Slobodna diskusija o traktorima

Kupiš zapadnjaka i moliš boga da ništa ne crkne. Kad opiči neki deo onda svrbe dlanovi. Jer ovi čim dođu na kapiju naplate par stotina evra a kamoli da još nešto poprave
 
A jbg ko nema za traktor kupi bicikl pa se vozi.
Svaki se kvari i nekad se mora pokvarit pogotovo star.
 
Ma Zetor je Zetor,ko što Zombie reče izdržljivi a isto udobni za raditi i to baš ove serije xx40-xx45.

A delovi i cena delova? Vec sam pitao u jednoj temi i par njih mi rece da su skupi za odrzavanje....gledam na oglasima, dosta su povoljni ali mi je enigma cena odrzavanja, ako je kao za Torpeda kome su papreni delovi, opet je Belarus najisplativiji
 
Dijelovi za Zetora su jako pristupačni i ima ih a uopšte nisu skupi i daleko je niža cijena nego za Torpeda bar ovdje kod nas, jedino što Zetori oduvijek drže jaku prodajnu cijenu, jedan dobar 7245 nemože se naći ispod 9-10 000 eura ali da je u baš dobrom stanju a 7745 ima i po 11-12 000.
 
Mene kod zetora ljuti šta su ljeni u brdo a sve brdovito.
Vozimo se prazni a on pada okretaji.
Sad možda 7745 malo bolje.
Al ovi bez turba slabo.
 
Ja imam 7045 i bas nikad mi se to ne desava,u petoj brzoj ide uzbrdo i opet prima gas.Nisam to doduse nikad probao sa prikolicom posto je on nikad ne vozi ali sa rotodrljacom od 1150kg,plugom,korpom punom drveta...Par ljudi koji imaju 7745 je gledalo i probalo moj 7045 i svi se slazu da ima malo cudan motor-prilicno jaci nego sto bi trebao biti.Inace je uvezen iz Svedske.Ne znam jel moguce da su u njemu veci klipovi,drugi blok,odvrnuta pumpa...ne dimi ni pod najvecim teretom,prosle sedmice sam sa rotodrljacom spremio strnjik bez oranja,direktno na 10cm dubine,1800 obrtaja i opet primo gas a rd je 2.5m siroka.U oranju me je redovno strah za mjenjac jer mu je motor ne popusta a vuce 2x14 " na 30-35 cm dubine u teskoj zemlji.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
To je nešto drugo ja sjednem s prijateljem u 6340 novi tip s plastičnom haubom.
I prazna prikolica malo brdo on staje ja se začudio to me nervira kako će tek s punom.
Zato su turbaci zakon
 
Koji traktor oko 120ks bi kupili? Sta se najbolje pokazalo, koji hvale a koji kude ljudi? Jedino ne razmisljam tipa Fendt ili valtra zbog cene. Sve ostalo ulazi u izbor. Znaci novo, od belarusa preko turaka do evropejaca.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nije da ne valja, zadovoljan sam sa njim ima preko 3000rh i nije bilo nekih vecih problema. Po meni yto 120 ne vredi te pare, a i ovi iz agrovojvodine su deraci teski za delove.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Koji traktor oko 120ks bi kupili? Sta se najbolje pokazalo, koji hvale a koji kude ljudi? Jedino ne razmisljam tipa Fendt ili valtra zbog cene. Sve ostalo ulazi u izbor. Znaci novo, od belarusa preko turaka do evropejaca.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Prvi i jedini izbor bi bio JD 6120m u ful opremi. Verovatno bi i 6110m odgovarao jer je potpuno istih dimenzija samo ima 10ks manje. Istaknuta snaga je nominalna.
 
Aj malo neobaveznog razmišljanja. Planirao sam možda da menjam kockicu u skorije vreme za neki jači traktor od 110-115ks pa me zanimaju mišljenja.
Da li je bolje uzeti novi neki tipa Hattat, Armatrac... ili uzeti pak John Deer ili Deutz Fahr oko 2000 i koje godište.

PS. Zamolio bi kuma Flojda da ne ulazi u diskusiju jer je njegov odgovor John Deer :haha::ppozdrav:
 
Ahahahaha,u ovom slučaju bi moj odgovor bio Hattat sa nekih 1000 - 1200 radnih sati recimo od tebi poznatog prvog vlasnika... :osmeh:
Dalje neću pisati jer moj odgovor definitivno znaš... :osmeh:
 
Ako radis vise zemlje nov Jd, Deutz itd. Ako radis manje turcin zadovoljava. Nisam vozio kockicu pa ti ne znam uporediti. Uglavnom turcin je daleko po detaljima ispod Deutza a daleko ispred Rusa.
 
Kod hattat T seije ima model koji ispunjava standard emisije izduvnih gasova za Ipard i skupji je od istog bez ovog standarda za oko 5000e. tako da se isplati zbog aplikacije za povrat sredstava. Kod arme se nudi neki model u ipard standardu od 120ks i kosta preko 50000+pdv.
Moje razmisljanje jer ce i meni trebati nesto od 110ks
 
Ja sam danas obisao NS gledajuci te traktore. Arma, hatat cu preskociti prilikom kupovine. Iznenadio sam se sa novim serijama YTO. New Holand i Case isto sranje, ne znas sta uzeti. Veci popust daje new holand. Rus je rus nemam sta da kazem. Nekako mi u toj klasi do 115 ks deutz najlepsi, + 5godina garancija.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh