Limagrain suncokret Najbolji hibridi za vašu najbolju njivu - KWS
Strana 378 od 378 PrvaPrva ... 278328368376377378
Rezultati 7,541 do 7,553 od 7553

Tema: Zetor

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Poruka
    1,683
    Zahvalio se
    18
    Zahvaljeno 507 puta na 357 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Optimista Pogledaj Poruke
    A ko je napisao 15km/h? Zasto lazes??? Sta glumis vise?
    Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini.

- - - - - - - - - -

Taj traktor tesko moze da napravi vise od 13000 radnih sati da je orao i radio teske radove sa 3 generalne opravke. To sto se tice motora. Postoji konstruktivni problem u mjenjacu , gornji snop mali iglicasti lezaj , tu pocinje kvar. Tamo poslije 4000 radnih sati uz normalno odrzavanje trebalo bi otvoriti mjenjac i izmjenjati iglicaste lezajeve onda bi bio prakticno neunistiv. Mjenjac je pravljen da radi najteze poslove u svim brzinama.

Proizvodjac kaze u prospektu koji je dolazio sa tim traktorm , kod teskih uslova rada (oranje i ostalo) , prva generalka oko 5000 sati , poslije na 4000 i treca oko 3000 radnihj sati.

Ajde snimak zetor u 4 brzini , dubina 5-6cm, sa 2,9 metara RAU. Ali ne nekoliko sekundi , bas me zanima i to cudo da vidim.

Član Dulkaarpad avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    1,998
    Zahvalio se
    209
    Zahvaljeno 540 puta na 394 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    "Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini."

Na 2000 ili na 2200 obrtaja, ili se varam?
    Dulka árpád

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Poruka
    833
    Zahvalio se
    556
    Zahvaljeno 284 puta na 169 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ratatatui Pogledaj Poruke
    Зетор 7011 ће вући спремач од 2.9м ко од шале , кад бих имао тај трактор мањи не би ни узимао.
    Tako je ja sa 7011 sam vukao imt 2,9 sa gredom i duplim rotorima 3 brzinom ide savrseno sve ispod toga je smejurija probao sam i 2,5m spremac ali je onda to gubljenje vremena.

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku DraleTD na ovoj poruci:

ratatatui (20-01-19)

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,364
    Zahvalio se
    4,146
    Zahvaljeno 5,482 puta na 2,847 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Optimistin zetor 70 se naradio jako puno. Ja dok sam bio dete njihova kuca je radila povrce kada je za ostale i industrijska paprika bila bauk. Tako da ne bi me cudilo da menjac ima i 20.000rh. Ovo pisem u podrsku Optimisti jer u svakom poredjenju je umeren.

To sam i ja pisao da Arma je vukla 3x35cm doduse posle padavina i kada sam ja sa 757.2 skinuo potrosnji na 12-13l ali je islo i to lepo. Steta sto vlasnik druge Arme iz Stapara nije clan foruma da licno napise.

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku bojcetic na ovoj poruci:

Optimista (20-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    57
    Zahvalio se
    20
    Zahvaljeno 94 puta na 33 poruka
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Kolegu grabika sam već jednom "uništio" ARGUMENTIMA na temi o Zetoru kada je počeo da "palamudi" i "prosipa pamet" o Zetoru Crystalu UR II (još mi nije odgovorio, a i nema šta da mi odgovori jer je sve što sam tada napisao "ZAKOVANO kao nova taraba u baskiju" i mojim postom je njegovo lupetanje o Crystalu ogoljeno "do koske"). Izgleda da mu to nije bilo dosta već i dalje ovde nastavlja da provocira ljude i bavi se "pametovaljem" svima ostalima u stilu pesme Safeta Isovića - "Ja u klin ti u ploču".

Samo polako, pamtim i pažljivo beležim i njegove nove bisere i o Zetoru UR I, pa kada se skupi još građe na gomilu, prezentovaćemo i to, i opet argumentovano "rasturiti" u paramparčad njegove "ekspertize"...

