Slobodna diskusija o traktorima

Kolege Matić i Putin su dali najbolje predloge Fiat po meni najbolja varijanta nekog polovnjaka,jeftiniji su od ostalih a provereno dobri traktori
 
Kad vec spominjete 1025, da napisem i ja nesto, nije mozda za ovu temu ali eto.. Kolega je ima 7-8 godina upio novog 1025. Kada je kupovao traktor s njim je isao i jedan covjek koji odrzava traktore.. Taj covjek mu je radio sve servise na traktoru, i prve godine se nesto pocelo cuti u mjenajcu, stavi traktor na labudicu odveze njemu, ovaj kao napravi, posle nekog vremena opet se pocelo cuti, ovaj opet odveze, ovaj napravi. Traktor je sve bio pod garanciom.. Posto je covjek mesar, slabo se razumije u masine, zna samo upaliti i voziti.. Posle 2-3 godine odveze on njemu traktor da nesto uradi, i kad ga je vratio od tad vise nije radila prva vuca.. Posto radi dosta silaze, blato mokro, sprzi uvijek dvije lamele, ovaj dodje i lagano mu uzme pare.. Prosle godine kad sam mu skidao kukuruz pocelo mu se opet cuti u mjenjacu ali ne puno, vec malo. Kazem rasklapaj, sjebaces nesto.. Natovari on traktor na labudicu i odveze tom covjeku, traktor je bio kod njega 15-20 dana, kad ovaj nazove ovaj kaze bice brzo. Kolegi pukne film nazove ga sklopi mi traktor ja dolazim po njega.. Doveze on njega, u mjenjacu bruji kao avion da polijece. I tako on njega vozio do prije 15 dana, skinuo mu ja psenicu.. Kaze rasklapam traktor, odvojio motor, kaze ne ide to, nazove momke iz Novog Sada, dodju momci( mislim da mu nisu nista naplatili) rastavise mjenjac za 30 min, kad ima sta i da se vidi.. Fali pola lamela sto ukljucuju prvu vucu, onda je cekicem izlupan neki dio sto pali prvu vucu.. Zamijenjen konusno-tanjirasti par koji se ne uklapa jedan u drugi kako treba.. A u mjenjacu veselje, kuciste povareno na vise mjesta, gdje budu lezajevi navarivano pa bruseno, dva lezaja odlomljena.. I mislim 8 zupcanika na kojima je navareno 2-3 zuba..
 
Саме јуче сам радио са 1025 од колеге,стар 4 године,3020 и нешто сати,трактор иде и иде,имао је неки ситан проблем у гаранцији решен,сад му је пукла нека цев од хидраулике па мало уља пушта ту,ал ништа страшно.то код тог твог познаника му је све тај квази мајистор направио.
 
Da to je napakovao taj pametnjaković posle ne valja serija traktora inače dobre su 105-ice a još bolji šestaci 1221
 
Ovaj traktor nema ni 2000 rs.. Ali se kolega sjeca kad je odvezao traktor da je tu bio jos jedan rastavljen isti traktor.. Taj majstor mu je napakovao mjenjac, a njegov skinuo i ostavio sebi.. Zvao je on njega i sve mu rekao, znas da si ti jedini kojije radio servise i rasklapao traktor.. Ovaj kaze da mu nije to on uradio.. Mislim da su mu momci iz NS rekli oko 3500-4000 Eura za nov mjenjac i da naprave prvu vucu, i drugi konusno-tanjirasti par.. Sad ce vidjeti da li ce uzimati novo kuciste i nove zupcanike koji su navareni, ili komplet nov mjenjac..
 
Ovaj traktor nema ni 2000 rs.. Ali se kolega sjeca kad je odvezao traktor da je tu bio jos jedan rastavljen isti traktor.. Taj majstor mu je napakovao mjenjac, a njegov skinuo i ostavio sebi.. Zvao je on njega i sve mu rekao, znas da si ti jedini kojije radio servise i rasklapao traktor.. Ovaj kaze da mu nije to on uradio.. Mislim da su mu momci iz NS rekli oko 3500-4000 Eura za nov mjenjac i da naprave prvu vucu, i drugi konusno-tanjirasti par.. Sad ce vidjeti da li ce uzimati novo kuciste i nove zupcanike koji su navareni, ili komplet nov mjenjac..



Mislim da je malo preterivanje sa cijenama, ja sam mjenjao KT par na prednjoj vuci 1221 i kuciste vanjsko i ono unutra gdje su trkaci, KT par sa onom prirubnicom na kardan ovdje kod mene je bio oko 80-90E , a u Madjarskoj vanjsko srednje kuciste prednje vuce 270E, a unutra kuciste u kojem su trkaci i KT par na njemu jos 100-tinak E. Plus lezajevi i semerinzi.

Sumnjam da je u mjenjacu bas sve otislo.

Tu je popravljan mjenjac nedavno , podrobio neke lezajeve unutra , 1025 , servis uzeo 330E preko racuna a dijelovi ispod 150E, pretpostavljam da je tako formirana cijena i sa gore pomenutim mjenjacem.
 
Poslednja izmena:
Vrlo moguce je da cu uskoro da dobijem od jednog dede iz sela skoro novog,tj novog Univerzala 445. Traktor ima pravih 453 rh. Plus nova prikolica tehnostroj ljutomer od 3t, nova drljaca,nova tanjiraca OLT sa 20 diska, nov dvobrazni plug.... sta vi mislite o tome... :D
 
Sta ima ko da misli o tome,kad dobijes pisi u temi o cestitkama i ponovama i to ti je to.Sto meni neko tako nesto ne pokloni.......
 
Ima li neko iskustva za Internacionalom 724,70 ks,ovih dana hocu da pazarim jednog,a ne mogu da nadjem ni pohvale ni mane ni kritike hvala unapreddd
 
Nazad
Vrh