Slobodna diskusija o traktorima

koliko je pametno kupovati imt 558 za nase brdske krajeve....Ja sam ga mislio kupiti,al me kolega otpra i nagovara na nejaceg duplaka..naprimer fiata...al mi tesko za njega skupiti paru a pojavila se potreba za jacim traktorom
 
koliko je pametno kupovati imt 558 za nase brdske krajeve....Ja sam ga mislio kupiti,al me kolega otpra i nagovara na nejaceg duplaka..naprimer fiata...al mi tesko za njega skupiti paru a pojavila se potreba za jacim traktorom
Ako je za jeftine novce kupuj odmah. kod mene je brdo na brdo a 558 samo gule... jeste da mu je potrosnja malo veca...Normalno duplak je duplak i tu nema diskusije...ako neces fiata kupi 577 dv stari Tip....
 
koliko je pametno kupovati imt 558 za nase brdske krajeve....Ja sam ga mislio kupiti,al me kolega otpra i nagovara na nejaceg duplaka..naprimer fiata...al mi tesko za njega skupiti paru a pojavila se potreba za jacim traktorom
Zavisi šta bi radio s njim al po učinku je bolji fiat ili neki drugi s duplom vučom nego 558 560 solo. Zavisi koliki je uspon gdje obrađuješ zemlju i koje operacije radiš.Cjena jest jača al duplak je duplak.Jedan moj kolega koji puno zemlje obrađuje uzeo je sama doplaka LEOPARDA 85 ks bez kabine jeftin 9000KM i zadovoljan je. Kod njih je problem djelovi al i ne kvare se puno.Sad je kupio još jednog 75 ks nisam ga još vidjeo al kaže da je očuvan 8500KM.

- - - - - - - - - -
 
Naša valuta ima čovjek koji se bavi uvozom on je iz okoline Prijedora .Kolega je kod njega napravio finog pazara kombajn pa Ursus većina priključaka tako da vjerovatno ima popust.S tim čovjekom je lako dogovoriti a nije prevarant. Ako te baš interesuje poslaću ti na PP da ga ne reklamiram javno.
 
Imaš 560 stara linija na PIK-u Odžak neizgleda loše na oko jedino gume ćelave 5300 maraka.558 Ako je tip -top nemožeš kupiti bez 7500km a taj od šest ima kod mene jedan iskirijano ko staro kljuse.
 
Pratim pik.ba...nemojte pogresno shvatit...tek sam u fazi razmisljanja i nagovaranja zene koja nema bas volje za prosirivanjem ,a ako se ne odlucimo na vise od destero grla onda mi i traktor netreba
 
Intereauje me kakav je to sistem bez bospumpe? Koji je bolji sistem sa bos pumpom ili ovaj direktno?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ne znam na koji sistem ubrizgavanja mislis, jedino je folsvagen koristio bez bos pumpe na takozvanim PD (pumpa dizna) motorima, elementi su u glavi iznad klipa i bregasta ih pokrece i ubrizgava , vrlo efikasan ali vrlo skup i u pocetku su imali dosta problema , to su takozvani TDI motori , ni oni ih vise ne rade iako su bolji od komon reil jer istekla licenca na komon reil pa i folsvagen radi komon reil.

Taj sa komon reil (common rail) ima bos pumpu uslovno ali ona ima puno manje elemenata od cilindara , i nije povezana direktno sa diznama vec puni takozvani akumulator , malo deblja cijev na kojoj su izlazi na dizne a ujedno i rasteretni ventil i jos kojesta , pumpa pumpa pod velikim tlakom u taj akumulator a elektronika otvara dizne , postoji sensor na zamasnjaku a kompjuter racuna momenat preubrizgavanja i kolicinu goriva odnosno vrijeme koliko ce dizna biti otvorena, puno efikasniji motori od klasicnih sa klasicnom bosh pumpom.
 
Nazad
Vrh