Slobodna diskusija o traktorima

pitaj nekog ko ima starije kamione,oni su imali na tockovima ili u prodavnici za kamionske delove ,mislim da su m22 ti brezoni
 
@kosjerac,treba mi 12 komada,probao sam sa ceger sajbne rade poso ali nije mi to to ove konusne su najbolje,to mi treba za prikolicu pa nebi bas da nisam siguran u tockove kad natovarim teret
 
Prijatelj koji nije clan foruma (malo se slabije snalazi sa kompujuterom) me je zamolio da pitam clanove foruma za misljenje u vezi izbora traktora.
Dilema mu je izmedju 4 traktora od 4 proizvodjaca.
Case Maxxum 125 (126ks)
New Holland t6050 (126ks)
Deutz Fahr M600 (130ks)
Massey Ferguson 5465 (120ks)

Sva cetiri navedena traktora su slicne cene. Razlika je 1000-2000e. Voleo bih cuti misljenje i iskustva sto vise clanova foruma. :ppozdrav:

Da dodam jos. Traktor ce raditi iskljucivo teske poslove. Oranje, taniranje, pripremu i prevoz.
 
Pod malo slabije sam smatrao, da nece da se registruje na forum samo kako bi se raspitao za traktor. Zato je mene zamolio da to uradim umesto njega.:ppozdrav:
 
Nove traktore. Dobio je ponude od sve 4 navedene firme (i jos nekih koje je eliminisao odmah) i sada ima dilemu sta da kupi. Jako bi znacilo svako zapazanje koje imate u vezi navedenih modela :ppozdrav:
 
Zanimljivo:;;;;;Tip kupuje nove traktore po ko zna kojoj cifri i ne zeli da se registruje na forum i da se ne razumije u kompjutore.Taj mora da ima jaku penziju....
 
Teško je nekome reći što bi bilo bolje, ja bih uzeo dajca, kod ovih iz CNH grupe bi prednost dao Caseu jer se NH 6050 više ne proizvodi već ga je zamijenio t6.125 . Kako bi to njemu po ovome što si napisao bio glavni traktor morao bi uzeti u obzir i dostupnost i kvalitetu servisa i to bi barem za mene bio glavni razlog zbog kojeg bih se odlučio za neki od ova četiri traktora. Problem je u tome što si on kao glavni traktor uzima entry modele (osim dajca koji bi bio kao neki srednji model) a oni su manje više predviđeni za lakše poslove na većim gospodarstvima mada će oni odraditi teže poslove ali to nije to. Kako često pomažem kolegama orao sam sa MF 6465 i sa 5465 (oba su 2007 g.) i mada imaju istu konjažu razlika u radu s njima je velika.
 
@lisnik
Molim Vas ako nemate korisno nesto da napisete, nemojte pisati ovakve postove koji ne sluze nicemu. "Tip" prati forum. Za sada je samo cita, a da li ce nekad postati punopravni clan koji moze i da pise odlucice sam.
@mbranko
Hvala! Upravo ovakve informacije trazim. Da li mozete da mi napiste jos podataka u vezi razlika izmedju 2 Maseya sa kojima ste radili? Sto se tica servisa, svi navedeni brendovi imaju servis u krugu od 100km, tako da je tu potpuno svejedno.:ppozdrav:
 
http://www1.caseih.com/en_gb/Products/Tractors/Pages/MaxxumMulticontrollerEP.aspx
evo mu dobar predlog Case 140 Maxxum Multicontroller zadovoljava i najstroze zahteve a ima i dosta jacu opremu od konkurencije
case-maxxum.jpg
[/IMG]
 
zaboravio sam napisati da su oba starije verzije jer su te godine izašle i nove (od 5465 ima dosta slika u temi siliranje) . razlike su u samoj udobnosti kabine kod 5465 mi je nekako preuska za mojih 116 kg :osmeh: , ali i bučnija. Mjenjači se nemogu uspoređivati jer 64 ima dyna-6 koji puno ljepše i nekako mekše mijenja brzine od dyna-4 tj. manje trza,(ista stvar je i sa reverzerom) kod mijenjanja brzina mislim na na cijepanje brzine jer to manje više samo i koristiš kod teških radova. 6465 ima i veći zakretni moment te bolje prima gas mada to može biti i zbog razlike u plugovima i tlu. kako sam prvo radio sa 5465 a nakon desetak dana sa 6465 nekako sam stekao dojam da ima barem dvadeset konja više a i teži je za barem tonu.

idklecin da ali maxxum multicontroler serija je klasa više od obične maxxum serije i manje više su razlike slične kao i kod ova dva MF-a (i naravno u cijeni)
 
pozdrav drustvo,neznam jesam li na pravu stranicu ako nijesam izvinjavam se,kupio sam motokultivator muta stari tip oznaka dmb 8,i kosacicu i pluguz njega,sa plugom nemam problema a kosacica mi ruke polomi koliko trese kad kosi pa sam mislio sta da uradim da to ne trese jer ruke mi slomi,da stavim gumu izmedju ili neke amortizere i druga stvar sve mi pri kraju letve mota sijeno pa moram da vracem nazad i da micem sijeno,kosacica je nova,hvala unaprijed
 
pozdrav drustvo,neznam jesam li na pravu stranicu ako nijesam izvinjavam se,kupio sam motokultivator muta stari tip oznaka dmb 8,i kosacicu i pluguz njega,sa plugom nemam problema a kosacica mi ruke polomi koliko trese kad kosi pa sam mislio sta da uradim da to ne trese jer ruke mi slomi,da stavim gumu izmedju ili neke amortizere i druga stvar sve mi pri kraju letve mota sijeno pa moram da vracem nazad i da micem sijeno,kosacica je nova,hvala unaprijed
imam i ja istu takvu dmb i evo trese ves 8 godina tako :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh