Slobodna diskusija o traktorima

Kako su se pokazali traktori John Deere serija 6300 i 6400 ?? Sta mogu biti mane a sta vreline ?? Narocito me interesuje na sta se moze naici kao problem kod polovnih.
 
Poslednja izmena:
@BokiBole
1. 2rh
2. 1rh
3. 0.5rh
4. 0.5rh
5. Zavisi koliko prohoda, da li jesen i prolece itd ali do 1rh se uklapas.
6. 0.5rh

Zavisi od velicine parcela, od udaljenosti itd. Male i razbacane parcele drasticno povecavaju potrosnju goriva i povecavaju vreme potrebno za obradu.

Bacanje vestaka na 47kj smo uradili sa 10-11rh na jednom i 2rh na drugom traktoru. Oba su 539. Oragnizujemo tako da jedan traktor vuce prikolice sa vestakom, a drugi nosi rasipac. Pravim plan putanje gde se ide, da je transfer sa jedne na drugu parcelu minimalan put se prelazi. Znam svaku sirinu njive i znam na kom kraju ce zavrsiti traktor koji baca vestak. Da bi se vremenski ustedelo, sipanje vestaka za sledecu njivu se radi na tekucoj. Dok traktor sa prikolicom dodje, otvori se stranica, spreme se dzakovi, traktor koji baca ima sta da radi itd.

Ovako smo prolece radili, pre svega zbog vremena. Jer svako od nas koji saradjujemo ima jos posla brdo.
 
Bojceticu to sa djubrivom je mac sa 2 ostrice,zavisi od velicine rasipaca i stanja lenija,cesto se desi preko prece naokolo blize. Isao sam usluzno jednu njivu da prskam sa 539 i 600l gde po nasim lenijama vozim 2BH,eventualno 1BH,medjutim tamo sam spustao brzine do 2SH jedan deo puta.
Mada znam da ti ne dangubis i da sve uzmes u obzir,ali desi se da neko procita i radi kopi-pejst bez da malo promisli svojom glavom. :ppozdrav:
 
pozdrav svim clanovima foruma,imam jedan problem oko traktora pa me interesuje misljene....zapravo ispusteno je ulje iz motora,sacedilo se,,kada se sipa voda u hladnjak ta voda izlazi na sraf,odnosno ispust za ulje iz motora,kada se napuni hladnjak vodom za jedno 3 4 litra voda izadje kroz korito motora ......interesuje me vase misljenje o tom kvaru,sta bi moglo najverovatnije da bude....traktor je mf 130 4 klipa...poz...hvala
 
Dok su nasi hohstapleri brze bolje s.ebali IMT, turci su bili vredni pa su nastavili proizvodnju Masejeve transmisije od pre bezmalo 40 godina (sto je realno i IMT radio) uklopljene u njihovu kabinu koja je dosta dobro uradjena sa klima uredjajem i original Perkins turbo motorom od 82 konjske snage:

1r6rky.jpg
 
Menjac je 12+4, sve mehanika, hidraulika kao kod starih Maseja i IMT-a, rucno ukljucenje prednje vuce, 2 brzine kardana sa hidro ukljucivanjem, 2 dvosmerna ventila za spoljne potrosace, gornja i donja poteznica, motor Perkins 1104 isti kao kod mene na Claasu. Kabina je prostrana i mnogo je lakse uci i izaci iz njega nego recimo kod A110.

r7mxc1.jpg

2a97a6o.jpg
 
Mislim da mi je kolega rekao 24000e sad dali je sa pdv neznam

- - - - - - - - - -

pozdrav svim clanovima foruma,imam jedan problem oko traktora pa me interesuje misljene....zapravo ispusteno je ulje iz motora,sacedilo se,,kada se sipa voda u hladnjak ta voda izlazi na sraf,odnosno ispust za ulje iz motora,kada se napuni hladnjak vodom za jedno 3 4 litra voda izadje kroz korito motora ......interesuje me vase misljenje o tom kvaru,sta bi moglo najverovatnije da bude....traktor je mf 130 4 klipa...poz...hvala
Verovatno gumica na hilzni.Skine se karter sipas vodu i vidis odakle curi.
 
24000 sa pdvom je model 266 a 285 je nesto preko 26000 isto sa pdvom. Nije malo ali nije ni puno s' obzirom koliko je kostao nov 577 i koliko kosta Belarus 82.1. Mana je sto nema kompresor, nema brzo kacenje na polugama ali sa druge strane moze da ga vozi svako ko je naucio na 539. Sto se hidraulike tice, na rucice se steluje a na prekidac dize i spusta sto je +.
 
Isto mislimo jer nije samo 25 konja u pitanju. Jaci hidraulik, bolje poteznice, nije Euro 3, kompresor, kardan od prednje vuce centralno postavljen, sire gume.. ..ali za nas punacke nije kabina kao na A seriji Hattata :D
 
Koliko traktor od 70 ks napravi radnih sati na jednom jutru u sledećim operacijama:
1. oranje sa plugom 2x35 cm
2. spremanje za setvu 2.9 m setvospremač 2 prohoda
3. špartanje 4 reda špartač
4. prskanje 2 puta
5. razbacivanje đubriva
6. drljanje 4 krila drljača?
Interesuje me orijentaciono, sa nekim razumnim odstupanjima.
za dve godine sam napravio135o sati na 65kj.
 
Nazad
Vrh