Zetor

To nisam znao da mora odma na carinu. Ja sam mislio da mozes da ga preteras preko pa da carinis ako hoces, ako ne nista samo ne mozes da registrujes.
 
Jel ima neko problem sa vibracijama volana na Zetoru 6011,7011?
Da li je to kod svih ilj samo kod mene ceo volan sa sve stubom trese vibrira.
Nije strasno, ali nervira me u prskanju I setvi?
Kako da resim to?No code has to be inserted here.
 
Jel ima neko problem sa vibracijama volana na Zetoru 6011,7011?
Da li je to kod svih ilj samo kod mene ceo volan sa sve stubom trese vibrira.
Nije strasno, ali nervira me u prskanju I setvi?
Kako da resim to?

Najjednostavnije prodaj traktor i kupi neki drugog proizvodjaca, alternativa ,prepravka na orbitrol, a ako imas sa amortizerima neces moci nikad luft da anuliras , moguce jedino Tom Kruz to moze popraviti :haha:.
 
Manjeviću meni volan trese po ravnom putu kad idem. Mislio sam da je do guma, a isto se dešava i sa prednjim novim gumama. Ja sam menjao i spone, i čaure, i ležajeve i rukavce. Verovatno je do lufta u stubu volana.
 
Sve sam stavio novo kad sam stavio novo kad sam ga uzeo, puz volana, krejeve spona. Ali ne vredi.
 
Ja sam imao slično ponašanje volana na 7045, ugradio amortizer prednje vuče prije 5 ili 6 godina (sa desne strane se ugradi, pogledaj u katalogu dijelova kako to izgleda) i problem riješen, volan je miran i pri punom gasu u petoj brzoj. Amortizer sam kupio u Rumi i platio 50 evra. Možeš i od auta amortizer uzeti, bitno je samo da ima dovoljan hod, napravi nosač da ga prikačiš na most sa jedne i na sponu točka sa druge strane, još to je to jednostavnije nego originalni amortizer pošto za njega treba i mala boca sa uljem i 40cm crijeva, to sam nabavio na autootpadu za džabe, sve ugradio na originalna mjesta i eno služi savršeno. Zetorov servo volan je sam po sebi "klimav" i tih luftova se nikad nećeš riješiti tako da ti amortizer predstavlja najbolje rješenje.

Evo kako je kod mene (slika sa neta), vidi se taj amortizer

https://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/zetor-amortizer-oglas-19725353

images


Evo ga ovdje sa nosačem i bocom

zetor-amortizer-slika-69976859.jpg


1523704-zetor-predna-tazka-naprava-1.jpg


Pošto ti nemaš prednju vuču, možda bi bilo jeftinije da uklopiš amortizer od nekog auta (zastava, yugo...) pošto ti tako ne treba ni boca a nosače svakako moraš praviti po mjeri.
 
Kako bi ste ocenili Zetore novije generacije?Da li su zadrzali kvalitet i gde su trenutno medju konkurencijom u odnosu na kineske i turske traktore sto se kvaliteta tice?
 
Da li je neko kupovao sajlu za ručni gas a da ima oba kraja zakačenje.Mi smo kupili ali tu nema ni polovina sajle i ne možemo da nastavimo.Ako neko možda ima neku sliku kako je u originalu.U pitanju je 5911
 
Kako bi ste ocenili Zetore novije generacije?Da li su zadrzali kvalitet i gde su trenutno medju konkurencijom u odnosu na kineske i turske traktore sto se kvaliteta tice?
Мајор по мени ништа бољи од нпр Уто исте снаге.Једну Проксиму знам да су возили назад у фирму на првој њиви коју је радила,цркле дизне.Тако да,не знам колико оправдава,мада ја би увек пре узео зетора мајора него кинеза.
 
Kako bi ste ocenili Zetore novije generacije?Da li su zadrzali kvalitet i gde su trenutno medju konkurencijom u odnosu na kineske i turske traktore sto se kvaliteta tice?

Malo je tu "Zetora" ostalo.Motor je na pola modela od Deutza (a bice i na Proximi i na Forteri kroz par godina kad postojeci Zetorovi ne budu vise ispunjavali EU norme).Jednostavno za tako mali broj prodatih traktora (manje od 2500 godisnje) gazdi se ne isplati ulagati velike novce u sopstveni razvoj.Transmisiju vec 20 godina ugrađuju od Carraroa, kabine proizvodi kooperant iz Poljske, od Zetora ostade samo hidraulik, delimično menjač i finalno sklapanje (mada je i tu nastala promena pošto se 2 najmanja modela Hortus i Utilix sklapaju u Južnoj Koreji a preostala 4 u Brnu).Što se tiče kvaliteta mogu oni i sa Kinezima i sa Turcima da se takmiče bez problema kada je kvalitet u pitanju...Problem je cena.
Danas kada te razlike u kvalitetu nisu tako markantne (i veliki brendovi proizvode svoje traktore po Turskoj, Indiji, Kini itd) cena diktira sve a tu je Zetor u hendikepu u odnosu na Turke, Kineze itd...

Zetor je otpustio 145 radnika od početka 2019. godine.Zbog pada potražnje došlo je do toga da proizvodna traka ne radi non stop, već "staje" tokom radnog vremena 1-2 puta radi ušteda.Mislim da je sa postojećim vlasnikom Slovakom budućnost firme vrlo neizvesna.Nisam siguran da je isti spreman da uloži veća sredstva kako bi napravio pokušaj povratka Zetora na "staze stare slave" (mada je to danas među konglomeratom udruženih proizvođača teže nego ikada).On će to pre ili kasnije prodati.Pitanje je samo dal će ih "pojesti" neka grupacija tipa SDF ili opet kupiti neki privatnik itd....

Zetor je 2014 prodao oko 4200 traktora a ove godine se očekuje da će prodati oko 2100 (u "srećna vremena" toliko bi ih napravio na mesečnom nivou)....
 
Poslednja izmena:
Mjenjač je uglavnom Zetorov proizvod, a hidraulika je Talijanska Mita. Mada danas je to kod svih prizvodača teško odrediti, ne zna se tko pije a tko plaća, tko posjeduje koju kompaniju, ni čiji se dijelovi ugraduju.
Cijena zavisi od dilera, na primjer, kod nas u Hr su Zetori puno skuplji nego u Sloveniji, to jest, za iste pare se dobije više konja i opreme. U igri je i cost of ownership, održavanje je puno jeftinije nego kod zapadnih konkurenata, mene veliki servis na Claas-u košta oko 1000 eura, a na Proximi iste veličine nekih 350€, to je ogromna razlika. I sa cijenom dijelova je ista stvar, a Claas ničime ne opravdava svoju skupoću.
 
Koji termostat da koristim na Zetoru 4911 imam stari koji otvara na 82 stupnja, provjerio sam ga nakončiščenja uredno otvara na toj temperturi. Kuio sam drugi termostat isto za Zetora, ali on otvara na 77 stupnjeva. Sad sam malo dvoumim koji da stavim.
 
Nazad
Vrh