P.S: Samo da ga unapred upozorim da sam Zetora UR I (od modela 2011 do dolaska Proxime) doktorirao ( u svakom mogućem smislu, od praktičnog iskustva, sve moguće literature koju imam o istima, posete samoj fabrici 2 puta, učešća u restauraciji legendarnog modela Zetor 50, učešća na skupovima oldtajemera i ljubitelja traktora Zetor u Češkoj više puta itd....).Da ne bude posle da nije znao sa kime ima posla.

8. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Kačerac na ovoj poruci:

CVEJA Po (20-01-19), dobrodol (21-01-19), Optimista (20-01-19)

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,874
    Zahvalio se
    1,824
    Zahvaljeno 5,736 puta na 2,766 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: grabik Pogledaj Poruke
    Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.
    Od kad 560 ima 65ks ? Realno je taj 7011 klasa iznad 560.

Član Optimista avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    203
    Zahvalio se
    68
    Zahvaljeno 150 puta na 50 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini.

- - - - - - - - - -

Taj traktor tesko moze da napravi vise od 13000 radnih sati da je orao i radio teske radove sa 3 generalne opravke. To sto se tice motora. Postoji konstruktivni problem u mjenjacu , gornji snop mali iglicasti lezaj , tu pocinje kvar. Tamo poslije 4000 radnih sati uz normalno odrzavanje trebalo bi otvoriti mjenjac i izmjenjati iglicaste lezajeve onda bi bio prakticno neunistiv. Mjenjac je pravljen da radi najteze poslove u svim brzinama.

Proizvodjac kaze u prospektu koji je dolazio sa tim traktorm , kod teskih uslova rada (oranje i ostalo) , prva generalka oko 5000 sati , poslije na 4000 i treca oko 3000 radnihj sati.

Ajde snimak zetor u 4 brzini , dubina 5-6cm, sa 2,9 metara RAU. Ali ne nekoliko sekundi , bas me zanima i to cudo da vidim.
    Daj, stvarno si triper, znam sta kaze fabrika koliko max ide u kojoj brzini. Ali traktor sa tim spremacem ne vrti do max obrtaja, ima proklizavanja i veliko opterecenje. U stvari ajd pisi vise sta god hoces, a kada ti dosadi ti polako nalecenje, nema ti druge...

Hvala Bojane, Dane ne bi bas pisao po furumu, bas zbog ovih sto znaju najbolje. Kada vreme dozvoli i nabavimo mu kugle bez sesira za poluge zovemo te ba vidimo sta moze arma germinatoru.

11. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Optimista na ovoj poruci:

bojcetic (20-01-19), ratatatui (20-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Poruka
    1,683
    Zahvalio se
    18
    Zahvaljeno 507 puta na 357 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Kačerac Pogledaj Poruke
    Kolegu grabika sam već jednom "uništio" ARGUMENTIMA na temi o Zetoru kada je počeo da "palamudi" i "prosipa pamet" o Zetoru Crystalu UR II (još mi nije odgovorio, a i nema šta da mi odgovori jer je sve što sam tada napisao "ZAKOVANO kao nova taraba u baskiju" i mojim postom je njegovo lupetanje o Crystalu ogoljeno "do koske"). Izgleda da mu to nije bilo dosta već i dalje ovde nastavlja da provocira ljude i bavi se "pametovaljem" svima ostalima u stilu pesme Safeta Isovića - "Ja u klin ti u ploču".

Samo polako, pamtim i pažljivo beležim i njegove nove bisere i o Zetoru UR I, pa kada se skupi još građe na gomilu, prezentovaćemo i to, i opet argumentovano "rasturiti" u paramparčad njegove "ekspertize"...

P.S: Samo da ga unapred upozorim da sam Zetora UR I (od modela 2011 do dolaska Proxime) doktorirao ( u svakom mogućem smislu, od praktičnog iskustva, sve moguće literature koju imam o istima, posete samoj fabrici 2 puta, učešća u restauraciji legendarnog modela Zetor 50, učešća na skupovima oldtajemera i ljubitelja traktora Zetor u Češkoj više puta itd....).Da ne bude posle da nije znao sa kime ima posla.
    Ajde ekspertu za zetore , treba da rasturim diferencijal na 7011 , na koliko se steluje aksijalni zazor na konusno valjkastim lezajevima na velikom i malom k. zupcaniku i koliki je radijalni zazor izmedju malog i velikog k.zupcanika , da ne trazim po netu? Kad vec imas svu literaturu.

