Slobodna diskusija o traktorima

Koje je godište traktor ,jel sa mwm motorom?
 
Mnogo je to para za takav traktor. Nisu oni na nekoj ceni. Jedino da je kao nov....
Mozes za te pare kupiti Fendta 312LSA da je u perfektnom stanju.
Ili nekog John deere 6400...
 
Ja sam te traktore video pre dve godine na vašaru u Smederevskoj Palanci,Samea sam zapamtio po toj skalameriji a onog Steyr-a smo snimili kod jednog stočara ali tada nije bio na prodaju.Kod Renoa je prednji kardan bio kaput ,tog se isto sećam...
 
Sve krseve dovoze. Tanjiraca I plugove u fazi raspada.
Nadje se po nesto dobro, ali retko. I'ma li su jednom 8140 u solidnom stanju sa klimom, bez prednje vuce.
 
Poznanik ima Renault 75.4, kupio ga jako jeftino prije desetak godina sa zaribalim motorom i rasturenim kvačilom te oštećenim sinhornom jednim, nabavio dijelove i sve sam sredio (mehaničar). Od tada pa do danas traktor godišnje uradi oko 250 hektara silaže sa jednorednim DF silokombajnom, o oranju, rotodrljači, frezanju, branju i šumi da i ne govorim, ima mnogo svoje zemlje i još jako mnogo radi i uslužno (trojica ih se mijenjaju na tom traktoru). Vidjeli ste možda snimke koje sam postavljao, vidi se taj traktor u radu. Traktor znači desetak godina trpi neviđenu torturu bez ikakvih problema. Pričao mi je da su dijelovi bili baaaaaaš papreno skupi (sve je uzeo u inostranstvu original, motor je MWM a mjenjač ZF, lamela+korpa su isto neka skupa marka), mislim da je oko 3000 evra bilo sve ali se po njegovim riječima sigurno 10 puta otplatio do sad i ne posustaje. On ima takođe Steyr 8080 turbo koji naoko izgleda kao nov spram Renoa ali se na njega često žali, imao je problem sa motorom, mjenjačem i hidraulikom na njemu. Sjećam se da je neko ovdje na forumu imao veliki Renault ali se brzo razveo od njeg jer je imao probleme sa njim, pogledaj temu o Renault traktoroma.
 
Sta uzeti onda do 15 tak hiljada evrica a da nema elektronike,da je pristojan traktor
Zbog cega se plasi(te)s elektronike? Mozda da neces znati da zamenis izgorelu zicu ili osigurac? Za te pare imas i maseje i fendove u dobrom stanju sa elektronikom koja vise nije bauk kao sto je bila pre 10 godina....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nije tako ni bitna marka kad se uzima polovno pogotovo tako jedan velik traktor,što bolje stanje mašine tom ide prednost.
 
Jel taj u kategoriji sa 577 DV? Mislim da je duži i teži od 577,a verovatno i jači,naroćito po podiznoj moći.
 
Nazad
Vrh