Slobodna diskusija o traktorima

Moji 577 svi imaju razlicite tockove ali ovo sto pricam za standardne 18.4 30.

Jel mislis na vucu pluga u idealnim uslovima za 560 ili za 577? :D 577 ga vuce u svim uslovima.. :)
 
Svaki 577 ima 5 brzina....
560 bas ima prvu idealnu za oranje ,a ako je bas, bas mnogo tesko onda 3 spora ,a u 577 prva spora a druga brza on je kao stvoren za berac sto se brzina tice.
 
CITIRAM. Nije sva sreća nego logičan sled dogadjaja, 533-9 542-9 577 588 nisu bili promašaji, ali MTZ model 820 posle 2000-te je osvojio tržište.
Nije MTZ820 osvoio trziste vec su za njega osvojile banke.
Milane kod mene u teskoj zemlji na 577 prva je taman a moglabi biti i sporija,npr Rakovica 76 negde moze 1 a dosta mora 3 spora
 
Poslednji primerak ovog traktora je sišao sa trake 1956g. posedujem jednog. Guščiji vrat(nisam znao dase tako zove) izgleda šašavo ali me od njega nisu leđa bolela.
 
Poslednja izmena:
Da li vredi uvoziti ovaj traktor http://www.agriaffaires.co.uk/annon...1=&sprop9=&rechModele=0&page=&type=&ltypeann=
Dvoumimo se izmedju njega i Argona isto od 60 ks, prvo smo hteli od 70 ks, al' smo odustali zbog turbine. Koristio bi prikljucke koje nosi 558 i imao bi dosta posla po vocu, malini i kupini tamo gde je malo teze raditi sa 533, posto smo pretezno brdovit kraj ovako nesto bi nam odgovaralo. Da napomenem da su oba traktora cista mehanika, bar koliko smo mi mogli da saznamo.
 
Ne znam koliki je razmak izmedju redova ali siroki su ti za medjurednu obradu plus nema kabinu zbog prskanja.Traktor je odlican ali ipak mislim da nije za vocarstvo
 
Svaki 577 ima 5 brzina....
560 bas ima prvu idealnu za oranje ,a ako je bas, bas mnogo tesko onda 3 spora ,a u 577 prva spora a druga brza on je kao stvoren za berac sto se brzina tice.

Ma kakvi idealnu to im je najveći promašaj kod te prve zato i troši u oranju 16-17l/kj nisam mogao nikad da ga svarim baš zbog toga dok je 577 sasvim druga priča
 
Kod mene je prva brza kod 560 bila idealna za 756 ili Leopard, dok mu za 757 već nije idealna i teško mu je. Kod 577 je prva bila spora, a druga prebrza i u njoj nije mogao da ore. Odnosno, ja sam brže orao sa 560 i Leopradom nego komšija na susednoj njivi sa 577 i sa istim Leopardom. Oba traktora u prvoj brzoj.
U težim zemljištima je druga priča, prva kod 577 je idealna dok 560 mora u treću sporu. Znači sve je relativno, zavisi i od zemljišta i od pluga, a ne samo od traktora.
 
Ne znam koliki je razmak izmedju redova ali siroki su ti za medjurednu obradu plus nema kabinu zbog prskanja.Traktor je odlican ali ipak mislim da nije za vocarstvo
To za prskanje i kabinu stoji, ali on bi po vocu uglavnom radio tamo gde je teze sa 533 sa bocnom frezom i vocarskim podrivacem ili eventualno tanjiracom. Redovi su na 4x4m i 4x5m, tako da bi mogao da prolazi izmedju, prvenstveno bi radio van vocnjaka. Najgore sto nema niko da iznese neko misljenje, prvenstveno mane i prednosti samog traktora.
 
Ne znamo jos nista tacno. Al' po nekom nasem misljenju, daleko bolja opcija nego kupovina nekog manjeg duplaka od 60ks kod nas. Polako prikupljamo informacije, al' kazem najgore sto o samom traktoru ne znamo puno.
 
bas danas sam gledo snimak ovog svenamjenskog vozila koji je tractorspotter postavio.
 
Nazad
Vrh