Muve oko farme i u farmi

Muve su se tako naoruzale da ujedaju kroz majcu, sutra krecem u kontraofanzivu ,neznam koje cu sredstvo da upotrebim,kakvo je stanje kod vas sa insektima?
 
Komarci se mogu resiti samo sistematski, i ko vam kaze drugacije-laze. Svaki pokusaj unistavanja komaraca u privatnoj reziji je skup i kratkotrajnog efekta. Jednostavno, dune vetar i donese ih opet...za muve je vec drugacije.Kombinovanom upotrebom preparata za unistavanje larvi-larvicida, i za unistavanje odraslih formih uspeh je zagarantovan. O preparatu ima na temi SVINJARSTVO
 
Ово о најезди мува и комараца и друге гамади ништа не ваља.Само свеобухватне системске мере би могле дати позитивне резултате.Џабе нама закони,уредбе,кад се то ништа не спроводи на терену.Питање да ли имамо уопште и стручан и обучен кадар за такве послове.Ни хигијена самих газдинстава скоро да не постоји а комунална хигијена је за плакање,част изузецима а они су статистичка грешка.Уништавање мува и комараца и свођење "милих" нам инсеката на сношљиву меру кошта и то мора да плате сви они који имају места и потенцијална и стварна у којима се легу муве и комарци.Чим има толико ових напасника ни здравствена безбедност ни стоке ни људи није висока.Економска штета која може настати није занемарљива.

Средства постоје,технике се одавно знају само треба применити.
 
cime bih mogao da isprskam stalu i staljnjak od muva, pojedose boga, krave muzem u rolci :osmeh:. Stavio sam najlonski dzak od djubreta i namazao lepak za miseve ali slabo se lepe.
 
Prsko sam dva puta sa blokadom na par dana razmaka muva opet ima ko pleve ,nije bas da nepadaju ali nesto mi je to slabo .

- - - - - - - - - -

Imas po pooljo apotekama cene su od 280-350 kako ko osuri nesmeta za stoku i kao traje ide jedna bocica na 10 l . Ima par razlicitih proizvodjaca ja dok sam uzimo nesto crveno bilo je bolje ovo smrdi sacuvaj boze bele je boje rastvor ali nema bas nekog extra efekta.
 
ja sam danas prskao sa preparatom Baricade ide na 10 l vode kupuje se u vet.apoteci,odmah su se smanjile ali ih ima,jos rekla mi da ponovim za 4-5 dana opet,a kosta 390 din kod mene
 
Da li neko zna neki preparat kojim moze krave na ispasi da se premazu da se nebi obadale a ujedno i kao zastita od nodularnog dermatitisa.
 
ovaj preparat daje dosta dobre rezultate,doduse samo krave stiti ne i celi objekat
http://www.butox-info.com/butox/introduction.asp

Evo napred u temi, pored njega Bayer ima preparat -http://bayer-veterina.hr/scripts/pages/hr/proizvodi/bayofly_pour-on.php ,
ali kod nas nije registrovan, u Hrvatskoj jeste.

Butox ide samo u pakovanju od jednog litra, kolko sam ja pitao, tako da je malo skupo. Utrosak po kravi je 30 ml.

Ali, ti preparati su samo repelenti za insekte, a nikako sigurna zastita od nodularnog dermatitisa.
 
Ja sam ove godine muku mucio sa muvama sve dok nisam nabavio neke kao kese sa otrovom koji se uzasno oseti ali privlaci muve kao lud i one sve ulaze u tu kesu, od kako sam to nabavio sveo sam ih na podnosljiv broj, i jos sam mazao sa agitom tako da je bilo podnosljivo kasnije.
 
Da li neko ima za preporuku neki dobar insekticid koji resava muve? Ovo sto se maze i slicno sve sam zivo probao ne daje neke velike efektivne rezultate. Pre par godina mi ostalo reparske hemije tacnije Pyrinex (za pipu) ja napravio dozu u spric,momentalno ih je rusilo...nema da leti par minuta pa da padne nego iste sekunde...e sada tog preparata vise nema u prodaji a ne znam sta bi ga moglo zameniti?
 
Добричанин, то је тренутно дејство треба и на ларве деловати. Иначе муве се враћају.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja to na prirodan nacin radim sa pacicima od 2 do 5 nedelje bukvalno zive samo na muvama posle se ulenje .Onda ih menja druga tura oni idu napolje na dvoriste gde je dubre gde sa kokoskama unstavaju larve a na njihovo mesto ide druga tura malih.Nije da nema muva uopste ali ih jako dobro drze pod kontrolom
 
Uzimao sam taj grom,skupo mi i moras da ga okvasavas. Trenutno mi nekako najprakticnije spric ocas posla gotovo.
 
Nazad
Vrh