Slobodna diskusija o traktorima

Imam IMT 577 DV i primetio sam da mi pusta rash.tecnost kod vodene pumpe e sad ono sto mene zanima je da li treba kupovat komplet pumpu ili samo menjat semering,nekad davno se tako radilo,medjutim sad obicno kupuju kompet pumpu a original tesanj kosta 110 eura,turske se mogu naci za nekih 45-50 eura.Sta mi je najbolje uradit,da li menjat semering na ovoj postojecoj ili kupit original tesanj odnosno kupit jeftinu tursku kopiju?
 
sve ti ovisi u kakvom je stanju pumpa tj. osovina i kučište gdje naleže semering ako je to poderano onda će i novi semering odmah ili ubrzo puštati.
 
Najjeftinija opcija su dva SKF lezaja (10 eura) i pakung sa keramickom plocicom (oko 5 eura).Kad rastavis naslon na rozetni gdje nalijeze pakung lijepo izglacati sa smirglom.To se radi tako sto se smirgl postavi na deblje staklo i lagano se osmirgla naslon(zaptivni dio rozetne).
 
 
interesuje me dal je moguce ugraditi motor od 577 s44 u 560?
i dal je to komlikovano ili ide relativno lako?
 
Braso sve se moze . . .
Zavisi koliko si uporan . . .
Ide sraf na sraf...jedino mora druga kolevka koliko se secam....
Pitaj Bubua on ti je Expert za te stvari . . .
 
citao sam da i ne mora koleva da se menja, da je problem u jednom srafu od 6 srafova.
da se i to resi relativno lako ubacivanjem "podloske" 30mm ......
znaci na zvono menjaca motor ide sraf na sraf.. neki su mi rekli da je potrebna medju polca izmedju motora i menjaca......
 
Kolege, imam ponudu za traktor imt542 stariji tip sa kabinom za 2500e, e sada mana mu je pukao mu blok nije bila ispuštena voda, traktor zadnjih par godina nije radio uopste. Vredi li za to dati te pare? I kolko bi još koštalo promena bloka i kompletna generalna? Isplati li se ta invensticija?
 
Poslednja izmena:
citao sam da i ne mora koleva da se menja, da je problem u jednom srafu od 6 srafova.
da se i to resi relativno lako ubacivanjem "podloske" 30mm ......
znaci na zvono menjaca motor ide sraf na sraf.. neki su mi rekli da je potrebna medju polca izmedju motora i menjaca......
560 i 577 meĐuploca istina ? ili treba zameniti ploca ?
 
danas sam bas uporedjivao 560 i 577, na oko izgleda da na zvono odgovara orginal kao
sto Bubu kaze...Dok napred nije isto....
 
Bubu ti je strucnije lice za ovaj odgovor, kolevka ne odgovara sraf na sraf
ima male prepravke, ubacuje se neki komad 30mm uradjen na glodalici, na 560 je deo kolevke sto se srafi na motor potpuno ravan a na s44 motoru su donja dva srafa na karteru malo izbacena prema kolevci!
rupe se valjda "gadjaju"
ovo su mi drugi rekli jer se i ja raspitujem oko toga.......
 
interesuje me da li neko zna gde ima da se nadju konusne podloske za maticu m22,ne mogu ih nigde pronaci
 
Nazad
Vrh