Slobodna diskusija o traktorima

Zasto svi kude ove nove IMT i Rakovica traktore? Tatin prijatelj je 2005. ili 2006. kupio novi IMT 539P. I u oranju i tanjiranju je oblilazio cala koji je vozio Rakovicu, jednom je dosao kod nas na ispomoc i na pauzi ja gledam ulje i kod njega i kod mene, kad kod njega merac samo 2/3mm pliva u ulju!!! Uopste nije mario za odrzavanje, a terao ga je kao lud. Radio je sve sa njim, od oranja do beracenja. Kod njega je napravio 3000+rc bez ozbiljnijih kvarova i prodao ga za 3500e sa sve 4 nove gume! Limarijski je bio los, ali je motor za divno cudo jos uvek imao snagu i vrlo malo trosio ulje!
Imaju jos jedni kao taj domacin. Moram jednom slikati njihovog torpeda da vidite na sta to lici. Nema gde nije varen, sav izlupan, mastan.. ali on kod njih pravi najvise rc i za njega imaju samo reci hvale. Sve masine teraju kao da nisu njihove, neodrzavaju ih, ali novi IMT 539 i njih sluzi bez problema(radi samo lakse poslove)
Izgleda da je sada kod nasih traktora kako se kome poterefi. Nekog ce sluziti perfektno, a kod nekog ce stalno biti serviseri na reklamacijama
 
A racuna li ko kako naplatiti nerviranje,vreme provedeno cekajuci servisere pa dok odes u fabriku,a traktor ti treba racunas kupio si nov i sad si miran kad ono medjutim majstori sa tolikim godinama iskustva nisu nasuli ulje u menjac.To samo kod nas moze. Neka hvala,meni ne treba.Svi se oni kvare ali tako neke stvari ne mogu nikako da razumem,a cude se sto su im fabrike u stanju u kakvom jesu.
 
Ovaj veteran je radio i bez ulja i dez vode al bez nafte nije nikad odradio 47
fotografija0721.jpg
fotografija0722.jpg
fotografija0723.jpg
godina i nedaju mu u penziju kažu nije uplaćivo PIO .
 
Da tako je merač pritiska i kontrolka alternatora , zamena uložaka dizni i remont boš pumpe.
Dobro je da je merac za pitisak ulja tu. On i merac temperature su, po meni, a i mnogi bi se slozili najbitniji uredjaji na domacim masinama.
Usput imam jedno pitanje. Moze li se na elekricni davac umesto lampice prikljuciti elektricni manometar za pritisak ulja? Davac je kao na stojadinu i povezan je sa sijalicom. Imam 1 takav manometar, pa razmisljam da ga ugradim umesto lampice
 
Pozdrav svima! Uskoro idem u kupovinu traktora pa me zanima sta bi trebalo da gledam I cega bi trebalo da se pazim kod IMT 577dv
 
Pozdrav svima! Uskoro idem u kupovinu traktora pa me zanima sta bi trebalo da gledam I cega bi trebalo da se pazim kod IMT 577dv

Moraš gledati sve,i dobro otvoriti oči.Gledaj da je od vlasnika i da ima urednu dokumentaciju ,a traktor bi bilo najbolje isprobati. Povedi nekog iskusnijeg majstora i krenite redom i obavezno proba u radu.
 
http://www.polovniautomobili.com/oglas5134942/same_explorer_65_dt/
Danas sam bio da gledam ovaj Eksplorer 65 i mogu da kazem da me je traktor odusevio.Prvi put sam se sreo sa takvom masinom jer se kod mene uglavnom koriste domaci traktori ili jeftini strani pa mi je ovaj bio kao neko cudo.Znaci stvarno sve kao u oglasu,gume bukvalno nove,valjda fulda,sve ispravno i sve funkcionise,ali me preteko neki zemljak.Kaze prodavac malo pre mene doso neki covek iz moje okoline,ne zna tacno koje mesto i dogovore se za 9500e,s tim sto treba da mu da 7000e kes,a za 2500e da ga ceka.Ja naravno nisam imao nameru da mu ponudim bas toliko kes i ostado bez ovako dobrog traktora,a bas me je odusevio kako je odradjen i sta sve ima od opreme.
 
Moj kum ima Hurlimanna koji je po izgledu skoro isti kao taj Same. Izgleda veoma mocno. Dobro uklopljen i kompaktan. Jaka hidraulika(kaze 3500kg), veliki odabir brzina, udoban... Jedini kvar mu je bio u prelivu dizni koji i fabricki nije ugradjen, pa zbog toga posle 7000-8000rc nije radio kako treba. po meni vrlo sposoban traktor. Po godistu iza, a po savremenosti generaciju ispred novog 577. Steta sto nisi u mogucnosti da ga kupis
 
Ja sam se iznenadio kad sam video kako je taj traktor napravljen pre 30 godina i kako je ocuvan za sve te godine.Posebno mi se svidja blokada prednjeg diferencijala i kocnice na prednjim tockovima,a i vazdusno sediste je dobra stvar,kao da sam seo na jastuk.Nisam ga probao jer su se ovi vec dogovorili,ali kad sam seo u njega stvarno se oseca udobnost i sve je kako treba.Tako da sam doso do zakljucka da ovi sto preterano hvale domace ili ruske traktore nikad nisu ni seli u neki zapadni,a kamo li radili sa njim.Sedeo sam u MTZ 820 i ne moze da prismrdi ovom eksploreru.
 
Nazad
Vrh