Slobodna diskusija o traktorima

Jel ljudi, a sta vas boli uvo sta ja radim?
 
ej, aj otkaci se vise od mene, dosadan si vise.
Nisam pitao nesto nit sam usao u raspravu, jednostabno sam napisao oglas i pitao da linkom treba Zetor....
Moja je stvar sta radim sa svojim masinama.
Ako ti smetaju moji postovi zaobidji ih.
Znas li nesto drugo nego da se raspravljas sa nekim na forumu....
 
Izvinjavam se za neuspeli pokusaj gore, nadam se da ce sad uspeti.
Dakle ovo je bilo u menjacu Rakovice 60.
e54aee46f5e349b61d57651b355a73ac.jpg
b6a65361def8d494da8740930c81fd01.jpg
4ab0e4841e23a973b0ca97851abce832.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Za sada je samo to, taj sraf je zaglavio medju zupcanike i nije moglo se salta, a ta sajbna je nadjena dole na dnu. Ona sigurno ide na osovini sa zupcanicima, verovatno kao neki distancer?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Ако је и досад радио без ње.....што не би и даље?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Dosad je tako radilo, menjac je pre mozda 10 i vise godina otvaran, verovatno od tada to stoji dole.
Zanimalo me posto deda ima neku zemlju, katastrofa, drugom sporom ore, pa reko da ne dodje do necega usled tog opterecenja, ali imas pravo, kada nije do sad, valjda nece ni u buduce

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Сад нема више ни ризика да заглави негде.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Znaci da ne brinemo, samo GaS patos.
Jel ima neko katalog menjaca za Rakovicu 60,jer svud gde sam trazio nisam nasao?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Ne razumijem se u rakovice ali ovdje ima i neki vijak osim te podloške. Ako nije majstoru ispao pa ga nije htio tražiti to je drugo ali nije jer ga ulje nebi tako lako diglo da zaglavi. On je negdje bio zavrnut i sad taj dio traži sebi mjesta i jede okolne djelove. Može da ide ali će kasnije račun biti veći.
 
Rakovicin menjač ima jednu "manu". Karter menjača je blizu zupčanika (na nekih 2mm) i tu hvata sve te "viškove". U principu može da ide jer mi se čini da je taj vijak od poklopca-dekne menjača, tj nije iz samog menjača (koliko se sećam u menjaču i nema takvog vijka), ali onaj distancer.... E to bi već moglo napraviti belaja. Ne mogu sad da se setim gde tačno ide ali mislim da mu je na gornjem vratilu mesto. Tačnije između ležaja i gornjeg vratila na ulazu spojničke u menjač. Inače imam katalog delova za rakovicu, imao sam i u pdf-u ali sam nešto sjeb. kompjuter (sve ikonice mi otvara u pdf. WTF? ) i sve manuale, slike, uputstva, total komander i sve živo mi je nestalo pa ti ne mogu odmah pomoći.
 
Ne razumijem se u rakovice ali ovdje ima i neki vijak osim te podloške. Ako nije majstoru ispao pa ga nije htio tražiti to je drugo ali nije jer ga ulje nebi tako lako diglo da zaglavi. On je negdje bio zavrnut i sad taj dio traži sebi mjesta i jede okolne djelove. Može da ide ali će kasnije račun biti veći.
Колико видим, шраф је зарђао, тако да је тај бога питај кад и одакле упао у мењач.....а подлошка, да је испала, морао би мењач да је распаднут.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa jeste, da je podloska ispala sa osovine onda bi i zupcanici i ostale stvari poispadale,no ovo je sigurno neko ispalo dok je rastavljao/sastavljao stavri na toj osovini. Pitanje je samo dali su stavili drugu umesto te sto ispala.
Zato bih jedan katalog menjaca da pogledam i uporedim sa menjacem, da vidimo dali fali i gde fali.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh