isto kao na 5911 (najvise nervira spor rivkerc).Dakle sa 14-cama brzine idu ovako:
I - 4,35
II - 6.47
III - 9.01
IV - 13.83
V - 23.07
R - 5.67 km/h

a kod 6211 (gde je standard 16.9-28 )
I - 7
II - 9
III - 13
IV - 19
V - 25
R - 9.5 km/h
 
@Kacerac Ako bi mogao da napises jos samo na koliko obrtaja motora vaze te brzine.
I da li imas podatak za 6011 sa 16.9 28, posto sam ja njih stavio. Nije sigurno kao na 6211 jel je to brze jego sto moj ide
 
Nazad
Vrh