Slobodna diskusija o traktorima

mexico Sve cestitke za kupovinu. Okaci neku sliku kada dobijes vremena.:ppozdrav:
 
Danas kolega pogresio na pumpi i sipao 15L ED u auto koji trosi bezolovni.

Odslepao sam ga do automehanicara, i ispraznili rezervoar bez paljenja.

Uzeo sam svo gorivo iz rezerovara. Ima ukupno 23L tj bilo je 15 litra nafte i 8 litra bezolovnog.

Kako ovo da pomesam sa naftom (gasnim uljem) da bih sipao u traktor?
Koliko procenata benzina moze da se sipa u traktor sa naftom a da mu nista ne fali? Ako sipam na 100 litara, to bi onda bilo 8%.
Kazu kolege da traktor i do 15% ne oseti to, ali ne bih da se zezam pa rekoh da pitam ovde nekog. Neki sipaju benzin u traktor zimi da ne ledi nafta, i to im je kao dobar dan, pa ako neko zna, neka javi.
 
do 5% nece mu biti nista. sve preko toga je pitanje. zimi moze do 7-8% ali najbolje je petrolej . posto je jos toplo napolju nebih ti preporucio preko 5% inace ima da ide ko benzinac. mogu klipovi izgoreti.
 
A kako se to traktor ponaša kada mu se sipa bezolovni od 5 %? Ide bolje?
znaaci, oseti se i to... Ja sam očekivao da sa 5% ne osetim ništa, a da iskoristim ovih 15L nafte jer mi bilo glupo i greota da prosipam.
 
osetice i tih 5% ali neprimeti se toliko. u vojsci smo sipli 10% zimi nekad i vise ali kad otopli hoce motor da se raspadne kako ide. pocinje da klikce previse[ detonacije benzina] sto nije dobro. 5% slobodno sipaj , uzmes 5l od te smese i dodas bar 20L ciste naftei teraj. sledeci put opet tako
 
Meni tako jedom greskom sipali u punta bezolovni. Sva sreca pa je ovaj na pumpi primetio i sipao samo 1l. Ja sam posle nasuo jos 20tak lit evrodizela i sve je bilo ok.
 
osetice i tih 5% ali neprimeti se toliko... 5% slobodno sipaj , uzmes 5l od te smese i dodas bar 20L ciste nafte i teraj.
Malo sam filozofirao i kalkulisao :)


U 23L (5 kantica po 4,5L) ima 8 litra benzina.
8 litra : 5 kantica = 1,6 litra benzina u svakoj kantici od po 4,5 litra.

Svaka kantica znaci ima 1,6 litra benzina. Grubo receno,
3 kantice imaju 4,8 (5l) litra benzina i 8,7l (10) litra nafte.

Znaci, na 3 kantice (5 litra benzina tj 5% i 10 litra nafte) treba dodati jos 85-90 litra ciste nafte i onda imamo tih 5%.


Znaci da ovu jednu kanticu od 4,5L treba pomesati sa 30 litara ciste nafte (90 litara : 3 = 30 litara) za 5% smese.


Za svih 5 kantica (23 litra) treba 150 litra ciste nafte.
 
eto dosao si otprilike do kolicine koja odgovara. meni je pumpadzija jednom srucio 15L dizela u fiata 132 benzinca a u njemu nije bilo vise od 5L u rezervaru. nista se nije osetilo u vuci a noc bila i nisam primetio dok nisam ugasio. vise ni na slepanje nije hteo upaliti. tek sutradan sam video sta je kvar. srecom nista nije bilo sem sto sam sve morao ispustiti i napunio sistem benzinom. ali zato je golf dizel nagrabao kad mu je benzin nasut. oko 50% otprilike isto greskom. na 40km odatle je stao i ceo motor je bacen.sav se deformisao koliko je izgoreo a sve u njemu popucalo. tako da uopsteno benzin u nafti treba izbegavati .do 5% moze ali preko toga nije preporucivo. prema tome tako razblazi i nece biti problema
 
Markokg, ako ti je frka, nemoj sipati, ja lično ne bih se igrao sa tim. Ostavi tu naftu za neke druge stvari, pranje delova ili naći ćeš joj drugu namenu. Ili je dodavaj u baš maloj koncentraciji, i manjoj od 3%.
 
Ja bas cuvam i pazim masine, nego je cela ideja bila na tome da, kada vec drugi sipaju namerno male kolicine, da ne bacam ove koje imam.
Tako ce i da bude tj ovo moze da stoji, a koncentracija ce biti mizarna :)
 
ako ga koristis zimi onda mozes iskoristiti sa 5-7% slobodno. ali posto je toplo vreme jos zato ti kazem jer ipak je mnogo gore po dizela benzin. zimi moze jer ga razredi i manje oseca i manja je i radna temperatura . kad bi i mi umesto vode tukli ceo dan rakiju i radili dokle bismo radili.tako i masina. ja i zimi nikad nisam sipao benzin. ili petrolej ili bezolovni mesam ili cist pezolovni u zavisnosti od minusa. i nikad problema. ali zato sam imao grejac nafte preko vode postavljen pre filtera .
 
Pozdrav svima.imam imt 533 i ursusa c355,pa me interesuje precnik rupe na poteznicama.morao bih praviti neku biksnu kako bih i na ursu kacio neke prikljucke.unapred zahvalan
 
Ja sam uzimo djelove u motoremot u N. topli u gradisci , oni drze djelove za case,deutz,renault,fiat,u glavnom za zapadne traktore.,a valjda ti nece biti potrebni dijelovi.,
 
Poslednja izmena:
Valjda nece, al bolje se raspitat da znam za svaki slucaj. Hvala ti kolega.
E sad me jos interesuje kako su se pokazali ovi Agrotroni da li imaju kakvih mana?
 
Nazad
Vrh