Slobodna diskusija o traktorima

Sale nije se on kod mene puno zadrzao i ja necu nista jako lose reci za njega, ali kad pocnu da velicaju nesto sto nije za velicanje zaista ne mogu da ne komentarisem. 1000x je ponovljeno da je on dobar nama samo zato sto smo mi sirotinja beda od drzave. Da smo na nekom srecnijem i boljem mestu za zivot sigurno bi ga od zelje trazili da ga barem vidimo.
 
Po meni je rus odlican traktor ko radi manje povrsine,ja sam mog prodao jer je postao vec mali ali planiram da kupim jedan traktor od 80-100ks za berac i povrsinske radove jer furguson je slabasan za 6r nodetku i 800L prakalicu... Zapao mi je za oko 9006 bez prednje vuce,gledao sam jednog u Jugokomerciji...
 
Pa mislim da na novom JD puno ulozis ali bome puno i dobijes... Sad sto se svi bojite struje i servisa i "sta kad se nesto potrga" to je drugi par opanaka.

Po toj logici svi bi vozili lade i vikali da nema boljeg auta...
 
Bolje da mu fali kila , kad tocak preklizne dobro je , kad tocak ne moze da preklizne a motor jak negde izmedju ce nesto puci.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Vecina stranih traktora imaju jako dobar odnos snage i mase i to su masine koje kad proklizavaju onda nije za posao. 1221 nije 'izbalansiran' kao manji Rusvaji a i da jeste, opet ima slabih komponenti. Za te pare nije los ali daleko je on od traktora od 150 konja, ma sta mu radili..
 
I jednom i drugom je,po meni, mana jedna lamela,kardan prednje vuče,krajnja brzina za transport (pogotovo kod 952 oko 27-30),kod 1021 brzina za oranje je neka u kojoj menjač turpija-uji.... Moje mišljenje je da je 1025rm sa monoblokom najizbalansiraniji eventualno 892rm mada je i kod njega jedna lamela,ali je barem brz u transportu. Zavisi za čega ti treba,Bojčetiću.
 
892 je moj favorit,soram mojih potreba...mada ljubim ja i moje 820ke,danas sam ceo dan u imt i vidim da sam zaboravio kako ta muka izgleda ...kad bi bio birao to bi bio samo john deere..al ozom potom,za ovo malo sto radim nema se za zelenka pa rusvaj nije los izbor,kakav god da je usran i nezgrapan ja ga volem..ko i ruzno dete,to samo majka moze voleti..
 
Hvala na ogovoru sto se tice uporedjivanja Belorusa i Zetora.
E sad, ovih dana pricao sam sa par ljudi i onime savetuju da za te pare koje bih dao za Belarusa ili Zetora, mogu da uzmem Fendt-a 612 turbomatik 85 do 90 godiste.
Sta vi mislite o tome, za Belarusa i Zetora znam da nisu delovi toliko skupi, dok za Fendt-a ne znam, u nasem kraju dal sam jedan video, potpuno mi je nepoznat....
Unapred hvala na odgovoru. :osmeh:
 
Kolege , da li neko ima broj firme Auto Tila iz Pozarevca koja se bavi prodajom traktorskih delova.
Narucivao sam neke delove kod njih odavno, pa sam izgubio broj.
Hvala
 
t5Ch9.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Hvala na ogovoru sto se tice uporedjivanja Belorusa i Zetora.
E sad, ovih dana pricao sam sa par ljudi i onime savetuju da za te pare koje bih dao za Belarusa ili Zetora, mogu da uzmem Fendt-a 612 turbomatik 85 do 90 godiste.
Sta vi mislite o tome, za Belarusa i Zetora znam da nisu delovi toliko skupi, dok za Fendt-a ne znam, u nasem kraju dal sam jedan video, potpuno mi je nepoznat....
Unapred hvala na odgovoru.
 
Kolega je imao nekog Fendt-a od 145ks ne znam koji model i oznake onaj sa kockastom maskom ali samo znam kada mu je riknuo menjac dao je 7500evra za opravku.E sad to ne mora da bude nikakvo merilo ali opet treba sve uzeti u razmatranje!
 
Nazad
Vrh