Slobodna diskusija o traktorima

Ja mislim da bi ga za 4500- 4800 e uspeo prodati za mesec-dva. Moje mišljenje....
 
Sta bi moglo da se uradi da traktor podize vislje odredjenu masinu ?? Konkretno prevezao sam drugu sa DF-om jedan plug obrtac ali mi je celo vreme delovalo iz kabine kao da ce svakog trenutka da dotakne asfalt. U sustini nije bas toliko bilo nisko ali na osnovu nekih slika i snimaka kako meni deluje kao da ih bas nisko nosi. Kad bih nastelovao toplink i probao da orem deluje mi kao da bi se zadnji kraj vukao po zemlji prilikom okretanja traktora na uvratini. Moje masine su manjeg gabarita pa nisam primetio da su toliko niske.
 
Sta bi moglo da se uradi da traktor podize vislje odredjenu masinu ?? Konkretno prevezao sam drugu sa DF-om jedan plug obrtac ali mi je celo vreme delovalo iz kabine kao da ce svakog trenutka da dotakne asfalt. U sustini nije bas toliko bilo nisko ali na osnovu nekih slika i snimaka kako meni deluje kao da ih bas nisko nosi. Kad bih nastelovao toplink i probao da orem deluje mi kao da bi se zadnji kraj vukao po zemlji prilikom okretanja traktora na uvratini. Moje masine su manjeg gabarita pa nisam primetio da su toliko niske.
Imao sam taj problem na starijem DF 50.5, nije mogao okrenuti plug a da mu tocak ne drlja po zemlji. Moras kod strugara napraviti krace podizne rucice[one stelujuce sa navojima] za jedno 10cm I onda radis bez problema samo kad kacis drljacu ili neko drugo nisko orudje moras vratiti fabricke jer ne mozes da spustis nisko.
 
Palo mi je napamet i to, ali rekoh original je valjda predvidjem za vecinu masina jbm li ga. Takodje mi je proslo kroz glavu da zakacim toplink na jednom od drugih predvidjenih mesta na plugu i traktoru. Nego nisam imao vise vremena da se zezam sa tim jer nije moj plug ali razmisljam unapred za slucaj da kupim obrtac umesto ravnjaka
 
Uzeo danas da promenim karike i ventil na kompresoru kod 539.Karike 67 našao ali ventila nema nigde.Kaže mi trgovac da po broju vidi da je u pitanju Lukas engleska i da su se davno ugrađivali u jednu seriju fergusona i da sad nema da se nabave.Majstor kaže da će malo ošmirglati postojeći ventil,staviti nove karike i da ću moći da ga koristim za duvanje guma,kad zatreba.
 
I u jednu seriju 558. Ako se dobro sećam izgleda,kompresor je imao samo par rebara za hlađenje na glavi a na stublini nijedno za razliku od Petoletkinog.
 
Gde se mogu naci dobri mehanicki toplinzi ?? Video sam na Mikronovom sajtu ali nisam zvao za cenu interesuje me da li ima jos negde.
 
Mikron Sirig? Kod njih sam i ja gledao mehanički topling kategorije 3, dužina od 650-950mm, na jednom kraju automatska kuka a na drugom zglob po ceni od ~200 evra CBM ili ~280 evra Walterscheid. Imaš i u Agritehnicom-u u Zrenjaninu. Njih još nisam zvao pa nzm cene. A možda i u prodavnicama za mtz ima nešto u ponudi (s obzirom da imaju posebno krajeve u ponudi onda valjda imaju i topling).

- - - - - - - - - -

Ima i u Profi agraru samo što su skuplji od Mikrona...
 
Mikron Sirig? Kod njih sam i ja gledao mehanički topling kategorije 3, dužina od 650-950mm, na jednom kraju automatska kuka a na drugom zglob po ceni od ~200 evra CBM ili ~280 evra Walterscheid. Imaš i u Agritehnicom-u u Zrenjaninu. Njih još nisam zvao pa nzm cene. A možda i u prodavnicama za mtz ima nešto u ponudi (s obzirom da imaju posebno krajeve u ponudi onda valjda imaju i topling).

- - - - - - - - - -

Ima i u Profi agraru samo što su skuplji od Mikrona...
Otac je pre neki dan uzeo tamo u Zr,jedan kraj zglob-drugi kuka...deluje sasvim ok.
 
Koja je cena tih u Agritehnicom ?? Vidim na sajtu ne deluju lose, moracu sutra da pozovem da proverim. Treba mi kat. 2
 
Srđane je l' možda kategorija 3 u pitanju? Od kog proizvođača je uzeo i koja je cifra?

- - - - - - - - - -

Kad ide june nek ide i uže! Naručio topling made od Walterscheid cat.3 sas kuglu cat3/2...
 
Nazad
Vrh