Žetva 2013.g

Ja vec nekoliko godina radim nesto tako slicno ,odmaram i sebe i zemlju i gledam da mi je ulog sto manji.Mozda zbog razlike u kvalitetu zemlje kod mene je prinos 5-5.5t/ha.
Ove godine je cak presao 6t ,tacnije 15080kg na 2.5ha.Silom prilika sam imao samo ovu povrsinu jer mi je jesenas odrecena zemlja koju sam radio u zakup.
Razlika od mojih 5.5t do nekih 7t kod nekog ko primenjuje punu agrotehniku i onako samo puni dzepove prodavcima kojekakvih preparata i hohstaplerima , a ja sebe u toj prici ne vidim.
 
Bez zezanja al na pola kj:haha::haha::haha:To ti je ono koliko si dobio psenice po kj kaze 5t,a on u stvari ima bastu pa onda to pretvori u ha i dobije strasan prinos.Mozda malo ne umesna sala al tako je sta da se radi!
 
Imam i ja neku tabelu i malo je drugacija od clana Kiraj sto je postavio a i slika je malo losija ::namigivanje:: ..valjda ce biti od neke koristi a inace je slikano iz upustva za rukovanje univerzalom.
mvrj.jpg
[/IMG]

cnak.jpg
[/IMG]
 
Da ,kao za uljanu repicu .Kad je budeš kombajnirao gledaj da ti vitlo što manje mlati, pošto se lako osipa.Najbolje da je radiš ujutru .
 
Da ,kao za uljanu repicu .Kad je budeš kombajnirao gledaj da ti vitlo što manje mlati, pošto se lako osipa.Najbolje da je radiš ujutru .
Gde cu 30 ha da radim sve ujutru,ma mogu ja vitlo dosta da usporim na moj jd.A ionako me bas briga nije moja nego radim jednom zemljoposedniku,pa i da ostane nesto na zemlji nece da propadne. A sta znaci ovi PRIKLOPCI u tabeli? sta je to?
 
Da kolega, a sečku mi je ugrađivao neki majstor iz Dobanovaca ako se dobro sećam a mislim da se zove Dragan, ja mislim da ih on pravi a u Bečeju ih balansira.
 
Nazad
Vrh