Zetor

Iskreno nemam pojma. Brojac rh je stao pre nekih tridesetak god. Motor je vec jednom generalisan i zreo je ponovoza generalku. Verujem da motor moze uz iole pristojno odrzavanje da izgura npr 8k rh. To bi znacilo da ima 15-16k rh menjac.

Iskreno verujem da traktor ima i dosta vise rh ali da ne krecemo u nove prepirke neka bude cifra izprvog pasusa.
 
A ko je napisao 15km/h? Zasto lazes??? Sta glumis vise?

Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini.

- - - - - - - - - -

Taj traktor tesko moze da napravi vise od 13000 radnih sati da je orao i radio teske radove sa 3 generalne opravke. To sto se tice motora. Postoji konstruktivni problem u mjenjacu , gornji snop mali iglicasti lezaj , tu pocinje kvar. Tamo poslije 4000 radnih sati uz normalno odrzavanje trebalo bi otvoriti mjenjac i izmjenjati iglicaste lezajeve onda bi bio prakticno neunistiv. Mjenjac je pravljen da radi najteze poslove u svim brzinama.

Proizvodjac kaze u prospektu koji je dolazio sa tim traktorm , kod teskih uslova rada (oranje i ostalo) , prva generalka oko 5000 sati , poslije na 4000 i treca oko 3000 radnihj sati.

Ajde snimak zetor u 4 brzini , dubina 5-6cm, sa 2,9 metara RAU. Ali ne nekoliko sekundi , bas me zanima i to cudo da vidim.
 
"Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini."

Na 2000 ili na 2200 obrtaja, ili se varam?
 
Зетор 7011 ће вући спремач од 2.9м ко од шале , кад бих имао тај трактор мањи не би ни узимао.
Tako je ja sa 7011 sam vukao imt 2,9 sa gredom i duplim rotorima 3 brzinom ide savrseno sve ispod toga je smejurija probao sam i 2,5m spremac ali je onda to gubljenje vremena.
 
Optimistin zetor 70 se naradio jako puno. Ja dok sam bio dete njihova kuca je radila povrce kada je za ostale i industrijska paprika bila bauk. Tako da ne bi me cudilo da menjac ima i 20.000rh. Ovo pisem u podrsku Optimisti jer u svakom poredjenju je umeren.

To sam i ja pisao da Arma je vukla 3x35cm doduse posle padavina i kada sam ja sa 757.2 skinuo potrosnji na 12-13l ali je islo i to lepo. Steta sto vlasnik druge Arme iz Stapara nije clan foruma da licno napise.
 
Kolegu grabika sam već jednom "uništio" ARGUMENTIMA na temi o Zetoru kada je počeo da "palamudi" i "prosipa pamet" o Zetoru Crystalu UR II (još mi nije odgovorio, a i nema šta da mi odgovori jer je sve što sam tada napisao "ZAKOVANO kao nova taraba u baskiju" i mojim postom je njegovo lupetanje o Crystalu ogoljeno "do koske"). Izgleda da mu to nije bilo dosta već i dalje ovde nastavlja da provocira ljude i bavi se "pametovaljem" svima ostalima u stilu pesme Safeta Isovića - "Ja u klin ti u ploču".

Samo polako, pamtim i pažljivo beležim i njegove nove bisere i o Zetoru UR I, pa kada se skupi još građe na gomilu, prezentovaćemo i to, i opet argumentovano "rasturiti" u paramparčad njegove "ekspertize"...


P.S: Samo da ga unapred upozorim da sam Zetora UR I (od modela 2011 do dolaska Proxime) doktorirao ( u svakom mogućem smislu, od praktičnog iskustva, sve moguće literature koju imam o istima, posete samoj fabrici 2 puta, učešća u restauraciji legendarnog modela Zetor 50, učešća na skupovima oldtajemera i ljubitelja traktora Zetor u Češkoj više puta itd....).Da ne bude posle da nije znao sa kime ima posla.
 
Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.
Od kad 560 ima 65ks ? Realno je taj 7011 klasa iznad 560.
 
