Slobodna diskusija o traktorima

Da li bi Zetor 6011 i IMT 577 mogli nositi prskalicu i rasipac od 1000l?
Za 800l znam da moze, ali me zanima od 1000l?
 
577 nemože da nosi 600 l ko sve a ne veću. Problem nastaje kad je puna, a mali gas, pada sama...
 
Imas na akciji NH 127ks 47+pdv 6cil. Ako hoces i za vozikanje onda 4cil gledaj. Manje trosi neopterecen a u teskim operacijama je nijansu njonjaviji ali ide.
 
@shale
Zaboravio sam ovo prokomentarisati. 560 drzi Maju 6r na leru, a 577 ima jos jacu hidrauliku sto znaci da ce 600kg drzati u zubima. Pa 539 i 533 kod mene rade sa 600kg tereta (napred 2x28kg tegovi) i ne cupka nista i ne pada. Sto ce reci da kod tebe nesto nije bilo ok.
 
@shale
Zaboravio sam ovo prokomentarisati. 560 drzi Maju 6r na leru, a 577 ima jos jacu hidrauliku sto znaci da ce 600kg drzati u zubima. Pa 539 i 533 kod mene rade sa 600kg tereta (napred 2x28kg tegovi) i ne cupka nista i ne pada. Sto ce reci da kod tebe nesto nije bilo ok.
6oo lit ima najmanje 8ookg a na 56o se vecito kvari hidrauika.577 ima istu kao i 56o?
onaj sto ga je sklepao u IMTu jos uvek se prevrce negde koliko sam ga psovao :haha:
 
sve sam kupio novo pa se opet kvarilo,kod istog majstora smo isli i bojcetic i ja
menjao sam traktore i resio problem :ppozdrav:
 
Meni 549 na leru kosh za svinje i unutra 800 kg djubriva, i to ladno digne ali propinje se ne moze se voziti,
Drugar nosi isto sa njim agromehanikinu prskalicu 1000l ali , sipa oko 600l vode sa tegovima napred.
a 558 je dizao roto drljacu oko 900 kg i bio na granici da se propne , probao sam kembridz valjak ( oko 1200 kg) digne 10 cm i sta je dizao dizao je, ni kvrk vise

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dizao je i ovaj kad je bila prazna. Inače prskalica koju smo mi kupili (stavljao sam slike) bi po katalogu trebala da ima 370 kg + bure joj je ukupne zapremine 750 l, pa sad vi gledajte koliko je to... Ma drži je on u radu kad je gas preko pola, a na leru je drži praznu kad je ulje ladno, a kad se ugreje teško i to... Mnogi majstori su se od mene izmenjali, i ako je nekad neko uspeo danamesti karatko je trajalo... I to je bio jedan od razloga prodaje....

Inače, mi smo fergusona kupili 2004, sad je prebacio 4000 sati, i hidraulika mu nikad nije dirana, samo mu je jednom preomenjeno hidroulino ulje...
 
Kod mene je 560 na polugama nosio po 1000kg u drvima po brdima i dolovima bez problema,radi i dalje hidraulika ko sat.Na 540 sam tovario do 800kg.
 
560 i 577 su nosili onaj moj gruber od 750kg koji ima jako veliku vagu bez problema na leru. Probao sam i sa jednim 577 kojem je hidraulik na izdisaju ali sam sa njime morao da premestam gruber pod turazom. Kod IMT-a je problem sto svi popravljaju pumpu a niko ne menja nosace pumpe pa nastavi da zvace gumice i jos gore niko ne menjac cilindar, klip i karike pa zato upusta. Dzabe dobra pumpa ako je sklop klip/cilindar los a on jos i najmanje kosta u celoj prici.
 
@Matic
I Galetin i ja imamo istog servisera za traktore (Poz za Vladu, vraticu ti lanac sutra :osmeh:). Ovaj 560 sa kojim u sezoni radim samo je jednom pucala ploca hidraulike od sejalice pre 2 ili 3 sezone, Vlada zamenuo i gas dalje. Nosi jadan tu sejalicu, koja je preteska ali ide tako vec desetak godina.

@Nikola Indjija
Taj Zetor Fortera je 4cil sa malim obrtnim momentom. Njima je sve 4.1l motor od 80 ks do 140ks. Ima losiju kabinu, zavrsnu obradu i nekako je po svemu skroman. Nisam vozio 136ks, vozio sam 125ks model fortere i Maxxum kojeg sam isto vozio i radio sa njim, pojesce ga za dorucak.
 
Nazad
Vrh