Zetor

Poštovanje, ja takodje imam sivu kabinu kao sto je na ovom traktoru ( https://www.youtube.com/watch?v=YklyYr3JVv4 ). Kod nas to zovu Orašje kabina, sad, koliko je to tačno, ne bih znao... Isti traktor 6211, ista kabina. I znam za Češku kabinu, komsija ima 7245, ali u poređenju sa ovom sivom, dosta je nezgodnija za ući u kabinu i nepraktičnija. Manje stakla ima. Ali mi djeluje kvalitetnije. Pozz

- - - - - - - - - -

Evo ti prednja vuča, original, zamalo džabe

http://www.pik.ba/artikal/1902798/prednja-vuca/

Hvala, to sam već vidio, ali dok ne pogledam uzivo, neću znati. Piše da je to ''laka vuča'', kao malo je uža jer je navodno to vuča od Zetora voćara... Moraju se stavljati neki distanceri itd. I dalje mi nedostaje priključak sa diff i kardan, ali kada budem šetao po Rumi 2og i 3eg, to će mi biti zadatak. Hvala još jednom.
 
@misazetor - da bi ugradio taj priključak za prednju vuču moraš da menjaš i osovinu diferencijala ( malog zupčanika) , a da bi do toga došao moraš vaditi komplet zadnji diferencijal .
 
@misazetor - da bi ugradio taj priključak za prednju vuču moraš da menjaš i osovinu diferencijala ( malog zupčanika) , a da bi do toga došao moraš vaditi komplet zadnji diferencijal .
Hvala na informaciji. Kada budem farbao traktor, svakako se kabina skida, pa ću vidjeti koliko posla ima. Rasklapanje i sklapanje mi ne pada teško :) Malo cu pričati sa lokalnim majstorima, ako sta budu htjeli reci. Obično se prave vazni ako imaju neki podatak koji ti treba. Rashodovanih Zetora ima, ne bi trebalo dijelova da fali.
 
U sredu stigao tek smo ga danas zaposlili. Prvi utisci su odlicni! Pozvani ste na cast!
9b9655b5dc02e91287dfb68b080c7836.jpg
52c45619295fda67d0933af0850aa2fc.jpg
6d1b7880626311db7af66d981f16dff2.jpg
 
Hvala na cestitkama!Cilj nam je bio da pomaze Ursusu u oranju a i da zameni 5011 u setvi i spartanju a mozda ce doci i neka veca prskalica.Hteli smo da prodajemo Zetora al odustali. Tako da cemo videti sta i kako...
 
Hvala Gorane! Gume su 16,9-28. Ako neko zna koje bi zadnje uzane gume sa felnama isle u kombinaciji sa 11,2-24 (prednje)
 
Hvala Gorane! Gume su 16,9-28. Ako neko zna koje bi zadnje uzane gume sa felnama isle u kombinaciji sa 11,2-24 (prednje)

Meni deluje da je zabacen prema nazad, gume 16.9-30 bi pomogle da bude ravan.Inace veoma lep traktor, mnogo volim Zetora iz te serije.
Takodje , cev auspuha je skracivana. plasim se da ne bude ventilator od grejanja-ventilacije,ubacivao izduvne gasove u kabinu.
 
Poslednja izmena:
Cestitam Deni, prelep traktor i neka zaradi novi!

Po pitanju uskih guma ako imas fabricko uputstvo za njega tamo su tabele sa navedenim varijantama guma koje su fabricki ugradjivane, odnosno dimenzijama uskih.

Ako nemas uputstvo javi potrazicu moje.
 
Hvala na cestitkama,@Vlada015 izduvni gasovi ne ulaze u kabinu.
@Optimista nemam uputstva bio bih ti zahvalan ako mi mozes dati ili reci gde bi mogao da nadjem.
 
Da se nadovezem na Denijeve (sin) postove... Juce i danas vozio sam ga u transportu i mogu reci da se oseti da je laksi od Ursusa 904 ali se ne da...! Ako sam bio misljenja da je 5011 tih i ne cuje se motor u kabini, pogresio sam jer na ovom 7245 je neverovatno zaptivana kabina i milina je boraviti dan u njemu!
 
Nazad
Vrh