Mozes lako da provjeris tko laze , pogledaj specifikacije, proizvodjac kaze da mu je max brzina 24 i nesto i u 4 brzini ide 14,6km/h. Ti neznas ni koliko traktor ide u 4 brzini.

- - - - - - - - - -

Taj traktor tesko moze da napravi vise od 13000 radnih sati da je orao i radio teske radove sa 3 generalne opravke. To sto se tice motora. Postoji konstruktivni problem u mjenjacu , gornji snop mali iglicasti lezaj , tu pocinje kvar. Tamo poslije 4000 radnih sati uz normalno odrzavanje trebalo bi otvoriti mjenjac i izmjenjati iglicaste lezajeve onda bi bio prakticno neunistiv. Mjenjac je pravljen da radi najteze poslove u svim brzinama.

Proizvodjac kaze u prospektu koji je dolazio sa tim traktorm , kod teskih uslova rada (oranje i ostalo) , prva generalka oko 5000 sati , poslije na 4000 i treca oko 3000 radnihj sati.

Ajde snimak zetor u 4 brzini , dubina 5-6cm, sa 2,9 metara RAU. Ali ne nekoliko sekundi , bas me zanima i to cudo da vidim.

Daj, stvarno si triper, znam sta kaze fabrika koliko max ide u kojoj brzini. Ali traktor sa tim spremacem ne vrti do max obrtaja, ima proklizavanja i veliko opterecenje. U stvari ajd pisi vise sta god hoces, a kada ti dosadi ti polako nalecenje, nema ti druge...

Hvala Bojane, Dane ne bi bas pisao po furumu, bas zbog ovih sto znaju najbolje. Kada vreme dozvoli i nabavimo mu kugle bez sesira za poluge zovemo te ba vidimo sta moze arma germinatoru.
 
Kolegu grabika sam već jednom "uništio" ARGUMENTIMA na temi o Zetoru kada je počeo da "palamudi" i "prosipa pamet" o Zetoru Crystalu UR II (još mi nije odgovorio, a i nema šta da mi odgovori jer je sve što sam tada napisao "ZAKOVANO kao nova taraba u baskiju" i mojim postom je njegovo lupetanje o Crystalu ogoljeno "do koske"). Izgleda da mu to nije bilo dosta već i dalje ovde nastavlja da provocira ljude i bavi se "pametovaljem" svima ostalima u stilu pesme Safeta Isovića - "Ja u klin ti u ploču".

Samo polako, pamtim i pažljivo beležim i njegove nove bisere i o Zetoru UR I, pa kada se skupi još građe na gomilu, prezentovaćemo i to, i opet argumentovano "rasturiti" u paramparčad njegove "ekspertize"...


P.S: Samo da ga unapred upozorim da sam Zetora UR I (od modela 2011 do dolaska Proxime) doktorirao ( u svakom mogućem smislu, od praktičnog iskustva, sve moguće literature koju imam o istima, posete samoj fabrici 2 puta, učešća u restauraciji legendarnog modela Zetor 50, učešća na skupovima oldtajemera i ljubitelja traktora Zetor u Češkoj više puta itd....).Da ne bude posle da nije znao sa kime ima posla.

Ajde ekspertu za zetore , treba da rasturim diferencijal na 7011 , na koliko se steluje aksijalni zazor na konusno valjkastim lezajevima na velikom i malom k. zupcaniku i koliki je radijalni zazor izmedju malog i velikog k.zupcanika , da ne trazim po netu? Kad vec imas svu literaturu.

- - - - - - - - - -

Da 7011 je iznad imt 560, odnosno treba ga porediti po snazi motora sa 565 , ali 7011 je poceo da se prodaje 1980.

- - - - - - - - - -

Optimistin zetor 70 se naradio jako puno. Ja dok sam bio dete njihova kuca je radila povrce kada je za ostale i industrijska paprika bila bauk. Tako da ne bi me cudilo da menjac ima i 20.000rh. Ovo pisem u podrsku Optimisti jer u svakom poredjenju je umeren.

To sam i ja pisao da Arma je vukla 3x35cm doduse posle padavina i kada sam ja sa 757.2 skinuo potrosnji na 12-13l ali je islo i to lepo. Steta sto vlasnik druge Arme iz Stapara nije clan foruma da licno napise.