- - - - - - - - - -

Da 7011 je iznad imt 560, odnosno treba ga porediti po snazi motora sa 565 , ali 7011 je poceo da se prodaje 1980.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    Optimistin zetor 70 se naradio jako puno. Ja dok sam bio dete njihova kuca je radila povrce kada je za ostale i industrijska paprika bila bauk. Tako da ne bi me cudilo da menjac ima i 20.000rh. Ovo pisem u podrsku Optimisti jer u svakom poredjenju je umeren.

To sam i ja pisao da Arma je vukla 3x35cm doduse posle padavina i kada sam ja sa 757.2 skinuo potrosnji na 12-13l ali je islo i to lepo. Steta sto vlasnik druge Arme iz Stapara nije clan foruma da licno napise.
    Sta je onda problem , kupi prikljucak koji ti je Optimista savjetovao, znaci ovako 29 : 65 = 0,446
    Sto za tvoj traktor dodje 85 x 0,446 = 3,8 m

Onda kupis sjetvospremac RAU od 3,8M zahvata i vozis 14km/h ladno.

Član mirosti avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,946
    Zahvalio se
    470
    Zahvaljeno 672 puta na 471 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Grabiče jel ti to malo previše zezaš ovde ljude?
    Prvo potcenjuješ čoveka maksimslno, pa ga onda pitaš kako se šteluje diferencijal, da ti nebi trošio svoje dragoceno vreme tražeći po internetu.
    Ako ti informacija zaista treba, onda kulturno zamoli i niko ti to neće uskratiti.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    57
    Zahvalio se
    20
    Zahvaljeno 94 puta na 33 poruka
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ajde ekspertu za zetore , treba da rasturim diferencijal na 7011 , na koliko se steluje aksijalni zazor na konusno valjkastim lezajevima na velikom i malom k. zupcaniku i koliki je radijalni zazor izmedju malog i velikog k.zupcanika , da ne trazim po netu? Kad vec imas svu literaturu.

Da si malo manje nadmen u komunikaciji sa ljudima, našao bih ti i ako treba od slova do slova preveo ceo postupak iz radioničkog uputstva sa češkog.Ovako dobićeš samo link za knjigu pa se dalje snađi sam.

https://drive.google.com/open?id=1It...IP3wZFOb7rKBg6

15. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Kačerac na ovoj poruci:

FL (21-01-19)

Član nedeljkosavic012 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    195
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 137 puta na 60 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Kačerac Pogledaj Poruke
    Da si malo manje nadmen u komunikaciji sa ljudima, našao bih ti i ako treba od slova do slova preveo ceo postupak iz radioničkog uputstva sa češkog.Ovako dobićeš samo link za knjigu pa se dalje snađi sam.

https://drive.google.com/open?id=1It...IP3wZFOb7rKBg6
    Dobra je ovo stvar samo sto je na ceskom, bio bi zahvalniji kada bi bilo na srpskom, moze i na pp. Inace, hvala unapred

Prijatelj Foruma FL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    329
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 54 puta na 36 poruka
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Kacerac,da li imas link za radionicki od Zetor 8145-16145?

Član Sladjan15 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    119
    Zahvalio se
    139
    Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Alo kolega , ja imam zetora 7011 jakoooooo dugooooooo godina i znam malo vise o tom traktoru, prvi put sam ga vozio 1982 godine jos sam isao osmogodisnju skolu.

Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.

I sa njim vuci 29 S opruga na 5-6 cm dubine u 4 brzini . Ima sigurno zutu rucicu.

Ima sigurno na forumu neko koji ima zetor 7045, koji ima identicni motor kao i 7011. Pa neka prokomentarise sta moze da radi u 4 brzini.
    Nema teorije da vucem setvospremac 4om, traktor je u fulu. Vucem 2,8 m spremac trecom na dubini od oko 10-15 cm (nisam siguran, od oka). Spremac IMTov sa duplim rotorima 4 reda motika. Ali 4om, ne. Mislim, mozda on to I moze, ali je to mucenje traktora, dve tri godine takvog mucenja I auf fider zein.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
    Nista ko ladan spricer

Strana 378 od 378 PrvaPrva ... 278328368376377378