Slobodna diskusija o traktorima

Код нас Бојане не кажу, већ питају "комшија јел ти пуши крава". Пуно има завидних и злобних.
А могао би се наслов теме променити у који рус да купим
Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ma ja se slazem ko je u mogucnosti nek uzima bolji i neka je i iz meraka,ali vecina se pokusava pokriti sa manjim cebetom ako je moguce.E sad kako se cebe zove to je nebitno.Mislim da je razlika u CENI izmedju dobrog zapadnog traktora i rusa veca od 10 hiljada ako gledamo samo snagu,sigurno komfor nije na strani rusa.Oni koji mogu da daju i na komfor oni vec imaju neki odgovarajucitako da sada ce samo nadograditi svoj vozni park.Ako mislite da neko moze iz fergusona da skoci makar i u manji JD ja nisam siguran
 
Ne kupuje svako traktor samo da bi se pokazao pred drugima.
Ja obradjujem 25 ha zemlje, i za ratarstvo tu je dovoljan samo jedan traktor.
E ali pošto se bavim stočarstvom, oko 40 grla tu vec trena više traktora. Za sada radim sa Rakovicom i 560, mada i još jedan fali, iako spram površine zemlje ne deluje tako.
 
Nebitno na koga se odnosi ali hteo sam reci da neizvodljivo je skociti u neki ozbiljan traktor a potreba sigurno postoji.I sam kao hobi poljoprivrednik koristim 3 traktora razlicite snage,to je danas potreba a ne pomodarstvo.
 
Tačno da je neizvodljivo iz fergusona skočiti u neki ozbiljan zapadni traktor.
Ali ako se neko domaćinstvo poljoprivredom bavi već 30-40 godina pa i više, a za sve to vreme nisu se pomakli dalje od fergusona imt539, takvima drugi i jači traktor i ne treba.
 
Samo ću vam napisat da poznam dosta normalnih, običnih, malih ljudi koji su prošli nanatječaju i odobrili su im sredstva za neke određene investicije al kao što u svakom žitu ima kukolja i kod nas su pojedinci (Jako puno njih u odjelima i kravatama) otvarali nova poljoprivredna gospodarstva samo da se natječu na natječaju i pokupe neke pare i na žalost i takvima je to prošlo...

Hoću reći, ako ne predaš papire, ne možeš se ničemu ni nadat. Plaćate ludo visoke arende pa šta vam onda znači malo novaca dat nekome da vam napiše projekt pa ako prođe ako ne. Bar ste pokušali.
 
Druze jel jako tesko ukucati ipard Srbija, ima za za sve i svasta,no cim je veca inesticija veca papirologija,no u temi smo mtz ,posto nemogu ostali trakktori kako se pokazo 622 meni treba za za sajanje prskanje.Da moze maxindra nebi ni razmislo,ovako ostaje solucuja 622ili tumosan,ursus mi je bas skup. volo bi bi da cujem ima nesto bolje u toj konjazi .50/80/ ni sam nisam pametan,.
.
 
Druze jel jako tesko ukucati ipard Srbija, ima za za sve i svasta,no cim je veca inesticija veca papirologija,no u temi smo mtz ,posto nemogu ostali trakktori kako se pokazo 622 meni treba za za sajanje prskanje.Da moze maxindra nebi ni razmislo,ovako ostaje solucuja 622ili tumosan,ursus mi je bas skup. volo bi bi da cujem ima nesto bolje u toj konjazi .50/80/ ni sam nisam pametan,.
.

sta ce ti to cereslo,to je vise vocarski traktor nego predvidjen za setvu prskalicu i slicne radove
 
Prijatelu Danger.aj preporuci nesto pamatnije ,a da je u ipardu.Sto god vise gledam sve sam ludji,
 
Ovaj je prava masina.Prednji most i kabina je od Volvoa a mortor je Mercedesov Mislim da traktor se prodaje.
 
Sledeci planiram nekog Tumosana od 65-75 ks ili Hattata zelenu masinu da mi zamenu.Posto imam veceg Tumosana mozda bude i neki popust.
 
Prijatelu Danger.aj preporuci nesto pamatnije ,a da je u ipardu.Sto god vise gledam sve sam ludji,

neznam sta bi ti rekao,isto sam kao i ti,sto vise gledam sve.......
ovih dana sam obisao svasta nesto od nh case itd.....(pricam do 90ks),sve je to druze budza marjanova,jedino mi malo zapao za oko kompakt 4095 steyr....
ovaj mali rus kao igracka,nizak,skoro da ga mozes uhvatiti odgore za kabinu kao dete igracku i vikati brm brm
 
neznam sta bi ti rekao,isto sam kao i ti,sto vise gledam sve.......
ovih dana sam obisao svasta nesto od nh case itd.....(pricam do 90ks),sve je to druze budza marjanova,jedino mi malo zapao za oko kompakt 4095 steyr....
ovaj mali rus kao igracka,nizak,skoro da ga mozes uhvatiti odgore za kabinu kao dete igracku i vikati brm brm

Al zato taj Stayer kosta kao da su ga zlatom posipali
 
Nazad
Vrh