Najbolji plastenici

mileilic

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Sep 2009
Poruka
9
Bio sam kod prijatelja u okolini BL ,te sam vidio novopostavljeni plastenik firme EDAS PLAST .Svaka čast. :D
 
Prvi put čujem za tu firmu, možeš li malo više napisati na osnovu čega si zaključio da su najbolji ili ti ide samo od oka.
Da bi se neki proizvod svrstao u najbolje treba da poseduje veoma mnogo kvaliteta. Recimo vidim da se za plastenike postavlja pitanje kakve se garancije daju za sneg i vetar, što je svakako bitna stavka.
 
koliko sam pročitao na njihovom sajtu -daju garanciju od 10 godina, na konstrukciju.Pošto i sam želim nabaviti plastenik , odlučio sam se za njihov proizvod.Najviše zbog samog kvaliteta plastenika , a i zbog toga što jedini daju i obuku za plasteničku proizvodnju.Osim toga uz njihov proizvod ide i kompletna oprema za zaštićene prostore.Imaju mogućnost kreditiranja.
Pogledaj i sam na : [url]www.edasplast.com[/u]]www.edasplast.com[/url]
 
Koliko te košta kvadradni metar tog plastenika koji si uzeo i za koju si se površinu odlučio. Takođe bi bilo interesantno i da nam kažeš za kakvu si se foliju odlučio.

Na foliju daju garanciju do 4 godine, a ovo 10 je samo za konstrukciju.

Ali da bi se neka firma našla u konkurenciji najboljih plastenika, mora da nudi kvalitetnu robu po pristupačnim cenama.
 
Pa cijena je 30 Km po kvadr.metru.U cijenu je uračunat plastenik sa izraelskom 4.godišnjom folijom(Ginegar) , sistemom za navodnjavanje , malč folija,profesionalni term. sa higrometrom.U cijeni je takođe i edukacija od jedne godine.Odlučio sam se za dva plastenika od po 304 m2. :cool:
 
Ljudi moji sve je to lepo što ti pišeš ali ima tu jako puno nekih stvari koje tebi uopšte nisu nepotrebne , ili koje možeš odraditi sam za jedno 10% cene od one po kojoj ti oni to odrade . Kao prvo i najosnovnije tije da pitaš kakve su cevi debelozidne ili tankozidne , kao drugo dali ti mozeš da zakačiš špalir na konstrukciju plastenika i da proizvodiš paradajz i krastavce dali može da izdrzi taj teret? Dali ti garancija da mu sneg ništa nemože važi samo u slučaju ako ti skidaš sneg sa plastenika , kao što je bio jedan slučaj tu i srušio se plastenik od snega i došli stručnjaci iz firme koja je pravila plastenik i rekli da garancija nevaži ako ti neskidaš sneg :haha: sa plastenika , o malč foliji sam već rekao svoje mišljenje , a sistem kap po kap odradiš sam sa jednim crevom par šelni i kupiš slavinice te i kotur creva kappokap i toje to nikakva pamet , meni kad je pričao jedan koliko su mu "stručnjaci" uzeli za sistem za navodnjavanje nisam mogao da verujem :zli: za te pare jabi napravio i plastenik sam za to koliko je on platio samo navodnjavanje . pa jasam prvo pravio sam plastenik koji je bio onako napravljen "iz glave" bez ikakvih konsultacija i normalno daje bilo dosta propusta , e onda sam kupio pravi i video desam pogrešio i sad koliko vidim da to ide onako dobro , mislim na prodaju plastenika mogao bi ja da pravim i prodajem plastenike i postavljam kap po kap , jedino bi mi trebalo kupiti mašinu za savijanje cevi i to tije cela fabrika koja tije potrebna za taj posao, uz brusilicu i bušilicu i švajs aparat ... i da vidiš štaje para ::novac:: , a ovo što oni daju obuku jednu godinu ok je to ali ti za tu jednu godinu nećeš naučiti baš sve ... nema šanse ... treba ti tu dosta godina da stekneš neko iskustvo . Ali se sve na kraju svodi na jedan problem koji niko nespominje a toje PLASMAN robe i cene , svi misle samo tu će biti toliko i toliko toga puta cena na pijaci super!! eeee al kad kreneš onda tek vidiš sve "čari plasteničke proizvodnje " :cao:
Post je spojen: [time]1252249655[/time]
_________________________________________________
ako hoćete ja vam mogu "slikovito" pokazati kako da rešite sistem kap po kap
 
