Slobodna diskusija o traktorima

Vozim 160 k.s bez prednje vuče.Ne bi bilo loše kada bi je imao.Znači mu dosta.
 
Ljudi nasao sam da menjam fergusona i rakovicu za veci. Ali imam 2 u ponudi. Jedan je dx110, a drugi je stayer od 120 konja i uz njega setvospremac 5,5m, stayer ima klimu. Sta mislite da.je bolje uzeti?
 
Rakovica 65 95.godiste i imt 539 91 gosiste. Slikacu ga ako idem da ga gledam. Ali je odgovor da mi da.i spremac od 5,5 m.

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4218022/deutz-fahr_dx_85/ zna li neko nesto o ovom traktoru? Motor je 5 cilindra.
 
Mora biti da ima samo 3500rs,to je 200rs godišnjeg rada,malo mi je za takvu grdosiju.Ja sam sa rusom ove godine u pripremi 17 ha napravio 50rs, sa jesenjim oranjem biće 100 (lupam) znači godišnje 100rs za obradu 17ha.Ispada da je ovaj traktor radio godišnje samo 34ha...on ima sigurno minimum pravih 8500-9000 sati,što opet ne mora da znači da je u lošem stanju.
 
Jesenas vučemo soju sa kormikom 160 ks na satu stoji 4400 sati,pitam kako to tako malo kaže radnik obrno je sat već jedared:osmeh:
 
Traktor ima 3500 sati od generalne...pitao sam vec jednom,lampica od menjaca sija,pa se ugasi u kratkim intervalima,i to ne uvek u toku rada,nekoliko puta na dan-sta moze biti?
 
Nazad
Vrh