Slobodna diskusija o traktorima

2jf0xtj.jpg
 
Proveri Bos Pumpu,dizne i ventile,Traktor koji je zreo za generalnu nece da upali hladan a ne vruc,mozda je pukla glava pa kada se zagreje pusta kompresiju na nekom ventilu ili negde u glavi,ima raznih varijanti,hoce i pumpa da zeza ako je rotaciona kada joj ode glava.treba sve proveriti pa tek rasturati motor.
 
zasto motor koji se nalazi na kamionu pokreće anlaser od 24 v, a taj isti motor na traktoru pokreće anlaser od 12 v?
 
Kada se prica o prednjoj vuci bas sam juce uleteo u priliku da mi je uzfalila krenuo uz brdo sa dve pune prikolice stajnjaka i stao na pola puta ... Prethodni dan sam uzasao tudan bez grca ali juce ne jer je pala kisa i nakvasila jednu stranu , sva sreca da kocnice rade ince bi bilo belaja :osmeh:
 
Тражим трактор дуплак од 50-60кс одприлике...има ли неко неки приједлог? Шта мислите о Зетору 5245, 6045, 6245? ::pomoc:;
 
Тражим трактор дуплак од 50-60кс одприлике...има ли неко неки приједлог? Шта мислите о Зетору 5245, 6045, 6245? ::pomoc:;

i to striktno u laktase kod dragana varnice da trazis zetor...svi ostali u okolini banjaluke su varalice,iz licnog iskustva ti kazem i iz iskustva par prijatelja koji su na*ebali da valja...sa raznoraznim prodavcima,a u tvojoj regiji ih ima na svakom kilometru ceste.sretno s kupovinom :ppozdrav:
 
5245 ne preporučujem, posebno ako ti je teren težak (brdovito). Traktor nije loš, okretan je i sve to no motor je premali za tu masu + prednja vuču + dosta velike gume. Mislim, 3200kg za jedva 50KS, 16.9/28" gume nazad i 9.5/24" naprijed, samo 2700 kubika zapremine iz tri klipa? Jednostavno premalo zapremine, snage i obrtnog momenta, poznajem dva lika koji ih imaju i to mu ističu kao veliku manu, kažu da motor mora stalno da se "gazi" na veoma visokim obrtajima a to ih strašno haba, jedan od njih koji radi dosta zemlje na teškom terenu je dva puta za 4 godine radio generalku.

Mnogo bolji izbor je 6245 no jako su skupi (5245 takodje imaju veoma visoke cijene) ali i 6045 je isto sasvim dobar traktor, motor je odlično ukomponovan sa dimenzijama i masom, 4 klipa, više zapremine, motor je daleko manje opterećen, razlika u masi izmedju 5245 i 6245 je samo nešto više od 200kg. Ako možeš toliko da se protegneš, idi na 6245 čisto radi toga što je mladji a ako ne, 6045 je isto dobar izbor.
 
jel netko moze objasnit sta se to dogadja u vec dotrajalom dizelskom motoru, koji je vec za generalku, zasto nemoze upalit kad je vruć? majstori koji se u to razumiju kazu da je to najbolji znak da je masina za generalku, ali svi nest nepovezano pricaju i neznaju zbog cega tocno! OK, materijal unutra kad se zagrije siri se: i klipovi i karike itd.. al jel nebi onda trebala kompresija biti bolja?
da li se susretao itko sa takvim slucajevima? ja sam to vidio na dva traktora.
znaci 100% je zbog neceg unutra, nije niti zbog anlasera niti zbog PVP
pa siri se i blok tj hilzna
 
Захваљујем! Знам за Варницу он је из села до мог :) Тако сам нешто читао и чуо раније што се тиче 5245 ал' реко да видим још мало шта људи кажу :)
А иначе људи имају подијељена мишљења што се тиче Зетора уопште, једни га хвале и куну се у њега а други га проклињу па не знам шта да мислим...али тако је и са ИМТ-ом и осталим тракторима све зависи какво је ко искуство имао, неко је купио лошу машину па се напатио, а неко опет погодио добру па га хвали на све стране :) А што се финансија тиче да су скупи скупи су...ал надам се да вриједе
 
Vrijede i to najviše zbog održavanja. Svaki dio može da se kupi i nabavi veoma brzo i cijene nisu visoke, za njih ima majstora koji znaju da odrade posao kako treba, kabine su veoma udobne za rad. To su proste, grube i izdržljive mašine koje savršeno odgovaraju standardu poljoprivrednika u BiH/RS.
 
pozz svima.imam ursusa 360 koji je na oglasima,i u ponudi imam da zamjenim njega za belarusa msm da je t40 u pitanju evo i link da vidite o cemu se konkretno radi http://www.pik.ba/artikal/12154994/traktor-duplak/ pa me zanima misljenje ljudi koji poznaju ove traktore...kod nas u selu nema ni jednog tako da nemam koga ni pitati....na sta obratiti paznju.u globalu ne treba mi traktor s prednjom vucom vec nesto novije i savremenije traktor do max 60 ks za transport....unaprijed hvala svima
 
Mislim da je predugo bio u šumi čim je poprimio ovu zelenu maskirnu boju. :)
Rekao bih da ne vredi tih para jer mi ne izgleda nikako. Traži dalje.
 
Nazad
Vrh