Sta je onda problem , kupi prikljucak koji ti je Optimista savjetovao, znaci ovako 29 : 65 = 0,446
Sto za tvoj traktor dodje 85 x 0,446 = 3,8 m

Onda kupis sjetvospremac RAU od 3,8M zahvata i vozis 14km/h ladno.
 
Grabiče jel ti to malo previše zezaš ovde ljude?
Prvo potcenjuješ čoveka maksimslno, pa ga onda pitaš kako se šteluje diferencijal, da ti nebi trošio svoje dragoceno vreme tražeći po internetu.
Ako ti informacija zaista treba, onda kulturno zamoli i niko ti to neće uskratiti.
 
Ajde ekspertu za zetore , treba da rasturim diferencijal na 7011 , na koliko se steluje aksijalni zazor na konusno valjkastim lezajevima na velikom i malom k. zupcaniku i koliki je radijalni zazor izmedju malog i velikog k.zupcanika , da ne trazim po netu? Kad vec imas svu literaturu.


Da si malo manje nadmen u komunikaciji sa ljudima, našao bih ti i ako treba od slova do slova preveo ceo postupak iz radioničkog uputstva sa češkog.Ovako dobićeš samo link za knjigu pa se dalje snađi sam.

https://drive.google.com/open?id=1It1JjNDYHP9-hT1d38IP3wZFOb7rKBg6
 
  • Like
Reagovanja: FL
Alo kolega , ja imam zetora 7011 jakoooooo dugooooooo godina i znam malo vise o tom traktoru, prvi put sam ga vozio 1982 godine jos sam isao osmogodisnju skolu.


Taj traktor ima motor Z 7001 koji razvija 47,5kW na 2200 O/min. I ima zapreminu od 3595 cm kvadratnih , odnosno 3,565 litara zapremine , kompresija 17:1

Radi se o traktoru od 65ks snaga na max obrtaju. Kod IMT se moze porediti sa 560 , a sa MTZ 82 se ne moze porediti u snazi.

I sa njim vuci 29 S opruga na 5-6 cm dubine u 4 brzini . Ima sigurno zutu rucicu.

Ima sigurno na forumu neko koji ima zetor 7045, koji ima identicni motor kao i 7011. Pa neka prokomentarise sta moze da radi u 4 brzini.
Nema teorije da vucem setvospremac 4om, traktor je u fulu. Vucem 2,8 m spremac trecom na dubini od oko 10-15 cm (nisam siguran, od oka). Spremac IMTov sa duplim rotorima 4 reda motika. Ali 4om, ne. Mislim, mozda on to I moze, ali je to mucenje traktora, dve tri godine takvog mucenja I auf fider zein.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kad podignem rucicu za zaustavljanje kardana ona 5min.ne mogu da ubacim u brzinu krci nekada,znaci dolazim do uvratine izbacivam iz brzine sacekam da berac zavrsi povlacim rucicu ali onda nece u brzinu,moram na maloj rucici da ugasim kardan i onda ubaciva normalno.
 
Zetor 7011 kod mene radi sa setvospremacem 2,9 m IMT FOP sa duplim rotorima, obicno idem 3. brzinom a probao sam par puta i 4. radi bez problema. Tada rotori bacaju grudve napred na S opruge. Idealno bi bilo kad bi postojala brzina izmedju 3. i 4. to bi bila prava mera........
 
Drugari da li ima ko da proda zetor 7045,7245 ili 7745,treba mi za poljoprivredu i za sumu,koji od ovih modela je najbolje kupiti
 
U praksi nakada nisam gledao zetor kako rade u sumi sem na netu,dok dam gledao ursus i odusevio me je za svoju snagu koliko moze da povuce na vitlu,a i zetor ima kardanski prenos na vratilu pa mi se cini veoma dobrim za moje potrebe,mada mi u okruzenju gde zivim Medvedja,jug Srbije svi mi govore imt 577,ali kada se setim da mora kocnice da mu se sredjuju muka me hvata
 
Nazad
Vrh