Slobodna diskusija o traktorima

Boki jel' znas sta je prasa, ono kao luk, biljka?
 
Svidjaju mi se ti mali INDIJANCI
Ima ih po selima 4_5000h jos uvek nista od kvarova,
Ima sve sto fali ferguli 539, malo jaci motor, I brzinu vise
Vise mi se svidja duplak 45ks, ali ovaj 42 je dosta jeftiniji
Ako budem menjao 539, jos je zdrav mada u zadnje 2 god bas mnogo radi, on je 93g a kupio sam ga 2010 od komsije I imao je tada 400rh do 2016 je nagurao 1400, a kako sam ja kuci od 2016 do sad jos 2800rh tako da sad ima 4200rh
Ako budem menjao FERDINANDA uzecu bar taj 42 ako ne I 45 svidja mi se prednja vuca I hidro volan, ravan patos, lepsa limarija I kabina rucna kocnica itd

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Šta raditi na kukama poluga kada ima lufta,navariti u donjem delu?
Kojom metodom bi bilo najbolje?
fcrwcn.jpg

fbkutf.jpg
 
Oštetiću kugle,ako ne bude idealno izbrušeno,posle varenja u donjem delu gde leži kugla?
 
Hvala paore,i majstor mi je malo pre rekao da može navariti ali ne može izvući taj ugao.Ima oko 4 mm. lufta,jel to puno?
 
Stradace ti kugle to je sigurno. Naprosto to se drugacije ne moze uraditi, nego novo. Nije jeftino, al bolje i to nego da se nesto gore desi.
 
Prilikom zamene hidraulicnog/menjackog ulja, da li je dobro da traktor bude zagrejan ili hladan?

Sa jedne strane je bolje da je hladan da se talog ne podize vec iscuri, ali hladno ulje ima manji viskozitet, pa je mozda dobro da traktor malo radi da sto vise iscuri?
 
Ja uvijek ulja mijenjam nakon rada sa mašinama. Malo pustim da se ohladi ako treba da ne bude baš vrelo, ali kod mjenjačkog ulja to nebi trebao biti problem. Nekako mi djeluje bolje da ulje jednako pokupi svu tu prljavštinu i kad iscuri ponese napolje nego da se ista taloži na dnu i pitanje je hoće li sve ići van čak i ako ostavimo da se okapa malo duže.
 
Gde mogu naci nalepnice za case 5140? Jel radi neko po narudzbini?
Nesto sam nasao, ali nemaju onu nalepnicu PRO....
 
Poruci po kataloskom broju original. Samo budi spreman da platis, ili nek ti neko napravi u nekoj stampariji.
 
Nazad
Vrh