Zetor

prava ergela :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266400664[/time]
_________________________________________________
mislio sam ursusa prodati ali sam odustao prodao sam staru 82mtz,ja ga sigurno nikad necu prodati zahvalniji traktor nisam imao,sa njim sejem(maja sa diskovima),prskam(agromehanika 66ol),presujem ekstra izbor brzina za presovanje,berem sa dvoredim berkom ,....sve u svemu prezadovoljan sa njim :D :D
 
Interesuje me kako izgleda filter ulja na zetoru 3511

dosao jedan komsija da vidi na mom i kaze da nije isto
isto kaze da su u pitanju nekakve plocice koje bi on trebao imati u tim casama sto preciscavaju ulje a on ih nema uopste kaze da je neko izvadio :sta: :sta:
pa ako mozete pomozite da rijesimo problem coveko :ppozdrav:
 
Te "pločice" jako skupe ugrađuju se u 4911 . Najbolje je rešenje kupiti držač za zamenjiv filter , to su kod nas radili ljudi kad je došlo vreme da se menjaju te pločice . :cao:
 
Da... to je to! A one pločice o kojima je bilo reči su sa mesinganim sitom i može da pomogne ako se dobro isperu naftom.... Jes' da je zajebancija ali izvodljivo...
 
BATONI je napisao(la):
Koliko tih segmenata ima na traktoru
komso kaze da ima dvije case pa onda u jednu casu ide koliko :sta:
Neznam tačno ali mislim da ide 10-11 komada u jednu čašu! A to je filter ulja sa dve čaše izgleda isto kao filter goriva!
 
Ali posle nekog vremena taj filter sa pločicama se ne može više oprati , a nov je skup . Pa ljudi uzimaju , kučište za promenljivi filter od Ursusa .
 
To je bilo na pojedinim modelimaiz 70-tih godina, ja sam to imao na 4718... A ako su jako prljavi, staviš u šerpu nafte, ugreješ naftu da bude vruća(najbolje ako imaš neki stari el. rešo u radionici, jer će da usmrdi kujnu) i u vreloj nafti mućkaš svaki segment posebno... Ili što sam čuo od jednog majstora, on je skinuo filter kompletno ceo sa bloka motora i uz pomoć stare pumpe od hidraulika je gurao naftu pod pritiskom kroz filter u kontra smeru od smera filtriranja ulja..... Kaže da su ti ulošci posle takvog ispiranja od 15-tak minuta bili kao novi! E sad... to treba i napraviti.... to je više za majstore kao savoris i slične.... E sad ako nisu zapušteni ti ulošci onda se to da oprati relativno lako i bez majstorisanja...
 
4911 je tri cilndra dok su Ursusi sa četiri pa je onda tu potrošnja veća . Zetor ima puno bolju kabinu , motor je malo kvalitetniji , diferencijal nije bučan (kod Ursusa boljka) . Neke izvedbe imaju ručicu za kvačilo kardana (kao kod rusa ili torrpeda 60 i više , i serije zetora serije 5011 pa naviše ) . Hidraulika je nekad malo problem (i kod Zetora i kod Ursusa) , ali to se da odraditi cena do 100€ .Serija 5011 je puno naprednija kabina je izolovana , grejanje , kvačilo kardana je u vidu ručice , veliki anšlag (važi za sve serije Zetora) .
 
kiki kad smo kod zetora i hidraulike ja sam lično menjao gumise i kariku na klipu ali mi on i dalje seca da nije možda sigurnosni ventil ? ili ventil na pumpi
 
Nije dosta samo gumice u cilindru , nije tu problem nego je problem u crnoj kutiji . Ali kad je poklopac dole onda se menjaju i gumice na cilindru . Nije do ventila mada možeš i to prveriti merenjem pritiska na izvodu za kipovanje (ili ako je ventil dole kuglicu ventila ne možeš gurnuti šrafcigerom onda je OK) .
 
Nazad
Vrh