Slobodna diskusija o traktorima

@Manjevic Za tebe bolja opcija od 6011 je 6211 ili jos bolje 7211 zbog menjaca jer druga brzina kod x2xx je od prilike kao treca kod x0xx a treca je nesto izmedju trece i cetvrte a i rikverc je brzi. Sto se tice potrosnje nemoguce je da trosi vise od imt-a jedino ako nesto nije uredu, i sramota je da se uporedi sa imt 577. Sto se tice 7711 ne verujem da ima velike razlike izmedju njega ii 7211 osim u ceni. :ppozdrav:
 
I ja bih voleo da imam 7711, ali je mnogo para. I 7211 je dosta skup, idu oko 8000. Gledao sam te 7211, mislio sam da uzmem, malo jaci, udobniji. Ali skupo.
A to za brzine nisam znao, sad od tebe cujem. Hvala.
Mada mislim da cu ovog 6011 tesko prodati, tako da ce izgleda naraditii lepo kod mene u prolece.
Ti Zetori 7211, su pre 3-4 godine bili 6500-7000e, sada ih cene preko 8000.
 
Poslednja izmena:
@Manjevic Za tebe bolja opcija od 6011 je 6211 ili jos bolje 7211 zbog menjaca jer druga brzina kod x2xx je od prilike kao treca kod x0xx a treca je nesto izmedju trece i cetvrte a i rikverc je brzi. Sto se tice potrosnje nemoguce je da trosi vise od imt-a jedino ako nesto nije uredu, i sramota je da se uporedi sa imt 577. Sto se tice 7711 ne verujem da ima velike razlike izmedju njega ii 7211 osim u ceni. :ppozdrav:
Sramota porediti nesto sto je masej plus perkins sa cehoslovackim proizvodom?Ljudi budite realniji.
 
Jel je taj 7211, tisi od 6011? Kao da imaju iste kabine? Sad bas gledam neke klipova na YouTube, vuku ljudi sa 7211 plug 3x30...
 
@Vivak Imt ni ne smrdi na original Massey Ferguson... budimo realni!
@Manjevic nisam imao prilike da vozim 6011 a kabine izledaju iste osim zadnjeg stakla i gornja stakla od vrata koja se otvaraju.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@Manjevic Za tebe bolja opcija od 6011 je 6211 ili jos bolje 7211 zbog menjaca jer druga brzina kod x2xx je od prilike kao treca kod x0xx a treca je nesto izmedju trece i cetvrte a i rikverc je brzi. Sto se tice potrosnje nemoguce je da trosi vise od imt-a jedino ako nesto nije uredu, i sramota je da se uporedi sa imt 577. Sto se tice 7711 ne verujem da ima velike razlike izmedju njega ii 7211 osim u ceni. :ppozdrav:

Ima razlike i to povelike. Motor kod 77xx ima zapreminu od 3922cm3 a 72xx ima motor od 3595cm3, dakle 327cm3 razlike što nije malo. Zatim, 72xx ima 66KS a 77xx ima 73KS, dakle 7KS razlike. Obrtni moment kod 77xx je 247Nm a kod 72xx je 212Nm što je veoma osjetna razlika. Po dimenzijama i masi su praktično isti, razlika se spolja i ne vidi ali motor kod 77xx je dosta drugačiji.Kod 7745 Turbo razlika je još veća jer on ima 81KS i čak 295Nm3 obrtnog momenta.
 
@Manjevic Za tebe bolja opcija od 6011 je 6211 ili jos bolje 7211 zbog menjaca jer druga brzina kod x2xx je od prilike kao treca kod x0xx a treca je nesto izmedju trece i cetvrte a i rikverc je brzi. Sto se tice potrosnje nemoguce je da trosi vise od imt-a jedino ako nesto nije uredu, i sramota je da se uporedi sa imt 577. Sto se tice 7711 ne verujem da ima velike razlike izmedju njega ii 7211 osim u ceni. :ppozdrav:
Jeste sramota porediti,od sedmice u tom cenovnom rangu nema boljeg traktora
 
Ja mislim da jesu precenjeni. Sada 577 u dobrom stanju, bez prednje vuce ne moze se naci ispod 6500e. Pricam za traktor bez ulaganja. Traze za njih I po 7000-7500.
Pa ja prodao onog Dx85, za 6500, a bio traktor I za jedan I za drugi. Ali ajde sad.
 
Bog te vidio pa za manje para si uzmes opet nekog DX-a i nema problema... Ne, ti se jebes sa sedmicom...

Ako i kupis 577 i rajku, pljuni mi u usta ako na proljece poslije sjetve ne prodas obadvoje i ne budes trazio opet neki drugi "bolji" traktor...

Tu trazis svaka 3 mjeeca savjete sta da kupis i onda uzmes nesto sto se tebi svidja iako su te ljudi drugacije savjetovali. Onda nemoj da gnjavis narod, kupuj, preprodavaj al nemoj covjece smarati u svakoj temi... Stalno mjenjas traktore i prikljucke a nisi preprodavac.
 
Jedina prednost Zetora *011 i *211 je rucno kvacilo kardana i kabina,potrosi vise od 577,pogotovo u transportu,a i sporiji su od 577,kod nas ih ima podosta,no rado bi jednoga dana 577 zamijenio za Zekija ali 6340 ili 7340
 
Bobo, gde sam ja sada pitao koj traktor da kupim.... Ja sada bar znam sta cu kupiti.
A ti ces nekom o smaranju. Pa u svakoj temi si najpametniji, ii svima dajes savete. Pogotovo za plugove.
Kao meni prosle godine, ne znam da nastelujem plug, a plug bio kriv, ti. jedna noga kraca. Ali bitno da si rekao da bi ti to nastelovao. A ovamo ores sa 549 i tockom. Pa kako bi orao sa Rakovicom? Stavio bi 2 tocka? I ako cu nekog da pitam za savete traktora, necu tebe posto nista osim IMT nisi ni vozio, pa dizes IMT u nebesa. Kao da drugog traktroa nema.
 
Jedina prednost Zetora *011 i *211 je rucno kvacilo kardana i kabina,potrosi vise od 577,pogotovo u transportu,a i sporiji su od 577,kod nas ih ima podosta,no rado bi jednoga dana 577 zamijenio za Zekija ali 6340 ili 7340

Ja imam rucku za stopiranje kardana na svom 6011, to je verovatno to rucno kvacilo. Tako da I serije x0xx, imaju.
 
Koja je fora sa Rakovicama? Zasto ih jure Arapi da ih kupe? Rodjak razmislja da je kupi, pa mi rekao da pogledam oglase. Em je skupa, em ih malo ima a na dva mesta mi rekose da cekaju da im se jave ovi sto otkupljuju traktore za arape.
 
Nazad
Vrh