Slobodna diskusija o traktorima

Da se jesen nije otegla bilo bi poradjeno. A masinist misli na zdravlje, doce uskoro Vais Miler za zameni dedu:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@matic
Sta bi znacilo kod njega bi i rakovica bila orac?:cool: Ovde jeste laka zemlja, ali ima situacija kada ne moze dublje od 20cm i 3 spora, gde je ugazeno. Svestan sam ja da mi treba 80ks za 2 brazde, ali komsije ne daju mi :haha:
 
To jeste. Lagan je. Blokada mu treba cesto. Nije se radilo toliko pa sam stizao do 1.11. poraditi uvek. Ova godina je ekstremna.:ppozdrav:
 
Sve je zeznuo kišni Oktobar.Može se reći da smo taj mesec presedeli jer je kiša padala svakog trećeg dana,zbog toga se i otegao posao.
 
Meni bi valjo taka 558...sjebacu ovog fergicu kroz godinu il dve a neda zena da uletim u kredu.Veoma mi tesko odjednom skupit 3000 evri.Proslu godinu sam napravio stalu 9 sa 6 a ovu produzim jos sa deset metar.sad je taj objekat 19 sa 6.Sve smo to radili postepeno ...kako pare pristignu tako i radimo
 
Lako je velikima da zezaju male. Svako ko se sa oranja sa jedno brazdom popeo na 558 zna kakva je radost. E sad sto su neki odma krenuli sa dve brazde, neki skoro odma u klimatizovani traktor, to je druga priča. Poradi i 558 al treba vremena. Nemoze on izorati 10 kj ali 3-4 može dnevno. Normalno uz veći umor traktoriste, nego da vozi traktor 10 x skuplji.
 
Poenta opterećenosti traktorom IMT 558 je jedna od priča sa okupljanja članova foruma.Ko bude prisutan zna šta se pripoveda o tome.
 
Sada za sledeće okupljanje da odštampaš kalendare za sve prisutne.Naravno ako ti Bojčetić ne naplati autorska prava. :haha:
 
Nazad
Vrh