Slobodna diskusija o traktorima

Jel si pitao za cenu dajca,na Hatate se nezale pono ,na kvarove koliko na servis,kazu da samo donesu delove[filtere ulja] i princip ,,uradi sam,,e sad dal je to usamljen slucaj ili kod svih tako nebi da gresim dusu.
da nebude da ih hvalim previše ali to nije tacno za servisere
 
@Srdjan Zorz
Puno je 35k za 80ks i 3cil slazem se. Mislio sam da je jeftiniji, tipa maks 31-32k evra. Malih od 55ks imaju jedno 3-4 napolju u jedan JX80 sam video. Ima u Deronjama sam video Hattat A70 3cil ima na forumu od 80ks, to je isto to samo 10ks jace.

Agroplus Ekolajn i redovan vidjao sam po Poljskoj prilicno. Kod nas nisu nesto zastupljeni. Ekolajn je nijansu slabiji po specifikacijama i laksi traktor. Mislim da kabinu treba da uzmes u bilo kojoj varijanti, a klimu sam proceni. Ono sto sam primetio je da stakla u tim zapadnim traktorima su nekako drugacija u odnosu na MTZ npr. Kabina se zagreva jako brzo i bez kabine vec pri temperaturi od malko preko 20 spoljaskoj u kabini postaje neizdrzivo toplo.
 
da nebude da ih hvalim previše ali to nije tacno za servisere
Zato sam i napisao da je to mozda usamljen slucaj za servisere,mislim da sam bas tebi pisao da ojacas,onu navojnu sipku sto drzi prednje tegove,to je puklo bilo zeninom rodjaku,a ni serviseri za ruse u agropanoci nisu svi isti,meni na primer nije dotego glavu,jebes ga ima ih svakakvi.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima neku informaciju u vezi zetoru proksimi 100 sto se kao polovan prodaje u agrovojvodini mehanizaciji? Pise da ima 460 rč i 2013 godiste. Kako sam primetio dugo se prodaje pa reko da nema neku manu ili nesto. Cena mu je 27500 +pdv, koja je cena novog?
 
Meni se isto Mahindre svidjaju ali kabine su im nikakve.
Hatat sam cuo da je solidan i ici cu pogledati u mojoj blizini ima jedan.
Sta mislite o Deuz Fahr agolux 70?
koja je cena tim hatatima, kod nas ima jedan tu je negde oko 100ks neznam tacno solidan traktorcic, od kada je stigao samo vuce rolo presu, kaze da ima preko 10.000 sati na kardanu a nista jos nije zastalo radi i radi, ali redovno odrzavanje naravno.
 
Nista osim menjaca :osmeh:
Gledao sam dok su radili menjac, ali i pored toga je 10 u glavu za Breznjeva.
Inace taj kvar na menjacu je 99% delo sofera.
 
Taj zetor je verovatno reklamni.ide po vasarima i sajmovima zato toliko ima malo sati a mator.moj rodjak je kupio pre 4 god yto120ks kod njih ista situacija,dobio je 3 hiljade jeftinije od cene i imao je oko 250rs a od kvarova 10 puta mu pucao hladnjak od ulja i 3 vrata ulaznih promenio
 
Juce sam video oko Bukovca nov DF 5120C. Nekako mi je malen i kratak za 120ks traktor. Ima li neko na forumu slican traktor? Orao je sa 3 brazde plugom, dobri su uslovi bili pa ide lepo, a kad upredim sa Maxxum 125 taj DF je kao bicikl.
 
Kriju kW ili ks ko zmija noge, ispada max snaga 113ks, ali to nije max koji se moze upotrijebiti. Ovo ispada sarena laza kao i motori folsfagena , sada i drugih europskih proizvodjaca , kad su im ameri dokazali da se ne mora jesti govna i burek je jeftin , sada izbacuju sve te 3 cilindrase i idu nazad na 4 cilindrase i vece zapremine za istu snagu , jednostavno te price o eko motorima i malom zagadjivanju padaju u vodu kad se motor optereti u stvarnim uslovima i onda postaju veci zagadjivaci od belarus motora:haha:. Vecinu ce ta skola ce da kosta milijarde ali opet ce sirotinja to da plati. Tako i ovi napumpani mali motorici kao japanski upaljac u koji stane 10 litara plina, ima 120ks u nekom drugom zivotu, tako da je JD mjerio konje prije 25 godina imali bi ovi od 120ks barem 150ks ili vise.

Stednja izbaci 1 ili 2 cilindra i ustedi a ubedi kupca da je to bolje :osmeh:.
 
Razocarenje kod CNH, tek od 145ks im krece 6cil motor. Pre je bilo od 115ks. Mozda ce kasnije dopuniti paletu modela pa izbaciti i 6cil varijante.
 
Nekada davno su upotrebljavali i jedinicu za vucnu silu traktora, osim snage motora u kW, tako su podjelili traktore u kategorije po velicini u kN (kilo njutni) , trebalo je tezina plus snaga da bi na poteznici imao vise kN , fizika je neumoljiva nema reklame i malih slova na dnu:haha:.
 
ja sam jednog finog promotera steyr traktora na traktorijadi u gracacu iznervirao zato sto sam mu rekao da su ti traktori sto sa 4 cil imaju konja kao nekad sa 6, kesa.. kako se taj zapalio. kaze nista nema lakse nego napravit 120 konja sa 6 cil. ali kaze to ne moze da dobije dozvolu da se prodaje zbog zagadjenja, ja mu kazem, a ovo sto dobije dozvolu to se pametnom coveku ne kupuje.. tek je tad poludio, kaze mi smo ove godine prodali vise nego ikad... reko blago vama...
 
Ni ja nisam za te traktore sa 4 cilindra i 110-120ks.
Gledao sam Deutza na sajmu od 120ks, nimalo mi se ne svidja u odnosu na moj traktor koji ie sestak bez turbine.
Mislim glupo je uporedjivati 1991. godiste i 2016... Ali bukvalno nista ne bi dobio osim skupljeg odrzavanja i bolje okretnosti.
To je moje misljenje.
Uvek bih pre izabrao nekog sestaka polovnog u dobrom stanju, nego ove nove plastikanere. Pricam za traktore od 100-150ks...
 
Ja sam samo izneo svoje misljenje.
Kad bih kupio nov traktor, kupio bih sa 6 cilindra. Preko sto konja sa 4 cilindra nikako.
To mi se jednostavno ne svidja i kraj.
 
Nazad
Vrh