Slobodna diskusija o traktorima

Nema logike da strada često ako je sve urađeno kako treba a Goran je tako napisao.Ploča hoće da pukne i na 577 a najšešće zbog sigurnosnog ventila.
 
Kod mene je funkcionisalo jedno 2 godine bez proglema od 2009 do 2011, tj 2009 je pukla ploča hidroulike i tada nam je bio mastoj Jovanović (ciga) iz Belegiša, Banovaca, i kad je on namestio 2 godine baz ikakvih problema je radilo. Posle je počeo da glavi ventil pa ovo pa ono, i kad je traktoru rađen remont, sve komplat je promenjeno, i da kažemo da je sve radilo kako treba do kraja te godine a remon rađen u maju....

E sad sad ili ja imam (imao) lošeg majstora, ili delovi nemaju kvaliteta, ili vaši traktori malo rade, pa zato nemate problema...
 
Nema logike da strada često ako je sve urađeno kako treba a Goran je tako napisao.Ploča hoće da pukne i na 577 a najšešće zbog sigurnosnog ventila.
uvek ga nesto boli,ili gumice na sipki ili sigurnosni ventil
a posle 3o kj radi samo na vise od pola gasa
a da uskladis obrtaje i brzinu kretanja nema sanse jer kako se hidraulika greje tako mu dodajes gas,na kraju ili imas mao vode u u buretu ili si terao brzo pa ti ostalo :haha:
 
@ Nikola Indjija Kod nas ima covek Zetora od 136ks. Nije se bas usrecio sa njima, imao je malo problema, a tek je na 1.550 sati rada.
 
533 njegova hidraulika je do 400 kg iznad moze da pukne dekna

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Radilo je kod nas, al kad smo ukrali patent od čoveka iz sela koji ovako gonaj 10-ak godina: Ovako bi nosi i od 1000 l bez problema...:osmeh:

zlpwkj.jpg

2hyezo0.jpg


Izvinajvam se za :off_topic:
 
Za gumice i samu šipku postoji rešenje koje košta 10 eura.Moj je jeo gumice na šipki,pogotovo kada ceo dan nosi prskalicu,kosačicu i slično.Puna kaseta gumica i samo menjaj,zatvorenih očiju. :haha: Onda sam rešio da rešim problem i rešio sam ga. :haha: Da kucnem u drvo nisam menjao gumice 3 godine samo prilikom remonta hidraulike reda radi pošto je sve bilo rastureno.
 
Shale,imakod mene koji su tako kacili prskalice pa popucale poluge,komsiji dva puta na dajcu 75,drugi put sve zivo popucalo i prskalica skoro nova a.m. 1000l se sva raspala..kad je nesto tesko tesko je i nije za neodgovarajuci traktor..opet drugi komsija 700l rau vec puno godina nosi sa dajcom 45ks na tak nacin sa lancima..
 
Za gumice i samu šipku postoji rešenje koje košta 10 eura.Moj je jeo gumice na šipki,pogotovo kada ceo dan nosi prskalicu,kosačicu i slično.Puna kaseta gumica i samo menjaj,zatvorenih očiju. :haha: Onda sam rešio da rešim problem i rešio sam ga. :haha: Da kucnem u drvo nisam menjao gumice 3 godine samo prilikom remonta hidraulike reda radi pošto je sve bilo rastureno.
Vec drugi put pominjes to jevtino rjesenje, ali nikako da se istrcis i kazes.Hajde Maticu, cvrkuci.
 
Tebi možda neće biti jeftino jer moraš otići do S.Mitrovice kod majstor Pere po rešenje(druga šipka iz njegove radionice sa kompletom gumica).
 
Ja do sad na oba traktora hidraulik pipnuo nisam , 558 je uzet davne 1971g nov terao deda pa tata i sad ja a 549 1991g isto nov , na 558 mi jednom bila pukla osovinica u bocnom reduktoru i pored ac pumpi to je jedini kvar a 549 ako izuzmem 2-3 ac pumpe traktor bez kvarova , pravi sigurno 400 sati godisnje. Samo sipaj i vozi bukvalno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Za gumice i samu šipku postoji rešenje koje košta 10 eura.Moj je jeo gumice na šipki,pogotovo kada ceo dan nosi prskalicu,kosačicu i slično.Puna kaseta gumica i samo menjaj,zatvorenih očiju. :haha: Onda sam rešio da rešim problem i rešio sam ga. :haha: Da kucnem u drvo nisam menjao gumice 3 godine samo prilikom remonta hidraulike reda radi pošto je sve bilo rastureno.

Moze li broj tel. od majstora Pere na pp.Kod mene na 539 vrlo cesto strada gumica na cevi sto spaja pumpu hidraulike sa poklopcem hidraulike-pretpostavljam da se na to misli kad spomenite sipku.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh