Slobodna diskusija o traktorima

Ne znam kakve su razlike izmedju zetora i zts, u mom selu u zadruzi imaju zts od 160 i 180 ks, sa ovim slabijim su bas dosta radili i zadovoljni su, dok je ovaj od 180 stalno u radionici. Mozda zts da pogledas.
 
Ne znam kakve su razlike izmedju zetora i zts, u mom selu u zadruzi imaju zts od 160 i 180 ks, sa ovim slabijim su bas dosta radili i zadovoljni su, dok je ovaj od 180 stalno u radionici. Mozda zts da pogledas.

ZTS je made in Slovačka i ugradjivani su zetorovi delovi ali ima i ursusovih
 
[Цитат = Недељка О; 979909] Не знам какве су разлике између та зетора ЗТС, у мом селу у задрузи имају ЗТС од 160 И 180 КС, са овим слабијим су бас доста радили и задовољни су, док је овај од 180 стално У радионици. Мозда зтс Да погледас [/ КУОТЕ]. Ако
је ЗТС Супрer jači je prednji most, zadni diferencijal i hidraulika je jača, veći točkovi. Solidan traktor, sa malim izborom brzina i druga se nesme opteretiti. Ubačen je sinhron, tako što su sastrugali zupčanik druge brzine. Apsolvirao sam ga
 
Da, da mana je sto je IMT, a kad se uzjebe sta u trupu na MF ili slicnom, onda je to do odrzavanja, mnogo sati, zamora mat i sl. Niko nece da kaze da i te strance moras milovati po jajima, ako hoces da sluze. A kad otkazu treba ti za popravku para koliko i da sazisas crkvu.
 
@Montoya
Ko radi puno i pravi 1000 sati sa traktorom treba podrzati malo i komfor. Teram i IMT i zapadne. Kad se radi dnevno 5-6 sati svejdno je, ali kad je frka da se zavrsi posao pa kad radno vreme traje 12-15 sati neuporedivo je lakse sa malo komfornijim traktorom.
 
Ma to stoji,kao i sa svim ostalim stvarima vezano il ne vezano za poljoprivredu
nego obično čitamo komentare....skupa je popravka al bar nećemo dati pare na doktora...pa se malo ja na to.....:osmeh:
 
Bojceticu sve je to jasno. Samo sto su nam komšije loši ljudi, pa nam ne dadu da kupimo bolje.
U prevodu tanak nam je buđelar.e
U prevodu prevoda, cene naših proizvoda i cene kredita ne daju realnu osnovu za neke komformnije i skuplje mašine. Nego nam je i nov IMT skupa tj velika investicija.
A i svi želimo da imamo samostalnu mehanizaciju, slabo se udružujemo.
 
Nema idealnog. Da ima svi bi terali smo to.:osmeh:

@aca

Kao sto sam napisao u sezoni radim sa besnim masinama zapadne proizvodnje. Po meni ko nema posla da ih uposli ne trebaju mu. 100kj se poradi sa mnogo jeftinijim masinama:ppozdrav:
 
Kad smo kod tih besnih zapadnih mašina, mala gumica koja košta par desetina dinara propadne i napravi belaj od par hiljada evropljana.Pošto kad gumice zveknu lamelice iz poweshift kvačila ne znaju gde će koja pa se malo pogube i istroše :osmeh:

mh7q80.jpg

11wcwvc.jpg

29gjrk4.jpg

2im2vf8.jpg
 
Uvek prica za strani i domaci traktor. I ja se uvek pitam da li je bolje voziti neki Belarus ili IMT ili Neki Massey, Case, John deere.
Koji biste traktor kupili od 100ks, do 11000-12000e?
Ja bih npr trazio Belarusa 892 ili 1025, ili sa neke druge strane neki Case 956, Massey 3070. Pa sta naletim da mi se svidja.
Kod stranih traktora mi se ne svidja, sto se dugo cekaju delovi, jeste da se ne kvari stalno, ali kad se pokvari, dok stignu delovi i dok se popravi, prodje cela setva.
 
Ko oce da bide ktitor, ne branim mu, njegova zelja.

ja sam se pruzio koliko sam dugacak i kupio sebi bolju masinu, koja ne moze da se poredi sa IMT. Ko da su, u stvari jesu iz dva potpuno razlicita sveta. A o tome kolko sta kosta, necu da trosim slova, jer se moze do ujutro pisati o tome....
 
Po meni nisu problem cene. Zato sto ko ima strani traktor, treba da radi barem 50-100ha. I onda odrzavanje nije toliki problem. Mene je samo strah tih stranih traktora, ako npr. otkaze ne dajboze menjac u setvi zita, dok se popravi, prodje 2-3 nedelje. A Rus npr. se popravi za nedelju dana. Ali bih se ipak pre odlucio za stranca, najvise zbog udobnosti.
 
Nazad
Vrh