Slobodna diskusija o traktorima

Nisam neki ljubitelj 558 al jedno je istina, 70-tih i početkom 80-tih je bio san većini seljaka....
za ono vreme je bio traktor i po, a sad glupo je porediti ga sa modernijim traktorima i ismevati...
to je isto kad bi ismevali svog dedu koji je se naradio koliko niko od nas neće i koga je vreme pregazilo
 
Ljudi, manite se vise prepirka.
Traktori kao sto su 558, 560, 577. Su za onog ko radi 30ha. Onaj ko radi 50-60ha, treba kupiti Rus-a, zbog trobraznog pluga I vucne tanjirace. A onaj ko radi jos vise, normalno je da treba strani traktor, zbog udobnosti. Ne moze se raditi 100ha, sa IMT 558.
Moj deda je radio usluge sa 533, orao je dan, noc, on I jos jedan covek. Ali je vozio tristaca. I sta sada ja treba da vozim tristaca.
Pa ranije skidali po 100ha psenice sa Zmajem 780, bilo pre trideset godina. Sada je nekima sa142 ojkom mnogo 100ha, na tri kulture.
Evo nas clan Galicije se buni sto nema powershift na dugme, nego mora da gura rucicu.
A vi pricate o 558.
 
Moj otac je orao s volovima usluzno, 539 kupili tek 1986 i taj se naradio tako da ismijavanje 558 mi je vise nego smijesno kad neki ne shvataju da je bolje i on nego nikakav. Sad fala bogu imamo 3 traktora nisu najmodernija al odrade posao kao i oni od 50000€
 
Al se ovde pišu gluposti, pa to je neverovatno... Čeke članove poznajem lično i znam da zezaju al nemogu da se veruje da ljudu pecaju na to.

P.S.VELIKI FERGUSON (55:cool:, pa to je traktor zaebao vek, kakvi crni zapadnjaci samo on!
 
df0e1350c09eda65b1d0e7ca38ed3b3a.jpg
Mislim da im nista ne fali :ppozdrav:

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
E a i nije tako ruzan sa kabinom,sad kad gledam slike,mada mu najbolje stoji ona prva kabina,kao da su je sklapali ovi iz Mad Max-a:haha:
 
Nazad
Vrh