@ jhona DERU
U pravu si. O takim stručnjacima je na forumu već bilo reči. Ono kao rodi 30 kg paradajza plus X kg paprike a još ako se malo potrudiš može malo krastavaca i to sve za jednu sezonu :haha: pa kad sve to pomnožiš sa cenom (koja je u njihovoj kalkulaciji bar 50% viša od realne) eto ti para ko pleve i ti naravno treba samo da im iskeširaš neku "siću" i bog te veselio.
Što se tiče "uradi sam" varijante sve može da se odradi bez problema, stvarno je debilno platiti nekom makar i dinar za montažu sistema za zalivanje. Jedino kod konstrukcije plastenika treba malo opreza, snimiti negde neku dobru konstrukciju popraviti nešto što misliš da nije ok i uz pomoć nekog ko zna da vari može se uraditi. Svi oni što sad kao prave "profesionalne" plastenike su tako počeli. Znam da je jedan savijao cevi oko silosa, kakve mašine :haha: . E sad ako neko hoće baš profi plastenik možda je prevelik zalogaj raditi sam mada je cena kod proizvođača nerealno velika. Meni su tražili u nekoj ponudi 2004-2005 oko 8000e za 300 m2. Ja iz sprdnje tražio ponudu prošle godine i ljudi traže 15000e za isto to. Pojma nemam kako su to izračunali.
@ mileilic
Pozdrav za Prijedor, eto mene tamo za koju nedelju :cao:
 
nebojsa pa za tih 15000e ti možeš odraditi palstenik od 40x40cevi i pokriti lexan pločama , jasam to već računao nešto i za tu kvadraturu koju si ti naveo 300m2 ti treba za lexan ploče oko 6000e pa neka budu cevi još pola od toga (a nema šanse ni dasu pozlaćene ) opet ti ostaje 6000e .... :sta:
 
Zamolio bih "jhona DERU" da slikovito objasni sistem kap po kap!

srdacan pozdrav! :D
 
@ jhona DERU

Pa naravno, zato i kažem da nemam pojma kako su došli do te cifre
 
Najbolji plastenik(kao i svaka druga oprema) je onaj koji ti sa najmanje ulaganja moze zavrsiti najvise posla.Moj komsija ima plastenike prave profesionalne vise od 6 metara sa bocnim otvaranjem,ima 3 komada 80x10m.Platio ih je pre 5 godina 60 000evra.Najezis se kad ih vidis,napravio je samo jednu gresku,kupio je termogene na naftu,i sad mu se ne isplati da greje,pa mu paradajz stigne posle mog koji je u tunelu 30x5x2,5 i koji je kostao 800e
 
Po meni je najbolji plastenik kad ti možeš lepo traktorom da udeš i odradiš lako sve što ti treba oranje , frezovanje
2h88h1e.jpg

pw3sz.jpg

30arznm.jpg


i na kraju to izgleda ovako malo treba poravnati grabuljama al ...
1grtz4.jpg
 
Lepo to izgleda, koje su ti dimenzije tog plastenika ? I kako radiš dezinfekciju traktora, da bi sprečio unošenje prljavštine spolja.
 
Hvala , novii, širina je 8m visina na sredini 3,6 a duzina je 20m , dužina može biti do 100m samo ja nisam ima prostora -mala bašta . A štose tiče dezinfekcije jednim jelen pivom :ppozdrav: spereš prašinu u grlu :haha: . Pa ne dezinfikujem ja to ništa nevidim svrhu zamisli kad ubaciš stajnjaka malo ?
 
jhona DERU je napisao(la):
Po meni je najbolji plastenik kad ti možeš lepo traktorom da udeš i odradiš lako sve što ti treba oranje , frezovanje

i na kraju to izgleda ovako malo treba poravnati grabuljama al ...

bravo majstore!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
a šta vi mislite koliko vredi jedan regularan objekat 8x50x3,6m sa duplom folijom profesionalnom i unutra i spolja , resetkastom kokstrukcijom sa petoro vrata po čelima i sistemom za navodnjavanje i gornjim i donjim?
::novac:: ::novac:: :cool:
 
Nazad
Vrh