Slobodna diskusija o traktorima

Servo upravljac i nista ne diras
 
Ti mf-ovi se cine dosta kvalitetni, eto, taj na slikama izgleda jako dobro, al odbija me sto je colovan, jos ima jedan mf 1114[5500€] neizgleda lose i ursus 1614 ili 1224, za oko 7000€......

Prodaje se i jedan 5270 imt, za 4000€, kaze za hoce iskociti iz brzine....
 
MF se pokazao kvalitetno strasno.Ja radim sa colovnjakom i 80god, sve zivo radi. Freza Howard 2m, Pottinger MEX2, kosa,balirka,prikolica. Nema dana da ne radi. Od ulaganja kako je kod mene je ovo otvaranje motora koje je bilo dzaba, unutra sve ko staklo. Kao da nije radio 1000rh. Torpedo za njega smece, imao ga. IMT te klase se ne poredi uopste.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Drugari, da li neko od majstora zna , moze li dihtung glave od M33 na perkins 3.152 vizelno na slikama su potpuno isti ali.... da li ipak postoji neka razlika? Nisam nikad sharafio po ovom malom perkinsu a trebao bi ga menjati kod jednog mf 135.
 
Poslednja izmena:
MF se pokazao kvalitetno strasno.Ja radim sa colovnjakom i 80god, sve zivo radi. Freza Howard 2m, Pottinger MEX2, kosa,balirka,prikolica. Nema dana da ne radi. Od ulaganja kako je kod mene je ovo otvaranje motora koje je bilo dzaba, unutra sve ko staklo. Kao da nije radio 1000rh. Torpedo za njega smece, imao ga. IMT te klase se ne poredi uopste.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk


bio pogledati taj mf 595, colovnjak.....to je jedina "greška" na njemu......mjenjač 8x2, skoro ko imt, malo brži, sve radi na njemu, al doslovno svaka lampica, ima oko 7800 sati rada.....kočnice koče, staje u mjestu, mjenjač nekrči i nečuje se ništa u vožnji, kabina izolirana iznad mojih očekivanja, nečuje se ništa unutra, ima grijanje i hlađenje
a godište 1979.....za nepovjerovati, nema ni dima na auspuh, ulje žuto ko da je oprao motor iznutra, pa onda nasuo.....nevjerujem......i to sve za cjenu od 5500€, registriran još 2 ili 3 mjeseca, i nema prednju vuču, što je i prednoist i nedostatak.....


pogledao i ursus 1614, što da kažem, motor turbo, prima gas ko nenormalan, mjenjač za usrat se, dug hod ručice, treba se naviknuti na to, gume zadnje za zamjenu, kao da se odvajaju slojevi, hidraulika curi valjda na svakom spoju......za cjenu od 7000€, registriran
 
Ako je 8x2 mjenjac, onda je kao kod mene, gore su rikverc, treca,druga, a dole prva i cetvrta brzina. Šalta se odlično i kod mene, bez krčanja i nema zvukova pri radu/voznji. Hidraulika je savrsena, u oranju reaguje u milimetar a ne zna sta je teško. To su kvalitetno radjeni traktori, eto imas snimak iznad kako se ponasa moj u toku rada sa frezom, kako prima gas sa ukopčanom frezom i na auspuh sta pokazuje. Nepovjerovati za te godine traktora. Kočinice od kako je kod mene evo 5 godina nisam pipnuo, a staje u mjestu, rukom pedale pritisnes i koci. Jedina zamjerka je potrosnja, mislim da bi taj 595 mogao biti pijanac, doduse meni nakon Torpeda svaki trosi I da, nema kapi nigdje na mom MF, kako motor tako hidraulika i mjenjač. To sto je colovnjak neka te sikira, ama bas nije problem nikakav..
a098baf7caf09324df9f58d1dfb3f668.jpg
 
Jel ima neko da proda dobar imt 549?
Treba mi za caleta,za vinograd.
On ima 539 u odlicnom stanju,prvi je vlasnik,ali mu treba malo jaci i tezi traktor.
 


- - - - - - - - - -

1 260 sati..

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

A koliko vredi ovaj?!Nema akumulator a i prednje gume su pocele da pucaju..Bio sam juce u okolini Jagodine i to je neki deda samo dovlacio iz Nemacke,Austrije...Imanje je oko 7 h u mestu i ima pune garaze svega i svacega...Vlasnik kaze da mu je jedan nudio 600 € ,a jedan 1 500 € ali sa kosom

- - - - - - - - - -

Zadnje gume su odlicne i pali na kljuc..
 
Pozdrav. Imam problem sa imt 539. Kada ubacujem u brzinu menjac samo krci. Da bi ubacio mora da reduktor izbacim,ubacim u brzinu i vratim reduktor.i traktor krene.
 
Koji je pritisak potreban da bi ventil vazduha prebacio vazduh dalje ka boci. Imam problem sa tim ventilom na C-360, verovatno je isti i na nekim Zetorima. Ventil propusta vazduh ka izvodu za crevo za pumpanje guma, ali kad zavrnem cep on bi trebao da prebaci vazduh ka boci, ali u mom slucaju ga vraca u kompresor. Da nije mozda kompresor toliko oslabio da ne moze da napravi pritisak?
 
Nazad
Vrh