Slobodna diskusija o traktorima

Zanima me dali mozda neko zna gde bih mogao da nadjem levu trubu zadnjeg tocka za marseey ferguson 30,nisam siguran koje je godiste,ali je dosta star,otprilike 1965god
ako neko zna molim vas odgov u pp
hvala unapred
 
Zanima me dali mozda neko zna gde bih mogao da nadjem levu trubu zadnjeg tocka za marseey ferguson 30,nisam siguran koje je godiste,ali je dosta star,otprilike 1965god
ako neko zna molim vas odgov u pp
hvala unapred

1964 godište zvao sam i ja taj oglas :osmeh: potreban je seriski broj pa da uvoznik delova pogleda da li može da se nađe.Vlasnik mi je obećao ali se još uvek nije javio pa mislim da od toga nema ništa.
 
Daj neke slike da vidimo, to je dosta rijedak model, vrlo je cijenjen u Njemačkoj.
Bice slika i pre i posle sredjivanja,sada sam u guzvi danas sam se vratio iz banje pa mi se nagomilalo dosta poslova.Verovatno ce sredjivanje biti tek preko zime.Trebace mi za njega neki plugovi za jesen(ne znam koji bi mu bili dobri,zadnje gume su 20,8x38.Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Kolege mala pomoc potrebna oko izbora,u neko skorije vreme moram uzeti traktor koji ce iskljucivo raditi lake operacije,sejanje (Nodet 4 reda,mozda kasnije 6),spartanje (4 reda,kasnije opet mozda 6),prskanje (prskalica 600 litara) i razbacivanje vestaka (ciklon od 500 kg).Posedujem vec t 40,ali je s njim raditi ove operacije samo takva robija,pogotovo prve dve.
Najuzi izbor mi je pao na Torpedo 48 Adriatik i Zetor 5211,i ne bih ga dalje sirio.
Otprilike po onome sto sam saznao,Zetor je ipak bolji traktor,ali da li je toliko bolji koliko vise kosta?Zetor sa Ceskom kabinom,da korektno izgleda nema ispod 5000 e,dok sam Torpedo vidjao i za 1500-2 manje.
Da li Torpedo,ako izuzmemo kabinu,ima jos neke velike nedostatke u odnosu na Zetor?ako ima,da li ima mozda neku prednost?
Da li je potrosnja priblizna,ili ima i tu neke razlike?
Takodje,ima li neke vece razlike u podiznoj moci hidraulike?
Hvala unapred na odgovorima:ppozdrav:
 
Petre ja nemam ni jedan od ovih traktora ali moja bi ti preporuka bila Zetor 5211 jeftin za odrzavanje mali potrosac ali dosta ozbiljan traktor.Moj prijatelj ga ima sa njime seje,prska,ore i vuce berac zmaj 222,a pored njega ima i fergusona i zetora7245 i imt 589 ali 5211mu je najvise u opticaju!
 
Kakva iskustva imate sa Tafe 42 DI traktorima.... Jedni ih hvale, drugi zale, treci kazu e moj brale... :D
Koristio bi ga za lagane poslove, voce i ratarstvo par Ha...
 
Ja sam o njima čuo sve najbolje. Imam običaj da se tako raspitujem o traktorima kad god odem na tržni centar u Bijeljini i od seljaka sam čuo da su prezadovoljni sa njima, tu ih inače ima jako mnogo.
 
Pozdrav,interesuje me imam IMT 539 i poprilicno mi je bucan(glasan),ima dosta 539 u selu i nijedna nije bucna kao moja,kupio sam nov auspuh i stavio ali nista nema poboljsanja,znate li vi mozda u cemu je problem.Pozz Unapred zahvalan
 
Pozdrav,interesuje me imam IMT 539 i poprilicno mi je bucan(glasan),ima dosta 539 u selu i nijedna nije bucna kao moja,kupio sam nov auspuh i stavio ali nista nema poboljsanja,znate li vi mozda u cemu je problem.Pozz Unapred zahvalan
i ja imam takvog resenje samo polovan orginalan auspuh
 
Stavljao sam od komsije auspuh,njegov traktor je veoma tih ali dzaba i sa njegovim auspuhom ovaj moj je bas bucan,izgleda da je nesto oko dizni to su mi jos neki govorili.Kako bih se mogle dizne procistit ili se to ne smije dirati bez majstora.Hvala svima,pozzz
 
Skines rezervoar, rastiklas cjevi za dovod goriva,prelivne cjevi, odvrnes matice(po dvije za svaku diznu).Zatim polako kuckas dizne malim cekicem sa strane, i iscupas ih napolje.Ocistis sjedista dizni u glavi od garezi, i posle malo zaanlasujes motor da istjera tu garez,dizne odnesi bosisti da ih nastela.Kad ih budes vracao stavi sve nove podloske, na dizne i na cjevcice za gorivo (prije toga obavezno okali podloske). Bilo bi pozeljno da tada nastelujes i ventile.A ako se ne cuje karakteristican zvuk u radu motora (kao da otkiva neko kosu vecim cekicem), onda nisu dizne u pitanju.
 
hvala druze,ne cuje se nikakvo kuckanje,gas je ravnomeran,sve lepo radi i lep zvuk,samo sto je bas bucan,ostale ferge bez auspuha kad ih upalim manje se cuju nego ovaj moj sa auspuhom,bas je glasan,ne znam sam sta mu je.pozz
 
treba mi mala pomoc
mladjan sam poljoprivrednik i malo bih obnovio mehanizaciju jer imam (relativno) malo vise zemlje (20-ak ha)
imam vec 539 ali sa njim mi treba citava vecnost da uradim sve iako je do sada sve radjeno ali zasto sporije kad moze brze :)
e sada tu stupa na snagu onaj deo o pomoci
trazim neki 577DV po mogucstvu dogovor oko isplatena rate ili u robi (drva-cer,hrast,bukva itd)
ukoliko neko ima neku vrstu korisne informacije neka mi javi
unapred hvala na odgovoru i pozdrav svima iz Aleksinca
 
Slike traktora sa jednog prodajnog mesta za slobodnu diskusiju:
ssl22334.jpg
ssl22335.jpg
ssl22336.jpg
ssl22356.jpg
ssl22349.jpg
ssl22350.jpg
ssl22351.jpg
ssl22352.jpg
ssl22355.jpg
ssl22357.jpg
ssl22367.jpg
ssl22366.jpg
ssl22376.jpg
ssl22375.jpg
ssl22374.jpg
 
Na fotkama svi deluju lepo. Smem da se kladim da svaki od tih traktora izuzev onog Tornada manje tandrce u kabini od novog Belarusa 1221.3 kojeg sam pre neki dan drugaru doterao novog.
 
Nazad
Vrh