Slobodna diskusija o traktorima

Imam jedno pitanje.Nabavio sam ovu pumpu pa me interesuje od cega je i koliki je protok.Inace je prva petoletka.Nista drugo ne pise na njoj.I klipna je.

33wldad.jpg



jkvazr.jpg
 
Dal neko ima ili je koristio hidraulični toplink za traktor? Posto na Hurlimanu imam izlaze i za dvosmjernu hidrauliku, razmišljao sam da to napravim, mogu povoljno nabaviti neki jeftini dvosmjerni cilindar odgovarajućih dimenzija.
 
nemam ali sam vidjo takve toplink-e,mislim da to i nije tolko potrebno za klasicne prikljucke na traktoru znam da jedan covjek to koristi samo kad kaca zadnji vilicar na poluge pa mu to treba radi naginjanja vilicara,kolko je dug taj cil.i koko je to jeftino
 
Čini mi se da je 50-60cm dugačak kad je skupljen maksimalno, dakle možda 80-90cm kad je razvučen, to bi bilo taman za hurlimana.. Znam da nije baš previše potrebno, al bi bilo zaista udobno raditi sa njim, iz kabine jednim prstom podešavaš dužinu toplinka. Da mi je to zbog oca da napravim, da mu bude lakše kad nešto radi. Ma koštao bi na kilo, našao sam na otpadu, možda nekih 10-15KM.
 
u svakom slucju kupi to jer nije puno para,a mislim da bi moro imati na sebi onu"kocku"ili kako vec da bi mogo drzati pritiske koji se stvaraju u cilindu,ma ova kocka mi nikad nije bila jasna niti ja to znam objasniti kako spada,
 
Evo to je to

http://www.ebay.de/itm/Hydraulische...Landtechnik&hash=item1c1a280a41#ht_500wt_1180

Vidiš šta kaže:

Dieses Ventil wird z.B. zur Absperrung eines doppeltwirkenden Hydraulikzylinders eingesetzt. Es besteht aus zwei entsperrbaren Rückschlagventilen. Die Entsperrung erfolgt intern aus der jeweils gegenüberliegenden Druckleitung. Jeweils ein Zylinderraum ist abgesperrt, so dass keine Bewegung des Zylinders durch Leckage möglich ist.

Evo i moj prevod:

"Ovaj ventil služi za blokiranje dvosjmerno cilindra. On se sastoji od dva medjusobno blokirajuća jednosmjerna ventila. Blokiranje se dešava u ventilu a aktivira se kroz neko od crijeva. Jedna polovina cilindra je uvijek blokirana tako da je kretanje do kojeg bi moglo doći usljed curenja ulja onemogućeno."

Evo presjeka, lijepo se vidi kako funkcioniše.

0001_sperrblock.gif
 
Poslednja izmena:
ma nije ti taj cilind.skup ako je 15 km,dok stavis crijeva i prikljucke ispast ce te mozda nekih 50-tak km,pa probaj,a uvjek takvih stavari treba mozes ga uvjek upasovat na neku presu,cjepac za drava ili sl.
 
ovaj traktor na slici je IMT-533 sa motorom od 558. Inace ovaj je kako izgleda satavljen od svih vrsta imt-eova.Tako bar izgleda.U svakom slucaju cijena nije prevelika.
 
Ima clan Attila je pravio iskrolovca,deluje lako za napraviti ali nije ako se lose uradi ili opet varnica prodje ili gusi motor najcesce ovo drugo.
 
Ono na ovu susu pametna stvar.Skoro je covek kosio sljivak sa frezom i varnica iz auspuha upali travu jedva stigli da ga izvucu iz vatre.
 
Postovani,interesuje me pre neki dan kad sam kipao silazu poce ulje da curi na traktoru na onom sarafu gdje je zavrnuta ona sipka metalna sto se na nju prikljucuje crevo sa prikolice,na onom sarafu ispod sedista vozaca.Jel tu ispod sarafa ima neki dihtung,bakarna podloska ili ?
 
Nazad
Vrh