Slobodna diskusija o traktorima

Licenca prvobitno, sada ugradjuju i Perkins motore, ZT menjace. Bice na sajmu mislim da RTI je uzeo njih da radi.
 
To i mene interesuje.Tih motora ima na Tamićima kako sa linijskom tako i sa rotacionom pumpom a na traktoru nisam nikada video sa linijskom pumpom.
 
Pa mozemo da predpostavimo da vise trosi sa linijskom i da vise dimi ako je opterecen ali verovatno da i bolje ide .To je samo moja pretpostavka ni ja nisam video na traktoru s44 sa linijskom pvp
 
Ja imam 560 m34 sa liniskom i primecujem da je zivlji od rotacionih 560. A da dimi istina je, kaze mi prijasnji vlasnik posle 560 je uzeo 565 sa rotacionom kaze da mu manje trosi a bolje ide. A sto se tamica tice rotaciona je 75ica sa liniskom je 80tka. Neznam ima li razlike unutri. Kaze mi stari, on ih je nekad opravljo, da bi trebalo da imaju vece klipove ovi 80tke. Samoneznam kad se stavi taj motor na traktor jel se menja nesto na vos pumpi posto je sa kamiona. Ima li jos ko iskustva?
 
Po fabrickim karakteristikama a piše i uputstvu od 560 rotocijona pumpa 42,5 kw a liniska 41kw.premda nisam vozio sa liniskom neznam kako se ponaša ovaj s rotacjonom bi valjalo pojačati pumpu jer je sam u prenosu brz pa slabo starta.O potrošnji nemogu da pričam nisam upoređivao.Tamići se razlikuju 75-80 samo pumpa.
 
Tamici 75 i 80 uglavnom imaju drugacije radilice, pumpa kod 75 je rotaciona, jako slicna traktorskoj ali ima korektor paljenja a 80 nosi linijsku. Ulosci dizni se razlikuju na 75 i 80, bar tako pise po katalozima. Nosaci dizni ima vise vrsta ali po merama su svi kanda isti posto imam od svake vrste po koji. 577 (S44) je zver, koju god pumpu nosio samo ako je pumpa dobro nastelovana.
 
Ja imam motor S44 sa linijskom pumpom nikako da ga zabodem u 560 fali mi jos zamajac ili da prepravim moj zamajac I alnaser
A snaga mu je 85ks=62,5kw
NE znam meni se svidja linijska pumpa a sa rotacionom na 560 sam imao muke ne voli losu naftu
Drugar ima 560 linijska pumpa nemoze da zapne sa mojim gde rotaciona
Tako posmatram imam fergulu 539 linijska a komsija istog rotaciona Taj sa rotacionom odskace I vristi ko benzinac

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bude li problema posle oko registracije za takve prepravke?
Kod menr su svi registrovali traktore pa onda ugradjivali druge motore, ali jos uvek policija ne kontrolise brojeve i snagu motora pri zaustavljanju.
 
Bude li problema posle oko registracije za takve prepravke?
Kod menr su svi registrovali traktore pa onda ugradjivali druge motore, ali jos uvek policija ne kontrolise to pri zaustavljanju.
Imam spremno cjebe za SREMSKU MITROVICU a I tamo cu da uvedem inovacije na prikolicama I da budem nadzornik proizvodnje!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Neznam nisam vozio sa rotacionom, ali kazem dobro pali i ostar je sa liniskom i 567 ima linisku. Komsija ima 539 sa liniskom i uvek me iznenadjuje kako vuce zmajevku traktorce.
 
Komsija ima 560 sa linijskom pumpom, a drugar ima sa rotacionom.
Vozio sam i jedan i drugi.
U mom slucaju, ovaj sa rotacionom ima vise snage, ali brzo izgubi snagu na uzbrdici.
Dok ovaj sa linijskom ide 2 km uz brdo, gusi se, na auspuh crn dim kao gumu da sagoreva ali iznese do kraja.
Onaj ni u kom slucaju nece da se gusi i da vuce, ili jedno ili drugo.

Sto se tice s44 mi kad smo stavili na nas 560, pumpa je morala kod bosiste da se prebaci na "traktorski rezim" (motor je bio na tamicu 75-ici) menjani su elementi da l' je jos nesto, sad ne mogu da se setim.
Inace traktor je isao kao raketa, al' sa teretom uz brdo nikako nije mogao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Komsija ima 560 sa linijskom pumpom, a drugar ima sa rotacionom.
Vozio sam i jedan i drugi.
U mom slucaju, ovaj sa rotacionom ima vise snage, ali brzo izgubi snagu na uzbrdici.
Dok ovaj sa linijskom ide 2 km uz brdo, gusi se, na auspuh crn dim kao gumu da sagoreva ali iznese do kraja.
Onaj ni u kom slucaju nece da se gusi i da vuce, ili jedno ili drugo.

Sto se tice s44 mi kad smo stavili na nas 560, pumpa je morala kod bosiste da se prebaci na "traktorski rezim" (motor je bio na tamicu 75-ici) menjani su elementi da l' je jos nesto, sad ne mogu da se setim.
Inace traktor je isao kao raketa, al' sa teretom uz brdo nikako nije mogao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Sve je stvar stelovanja pumpe, odnosno regulatora kod mene na rotacionoj je isto bilo cim mu tesko on UMRE nema dima nego umre a sad posle stelovanja kad ga preopteretis dimi chadi ko CIGLANA al ide vristi I ide jbg cuveni Bosch servis JATIC nezna ni pixke materine a ne pumpu da steluje

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Moj jedan 577 je imao hidro glavu i bregasti prsten od Tamica 75 i jos i punjenje ustrojeno-dima nigde a cas posla se ukaki kad je tesko. Kad smo pumpu preradili kod pravog bosiste, samo zamumla, pljune malo crnog dima i ode..
 
Potvđujem moj sa rotacjonom ovaj sa avatara isto tako se ponaša.Po ravni ide ko lud prima gas kao benzinac a čim vidi brdo umire bez dima.Pumpa mu nije dirana nema ni puno radnih sati.Dizne su rađene dvaput.Ono što sam primjetio kod imt sa roto pumpom i 539 i 560 imaju slabo kočenje motorom nizbrdo dok klipna ništa ga ne zalafava.Mnogi majstori u mojoj okolini savjetuju nediraj pumpu dok dobro pali i traktor ima solidnu vuču.Malo je bošista da to urade kako treba da se nemora reklamirati.I Zamjenski djelovi su loš kvalite t A Majstorima spomeneš reglažu oni bi mjenjali pola pumpe.
 
Potvđujem moj sa rotacjonom ovaj sa avatara isto tako se ponaša.Po ravni ide ko lud prima gas kao benzinac a čim vidi brdo umire bez dima.Pumpa mu nije dirana nema ni puno radnih sati.Dizne su rađene dvaput.Ono što sam primjetio kod imt sa roto pumpom i 539 i 560 imaju slabo kočenje motorom nizbrdo dok klipna ništa ga ne zalafava.Mnogi majstori u mojoj okolini savjetuju nediraj pumpu dok dobro pali i traktor ima solidnu vuču.Malo je bošista da to urade kako treba da se nemora reklamirati.I Zamjenski djelovi su loš kvalite t A Majstorima spomeneš reglažu oni bi mjenjali pola pumpe.
Stavis pumpu u auto I pravac IPM tamo see radi!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh