Slobodna diskusija o traktorima

577DV kao da je od zlata, imalo zglavno da izgleda 25-30 god star 10.000e po oglasima sto je previse.Nije zadihtovana kabina kao na rusu i nije odignuta od menjaca i manje brzina.

A budzet mi je 6-7000e.Znaci u obzir mi dolazi samo rus tu do 2000-og godista.

Ne bih da dajem vise para za traktor koji ce mi raditi 100h godisnje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za 6-7000 torpedo bez dv se nađe odličan, barem kod nas, čak i sa dv, iako bi prije uzeo bez dv, kod većih gazda služili su za prskanje, sijanje i te lakše poslove, dok dv večinom teški poslovi i šuma..... I svi sa dv koje sam gledao su rastureni i rasklimani..... A td75 kod mene vuče 2x35 da se neokrećeš.....
 
Drugar je kupio rusa 82 za 3k evra. Do sada nek je ulozio jos 1k. Traktor na 30kj ore i sprema. Sasvim dobro resenje. Mana je uzasno mala kabina, ali za te novce nije moglo nista drugo. Za 6-7k treba da moze sa sirokom kabinom.
 
Ja sam zadovoljan i sa 20 din od bale i da ne gasim masinu, ako povecam cenu nema musterija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nema druze ispod 30din ni parice a mušterija sve više i više
Izgubio sam dosta mišterija od 2006_2016 sam slabo radio živeo sam u NS
A od 2016_do sad sam preuzeo baš dosta uvek završim započeto i ako se desi neki kvar vratim se po koleginu balirku
Uvek može jer smo nas 3 u ekipi i ako nekoj mojoj mušteriji treba da se radi a ja ne mogu imam ko ide umesto mene
Evo od jutros radim za kolegu on ne može stići presujem NE POGRABLJENU lucerku
Znači otkose iza roto kose
Nije mi problem malo više vozanja idem 1 brzom i radim tako po 35din
Mušterija je uvek u pravu još koja plaća na blatobran joooooj može sve


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nisam nasao slicnu temu pa ajd da pitam ovde, kako kacite priljucke za traktor, s tim da traktor ima standardne zavrsetke poluga, (ne one za brzo kacenje), jos ako ste sami, i sad treba zakaciti sejalicu npr?
Nije problem kad je tu neko da pripomogne, ali zadnji put nisam imao nikoga, sad razmiljam da li ima nesto da olaksa taj posao.
 
Једино што ти може помоћи је трактор са спољном командом хидраулике.Или брзо качање.Остало је патња.Неке машине се лакше каче,нпр оне које имају ушице кроз које убациш болцн,нпр рото дрљача и сл.Нажалост сејалице и остало буде зезање.
 
Brzo kacenje mi trenutno nije opcija, a za spoljne komande mi moglo i nesto da se izmisli , sad se secam da sam video kako su ljudi postavljali snimak ovde, cini mi se da je bio imt .
 
Imam spoljnu komandu na 560 lako je zakačiti još ako je na eavnim onda pesma

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nemam kabine i imam samo jednu komandu. Donje podizne poluge postavim na visinu da vožnjom u rikverc mogu proći neposredno ispod svornjaka za kaćenje. Kad je rupa na poluzi ispod svornjaka rukom podignem podiznu polugu i nataknem je na svornjak. Neki put ide bez problema, a neki put iz drugog ili trećeg pokušaja (važno je pravilno postaviti traktor).
 
I kada ne postavim bas idealno onda traktorom kad zakacim prvu polugu cimnem napred-nazad da i druga dodje na mesto.
 
Kad se iznerviram tokom kačenja neke mašine budem u stanju da je popnem na kabinu traktora ako treba. :haha: Posebno mi je drago kada neka mašina spadne sa nožice ili se pomeri u nezgodan položaj.
 
Ja se namučio pre neki dan kad sam kačio plug za 82.1. Poluge teže da idu ka unutra a obzirom da su oracice iznutra ne mogu da se iskoriste u svrhu kačenje.
 
Muka te natera da naučiš da kačiš sam,nekad ide ko po loju,nekad ne ali šta je tu je... pogotovo kad kačim zmajevke jednu za drugu...nekad iz prve,a nekad vala neće pa neće...
 
Nazad
Vrh