Slobodna diskusija o traktorima

Toako je i moj kum rekau: "Da sam ga imao pre 10godina, imao bi i ledja i vise zemlje i jos 1 novi:osmeh:" Pre toga je imao IMT 542(sad zamenjen malim Masejom duplakom) i 560 koji i sad koristi, mnogo manje nego Hurlija:ppozdrav:
 
Sta mislite koliko vredi ovakav traktor? I koliko gume mogu jos da idu? Nisu bas sjajne. Gazda ga ceni 6500
dsc04674.jpg

dsc04672.jpg

dsc04673.jpg

dsc04677.jpg
 
Pa jeste steta. Ali da ima prednju vucu, sigurno nebi bila cena 6500e. Sta mislite, nije mnogo da dam 6000e za njega....
 
Ja jesam radio sa traktorom sa prednjom, jeste bolje u tanjiranju I oranju, Ali moze I bez nje. Imam dosta parcela od 40-80. Mozete da zamislite toliki traktor sa prednjom vucom u takvoj njivi. A za noviji traktor koji je okretniji, para nemam.
 
Po meni nije skup,ako je u ispravnom stanju,u mojoj okolini bi se lako prodo za te pare ipak je to 120 konja ,a prednja vuca puno para vise i sam si napisao.
 
Posto je slobodna diskusija o traktorima da napisem svoje zapazanje...
Danas radili u sumi kolega sa IMT 558 i ja sa ursusom 360....mogu vam reci da je nekoliko puta ursus izvlacio 58. Malo sam se iznenadio, suma jest brdovita i nagnuta, al u svakom slucaju ursus izvuce bez problema, dok je 58 zaglavljivo. Ne znam jel do traktora,(los motor i sl) vozac vec godinama radi u sumi, al 58 je stajala pocesto.
 
Posto je slobodna diskusija o traktorima da napisem svoje zapazanje...
Danas radili u sumi kolega sa IMT 558 i ja sa ursusom 360....mogu vam reci da je nekoliko puta ursus izvlacio 58. Malo sam se iznenadio, suma jest brdovita i nagnuta, al u svakom slucaju ursus izvuce bez problema, dok je 58 zaglavljivo. Ne znam jel do traktora,(los motor i sl) vozac vec godinama radi u sumi, al 58 je stajala pocesto.
Moguce da je 558 los. Ali Ursus je dosta dobar kada treba da se povuce teret. jedan primer, kod nas jednom 558 nije mogao da izvuce prikolicu iz sume, zakacili za 542, izvukao bez problema, a isti vozac je bio. Ali mislim da u oranju, Ursus nema sta da trazi pored 558.
 
Ja stvarno ne kudim IMT, i 558 je dobar traktor, nema tu price. Ja licno imam ursusa i zadovoljan sam sa traktorom, mnogi ga kude i bjeze od njega al eto ja ne bih imao na sta da se pozalim kod ursusa. Ovo danas mi bi malo cudno, malo, malo, otkaci prikolicu izvuci 58. Vjerovato je u oranju superiorniji, tu nikad nismo imali prilike da uporedimo jedan kraj drugog.
Steko sam utisak da je ursus bolji za povuci sa mjesta.
 
Ursus je medved, dobro se snalazi u sumi :haha: Imt je fabricki jaci, Ursus ima 52 konja samo, ali nisu bitne samo performanse na papiru, jak je Ursus dosta, lako ga je podceniti...Danas sam brao kukuruz i vukao prikolice sa Ursusom a sa mnom je isao jedan vlasnik 558ice, i on je mislio da cu se zaglaviti sa 2 prikolice na nekoliko mesta jer je lenija katastrofa, ali sam prosao bez problema...
 
Nazad
Vrh