Slobodna diskusija o traktorima

New holand je skuplji ali daje malo bolju opremu u tom rangu. Kod deutza za te pare reverzer je mehanicki(mora kvacilo da se stisne) dok kod new holanda ne mora. Ja sam trazio sve da bude sto veca klasika na tim zapadnim traktorima, ko hoce malo vise luksuza cena skace nenormalno.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Raso a Rusa ne uzimas u obzir ? Moj drugar kupio nov 1221 deluje sasvim pristojno, videcemo kad krene da radi kakav je sto se tice udobnosti i buke u kabini. Ja ako bih kupovao nov mozda bih uzeo i Rusa (modele 1021 i 1025). A i meni taj DF zapao za oko pre nego sto sam kupio polovnog. Ali iskreno trazili su mi ucesce 20% i velika je bila kamata, pa sam odustao od novog.
 
Teško je tu sad odlučiti, Dajc daje 5 god garanciju al malo skromniju opremu dok je kod NH garancija ako se dobro sećam 2 godine al dobiješ nešto bolji paket opreme. Generalno i da je potpuno ista garancija ja bi pre uzeo Dajca nego NH ili Case-a. Prosto smatram da je Dajc bolji traktor a i lepša mu je boja... :osmeh:
 
Рашо а Кубота?по мени од свих набројаних најбољи.
А иначе јесте ли приметили да МФ тракторе више нико не купује нове,не знам дал имају заступника за Србију.Нико их не узима у обзир при куповини.
 
Ovi novi deutz i nisu nešto dosta slabije su napravljeni dok new holland je sad bolji od deutza sigurno.
A kp gleda na garanciju sve moraju servisi radit da priznaju.
Moj glas za holand ide nedavno sam ga gledao na sajmu
 
Рашо а Кубота?по мени од свих набројаних најбољи.
А иначе јесте ли приметили да МФ тракторе више нико не купује нове,не знам дал имају заступника за Србију.Нико их не узима у обзир при куповини.
Imaju zastupnika za srbiju, nego su dosta skuplji od svih pomenutih ali imaju i motore dosta bolje od svih tih pomenutih(sisu) ,mada to opet mozda ne opravdava toliko cenu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kubote one serije m su mekani traktori, za površinske radove su ko stvoreni jer su lagani i malo troše al za teže operacije nisu... Ovi novi modeli sad ne znam kakvi su al znam da su jako skupi.
Masey je isto jako skup traktor, ja sam na sajmu gledao 6713 i on je bio nenormalno skup, ako se dobro secam kostao je oko 90.000+pdv... One global serije su mnogo jeftinije, recimo Masey od 135 ks global košta oko 48.000+pdv al to ni prošlo pored Maseya nije, uopšte mi nije jasno kako su dozvolili da nešto tako uopšte nosi ime Maseya. Pljuju ih na svim mogućim stranim forumima gde god da se pomene... Pravi Masey traktori su odlični ali jako skupi... Mrtva trka između njih i JD po ceni...
 
Matic- Deutz 5G i Claas Atos su potpuno isti traktori, silaze s iste trake, Claas je 10-15% skuplji. Kvaliteta (prema riječima servisera)- 0 bodova, kolegi na novom Atosu otišlo kvačilo na 50 sati, a sad na 150 sati opet pravi prrobleme. Potrošnja nenormalna.
 
Trebaju li nekom tockovi za Case 520 85 38?
Ili da menjam, trbaju mi manji... Ako su gume bolje od mojih, mogu i doplatiti.
 
Raso. Pogledaj i Zetor, cini mi se da su oni povoljniji a uopste nisu losi.
Zetor 120ks ako sam zapamtio 47000+pdv. Ali ima ehr, bosh hidraulik... I rus i kinez su u igri. Prvi izbor mi je bio Mccormick 125GMax, drugar je kupio pre godinu dana. 115ks, iveco 6cil. Cista klasika menjac i hidraulik. Ali sad su im digli cene u pm. 5k za godinu dana, ne isplati se.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Matic- Deutz 5G i Claas Atos su potpuno isti traktori, silaze s iste trake, Claas je 10-15% skuplji. Kvaliteta (prema riječima servisera)- 0 bodova, kolegi na novom Atosu otišlo kvačilo na 50 sati, a sad na 150 sati opet pravi prrobleme. Potrošnja nenormalna.

Dajc 5110g kod nas u selu godišnje pravi oko 600 sati i ne fali mu apsolutno ništa, bez ijedne greške evo treću godinu, to može i kum worm potvrditi jer tog Dajca vozi njegov komšija. Ako su Daj i Claas 0 bodova, onda su Kinezi i Turci daleko u minus otišli... A onda po tome Belarusi teže -beskonačnosti... :haha: Što apsolutno nije tačno!
Svugde postoje izolovani slučajevi, prosto potkrade se neki propust na nekom traktoru ali okarakterisati celu seriju kao krševe je budalaština.
 
Ja ću prije vjerovati onima koji svakodnevno održavaju te traktore i kude ih, nego vlasnicima, jer, budimo realni, svatko svoje hvali. Ovaj Claas je gotovo nov, a već je imao hrpu problema, no, da mi gazda nije rekao za njih, ja ne bih ni znao, i bio bih ubjeden da je traktor dobar. Uostalom, i ja sam ga htio kupiti, i njega sam nagovorio da ga uzme, a jbg sad... Mislim da su uglavnom svi brendovi podjednako loši, danas je sve to škart roba, pogotovo ovo za Balkansko tržište.
 
Nazad
Vrh