Slobodna diskusija o traktorima

Ma i taj traktor nije bas tako neko savrsenstvo i ja sam mislio dok jedan nije kupio i sam se razocarao nema finu hidrauliku sporo dize mogli su bar staviti menjace sa desne strane kao na primer gospodin Hopac.

Svakako nije savrsenstvo ali sam mislio da kazem da su tu malo krenuli da ga redizajniraju. Uz neke korekcije mislim da bi to danas mogao da bude vise nego odlican traktor za nase poljoprivrednike glavni za teze operacije ili pomocni za povrsinske radova po izboru naravno. Nesto kao sto je trenutno Belorus kod nas, ja ruse smatram za dobre traktore za nase uslove za vecinu poljoprivrednika s obzirom na plateznu moc (uz dobro sediste udobnost vrlo lako moze da bude priblizna skupljim traktorima, samo nema modernije igracke u kabini ali jbg :osmeh: ). Ja sam imao u ponudi ruse kad uzimao sedmicu (ali nisu mi tad odgovarali cenovno) a kasnije i kad sam kupovao DF takodje sam imao u ponudi. Ali tu je kocio moj cale jer on ne voli ruske menjace i ako zna iz price lokalnih majstora da su stvarno izdrljivi traktori a i pod utiskom je male kabine i ne udobnosti T-40 sa kojim je imao prilike da dok je bio mlad. Tako da tu nije bilo mesta za dogovor :osmeh:
 
O ruskim vozilima citati :haha:
Dama sa kamelijama medju ostalim vozilima

citat -Dragan Jove Torbica
 
Svakako nije savrsenstvo ali sam mislio da kazem da su tu malo krenuli da ga redizajniraju. Uz neke korekcije mislim da bi to danas mogao da bude vise nego odlican traktor za nase poljoprivrednike glavni za teze operacije ili pomocni za povrsinske radova po izboru naravno. Nesto kao sto je trenutno Belorus kod nas, ja ruse smatram za dobre traktore za nase uslove za vecinu poljoprivrednika s obzirom na plateznu moc (uz dobro sediste udobnost vrlo lako moze da bude priblizna skupljim traktorima, samo nema modernije igracke u kabini ali jbg :osmeh: ). Ja sam imao u ponudi ruse kad uzimao sedmicu (ali nisu mi tad odgovarali cenovno) a kasnije i kad sam kupovao DF takodje sam imao u ponudi. Ali tu je kocio moj cale jer on ne voli ruske menjace i ako zna iz price lokalnih majstora da su stvarno izdrljivi traktori a i pod utiskom je male kabine i ne udobnosti T-40 sa kojim je imao prilike da dok je bio mlad. Tako da tu nije bilo mesta za dogovor :osmeh:
Svakako da se ta 7-ca da se nastavila proizvoditi sredila bi se i bila bi zlo ali kod nas je Rus nuzno zlo kad ti treba jaci traktor a nemas da se otvoris kupis rusa sa kojim ces tokom godina zaraditi mozda nekog zapadnog.
 
Fotografija3315.jpg
Tako slično sam i ja zatvorio stub volana
mislio sam na deo ispod sedišta da se zatvori, pa da se sedište postavi na taj deo kao kod zadnje serije 577 ili 5100
 
мени само није јасна једна ствар у вези имта,имра,торпеда и осталих фабрика пољо машина у југи. скоро све те фабрике су почеле од туђих машина тј лиценци. стоји прича да је био рат и ембарго,санкције итд али да се нису сетили да поново откупе неку лиценцу е то ми није јасно. па погледајте шта раде индијци,турци,кинези и остака компанија. узму лиценцу туре свој знак и терај... ево једино је наш сад покојни и никад прежаљени имт пробао нешто са оном серијом 20 чини ми се али не знам да ли су узели неку лиценцу...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока

Држва није хтела да ради ни Имт, ни Имр, ни ДМБ, ЗМАЈ, Прва петолетка, Застава и остале затворене фабрике. Продали би и народ на кило али ко зна што нису. Да би фирма била конкурентна мора да има пара за производњу а имту држава није.ни давала паре. Да јесте сви који су уплаћивали субвенционисане.тракторе би добијали у кратком временском периоду а не по годину две по уплати.
 
Svakako da se ta 7-ca da se nastavila proizvoditi sredila bi se i bila bi zlo ali kod nas je Rus nuzno zlo kad ti treba jaci traktor a nemas da se otvoris kupis rusa sa kojim ces tokom godina zaraditi mozda nekog zapadnog.
Mnogi rusevi su zaradili "bolje" polovne zapadne traktore, a dal ce ti traktori zaraditi još bolje to cemo videti...
 
Manjeviću ti da nešto znaš ne bi dosad zamenio 10 traktora i opet nemaš adekvatan tvojim potrebama
tako da tvoje savete neću uzeti u razmatranje :osmeh:

Zamenicu ih jos deset ne brini. A moji traktori su svi prilagodjeni poslovima I masinama, tako da svi rade. A kako bude viska para, opet ce stici u dvoristu nesto bolje. A samo mi objasni koj to traktor nije adekvatan mojim potrebama?
Ceo zivot vozis samo IMT I sada to znas sta je dobro, blago tebi. Pa makar Rusa da si probao pa bi se preporodio.
 
Manjeviću
Čovek kad ubode iz prve, ne menja ni ženu ni traktor
Pa sam si pričao da zetor ne odgovara, hoćeš mf 690 ili neki dajc da rade površinske poslove i da prištede velikog dajca u nekim težim operacijama
 
Мањевић
Зар можеш толико досадан да будеш?
Иди бре човече ради шта хоћеш и вози шта хоћеш,прекјуче си почео да се бавиш пољопривредом,пола ствари си на форуму научио,а сад си нашао да давиш шта је шта и какав је који трактор,а обични си препродавац и никад не можеш да гледаш и цениш ствари око машине које гледају пољопривредници којим та машина хлеб доноси,а не тата и његова плата.
Попиј нешто и сјаши више са тог Имта,не да си досадан него си затуцан човек у пм.
 
Ma znam @ NA zato i ja pokušavam da zamenim onu iz prošlog veka za malo mladju a komforniju.
 
Мањевић
Зар можеш толико досадан да будеш?
Иди бре човече ради шта хоћеш и вози шта хоћеш,прекјуче си почео да се бавиш пољопривредом,пола ствари си на форуму научио,а сад си нашао да давиш шта је шта и какав је који трактор,а обични си препродавац и никад не можеш да гледаш и цениш ствари око машине које гледају пољопривредници којим та машина хлеб доноси,а не тата и његова плата.
Попиј нешто и сјаши више са тог Имта,не да си досадан него си затуцан човек у пм.

Vidim ko je zatucan, kad padas na moje provokacije.

- - - - - - - - - -

Manjeviću
Čovek kad ubode iz prve, ne menja ni ženu ni traktor
Pa sam si pričao da zetor ne odgovara, hoćeš mf 690 ili neki dajc da rade površinske poslove i da prištede velikog dajca u nekim težim operacijama

Sad sam i tu opciju promenio. Hocu nesto sasvim trece.
 
Хаха.Јеси то сам смислио или ти је неко помогао?
Особа која сама призна да је провокатор и то очигледно намерно то ради,довољно показује о себи свима нама на форуму.Па ето нека сам ја затуцан ал брате шта си ти онда такав.Посети неког доктора.позз
 
Pa razmisli da li sam smislio ili neko pomogao. Hvala na savetu. Samo sto ne bih bas da uzimam tvoje misljenje u obzir.
Izvinjavam se forumasima za off.
Iskljucujem se iz rasprave.
Pozdrav za Montoyu I Putina I ostale IMTovce.
 
Nazad
Vrh