Slobodna diskusija o traktorima

Ovakav isti problem ću izgleda i ja imati sa kabinom. Ja sam registrovao traktor 2012 na nove tablice ali bez kabine i dobio nalepnicu koja se lepi na lim a ne na staklo. sad na dozvoli čini mi se ne piše da je bez kabine ali mislim da je kod njih u sistemu uvedeno i kad bi se dozvola očitala pisalo bi da je bez kabine.
Ja sam u medjuvremenu stavio kabinu i posle toga radio tehnički bez nekih promena niko me ništa nije pitao.
E sad ja sam ugradio na 558 njegovu original kabinu neznam ko je proizvodjač ona klasična što se otvara i prednje i zadnje staklo i ima onaj lim da se otvori napred kad se diže hauba. Iste idu i na starije rakovice. Na kabini nema nikakve tablice niti je bilo mesta gde je ona stajala.

Zna li neko nešto ili ima tablicu kako izgleda za ove kabine?
 
Pozdrav forumasi mislim da bi ova tema odgovarala za moje pitanje.
Kako sam se ponovio sa polovnjakom od BCS Volcan 850 AR 2008 godiste, mislim da sve znam a ne znam nista.
Nisam dobio knjizicu sa njim uvezeni je talijan sa full opremom osim prednjeg hidraulika, trebam savjete o nekim nedoumicama a uvijek se netko nade da zna nesto pa smo zato svi tu na forumu.
Oko VM motora koji je u njemu sa 84(konja) filtera goriva zraka ulja motornog nemam problema to sve kuzim sam zamjeniti i ostalo, ulja uzeo po svim specifikacijama proizvodaca motora MB.
Ono sto nikako neznam ili djelomicno znam a znanje o hidraulici mi je na bazi 80-tih godina IMT 542 koji jos uvijek bez generalke radi svoj posao i ne namjeravam ga prodavat, biti ce traktor br 2 malo umiroviti ga ali opet laganini da radi.
Znaci hidraulika to me zanima, koji tip hidraulike je ima 2 pumpe 31 lit/min i 49 lit/min, sa joy-stikom, tkz hidraulic akumulator, 6 dvosmjernih uticnica.
Zanima me kako zamjeniti ulje u hidraulicnom sistemu koji je pod tlakom 19 bar?
Jos jako vazno sto me zanima, ulje se ne nalazi pod tlakom, dali je ono normalno u karteru mjenjaca? jel podmazuje i diferencijale i mjenjac i kocnice?
Sistem rada i zamjene ulja koje je po specifikacijama AGIP Rotera MP 80w-90,API/GL-5ide oko 25 litara u njega.
Unaprijed hvala na pomoci.
Pozdrav

i jos jedan link od te serije
http://www.bcsagricola.com/assets/p...ogos/BCS_Tractor_Volcan_ESP-LATAM_02-2014.pdf
 
Video sam par kolega je pravilo branu za stapove od suncokreta na traktorima bez prednje hidraulike. A ne mogu da se setim. Kod koga sam video :osmeh: Ako vide kolege moze li neka slika kako je odradjeno ??
 
Pozdrav iz Srema.
Imao bih jedno pitanje za starije i iskusnije poljoprivrednike.
Želim da uzmem jedan traktor između 80 i 100 konja. Razmišljam o kupovini novog traktora jer ipak mi je donekle to sigurnije s obzirom da sam nov (mlad) u poljoprivredi. Pretežno mi treba za ratarstvo a fond mi je nekih 25.000€. Da li se može nešto solidno naći za te pare? Gledam po internetu malo one Solis 90 traktore. Zatim agropanonka prodaje Belarus 921.3 tako nešto. Yto 904, Armatrac itd...

Pa, ukoliko neko ima preporuku za dobro traktorče za mene koji sam tek malte ne ušao u poljoprivredu bio bih mu zahvalan. Svaka preporuka je dobrodošla :)
 
Takvih komentara sam se načitao i isti me ne interesuju. Ja sam uzeo to da radim i radiću je kol'ko god budem mogao. Međutim, moje pitanje je drugačije. Vi koji bi da prestanete prestanite odmah ako želite. A nas, mlade, koji želimo to da radimo pustite da radimo. Iako nas nema mnogo.
Ja sam zemlju dobio od pokojnog dede. Imam 27god i sam je radim. Oca i majku to ne interesuje te se sam borim sa mašinama starijim po 40 godina. A da pustim da mi dedovina zarasta u korov to nikako neću dozvoliti. Šta više, moje su njive čiste da komotno možeš bos ući u njih i da se ne izgrebeš niti nabodeš na travu. Jednu travku nemam u njivi. Radnike sam plaćao. Kopanje nas 12 je prošlo 15.5 jutara za dva tri dana. Špartao evo već 4 puta i sutra idem da zagrnem i to je to.
Problem mi je što imam Belorusa t40 i volan mu zakoči kada hoću da navijem levo ili desno, pa mi se dešava da pogazim brazdu. A i može da se razvuče na 2m a meni treba 1.80m jer su mi brazde sađenje na 90cm. Zato i gledam jedan osrednji traktor s kojim bi mogao bez problema da orem sa dvobraznim plugom duboko oko 30cm, da spremam, prskam, vozim i razvozim.
Odnosno da mi traktor bude za svaku namenu kao što sam koristio LTZa t40. Ali mi je to već stari traktor od dede još ostao 1982 godište i nije više za duboka oranja (iako može) pa bi njega iskoristio samo za transport malo i eto, eventualno da sadi na njivi dok ovim novim mogu da radim teže poslove.

Hvala unapred svima na preporukama i savetima. Još se učim, ne zamerite :))
 
To konjski secer za kukuruz seje na 90cm
Druze prvo posej kao svet na 70cm da imaš dobar sklop
A Rusa sredi i kupi jedan mali 539
Mala je to površina za veliki traktor


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nemoj se odma zaletati da uzimas novi/veci traktor za toliko malo zemlje(ako si rekao da radis 15,5 jutara),bolje vidi da uzmes jos nesto zemlje da radis pa vidi kako ce ici,ja sam da kazem bio u slicnoj poziciji , krenuo sam sa 10 ak jutara i tako sam radio neke 3-4 godine dok nisam usao u stos sa zemljom,evo sad u poslednje 2 godine sam povecao na 30ak jutara i guram polako dalje ,imam 24 godine i optimistican sam kao i ti :osmeh: uzgred svu zemlju obradjujem sa imt 540 doduse sredjen je komplet pre 4,5 god u fulu.
 
@Rasa91 Sadim duvan. On mora na 90cm da ide i dok je mali nemam problema. Sada se biljka razbuktala i već su listovi veliki pa mi se dešava da gazim dosta traktorom.
@Lovac luka - no koment.

Edit: @sremskapolja. Za dogodine imam spremno još 12 jutara i proširenje planiram. Za to sam već izdvojio novac jer mi je to prioritet.
Rekoh, sa t40 ne mogu više da se zezam. Služiće mi za transport i to je to. Zakoči volan i nema da mrdne ni levo ni desno. Vozio na popravke bavio 500€ i ništa uradili nismo. A ceo traktor košta 1000e.

Zato i pitam za neki osrednji koji će mi raditi posao. Koji svojim gabaritom može ući u brazde da ne gazi biljke ni lišće, koji je lepo okretan a i da mi na zimu radi posao sa oranjem. Dvobrazni, trobrazni plug puna kapa.
 
кењац кењка.....тражи савет па онда паметује.
Ради са чим си досад радио а за ту површину ти нетреба јачи трактор од 50 кс.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Bobo, baš sam ispisao gore šta mi je problem. A sad imam taj novac i mogu lepo da ga uložim u stvar koja će mi raditi posao, a i 'lebom raniti. :) Više para nemam. Da imam još toliko onda ne bi ni pitao za savet vas iskusnijih imao bi da biram :)) Pozdrav
 
знаш какви су људи....једни ово једни оно......по мени ти јачи трактор од 50 кс не треба, остала машинерија у складу са њим. за разлику цене у тим коњским (30-50)снагама можеш купити радила која ти требају.....а после ако се повећа иде у складу са тим. већи трактор би ти био неискоришћен(а и овај ће), а то у овом послу није баш препоручљиво.....осим кад имаш инекције лове са стране.
е бем ти тапаталк, опет ми непише велика слова.
послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh