Slobodna diskusija o traktorima

Sta ja znam, na Axosu lako ulazim i izlazim jer su i vrata golema :D

U Hattatu je original Perkins jer oni imaju saradnju. Fabrika Hattat izmedju ostalog lije nepokretne delove motora za fabriku Perkins i samostalno izradjuje menjace, hidraulike i prednje vuce u svojoj cerki firmi Hema.
 
Viđao sam u fotonima produvo perkins a male i velike pesnice na klipnjači nisu iste kao u originalu
 
Pa nije, ali se zove tako a i ljudi poveruju da je tako a to veze s vezom nema
 
Na Fotonima je malko drugaciji Perkins. I kod nas u selu je jedan Foton radjen. Na Hattatu je isti motor kao na mom Claasu samo sto recimo na ovom modelu 285 nema visko ventilatora i interkulera. I malko je ustrojen na punjenju.
 
Ako je neko los za ulazak to je Torpedo 75 ili 90,moras znati redosled koraka i u koju brzinu menjace poubacivati da se udje-izadje bez modrica.
 
Kod njih vidis kakva je kabina pa znas cemu da se nadas,ali na zelenku kad vidis kabinu kao omanja garsonjera izgleda,a niti je laka za ulaz-izlaz vozaca,niti ima mesta za suvozaca.
 
Traktor vergla,nece da upali,ne baca dim,pumpa skidana 2 puta i nosena na reglazu i opet isto.Problem je samo prvi start dok je hladan motor,kad odradi malo normalno pali
 
Nazad
Vrh