Žetva 2013.g

Bokte pita....ovo vreme i temperature nisu normalne... ječmovi verovatno tamo početkom jula pšenice ranije sorte takodje , a apači i sl. sa dužom vegetacijom desetak dana kasnije.
 
Изгледа да ће бити шарено. Прошле недеље сам мислио да ће бити за 15 дана. А сада мислим за једно скоро 20. Јечам негде око 22-23.06. Пшеница касније једно 10 дана, осим ако неко јанко сунце све не убрза као лане.
 
Ako bude nekoliko sunčanih dana ovde se može raditi većina ječmova.Pšenica ne može još neko vreme.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da će se kod mene u isto vreme špartati,prskati(sirak) i skidati pšenica.:osmeh:
 
Повлачим горе написано за јечам. Данас кад сам обишао све жуто. Тако да најдаље за недељу дана може да се ради. Фали само пар сунчаних дана.
 
Mi smo danas isli kroz jedan jecam,koji izgleda zrelo,minimum jos 10 dana,ako sunce sutra ugreje.
 
2vxngxj.jpg


Evo pa procenite sami.
 
Obisao sam danas sve 3 parcele gde mi jecam. Nonius je u pitanju. Ako bude jedno par dana suncano moci ce da se vrse za 10-tak dana mozda i manje
 
a u kojoj fazi je zrno ?
Доста је тврдо. Чекам да угреје па да дубље зађем, пошто сам данас већ био мокар док сам стигао до јечма. Изненадио сам се да је за свега пар дана по овом хладном стабло скоро скроз пожутело.
 
I kod mene je Nonijus.Da li je on rana sorta?Pitam jer ga nisam nikada sejao a žut je kao limun pa pretpostavljam da je rani.
 
Nazad
Vrh