Slobodna diskusija o traktorima

Prepravljano, fabrički samo imaju različite motore:benzin, petrolej, TVO, dizel. Proizvodili su se od 1946 do 56. Najači motor fabrički ugrađivan u njega je Perkins P3 (33Ks)za Jugoslaviju.
 
Vaki Ferguson ENGLEZER sam kupio letos 1951g i imam papire da je 1967 bio na remontu u Dobanovcima i da je ugradjen dizel motor od 533 na lanac

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ovakvog Fergusona imam i ja ostao mi od dede:osmeh:.Žao mi bilo da ga prodam,sredio ga skroz pre par godina.Sad mi je otišla korpa i lamela,ne znam gde bi se to moglo naći.
 
Imaš novo u jusel to je obično jednostepeno kvačilo
Ako ništa odneseš korpu i lamelu na remont

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nekom običnom zadnjom, letos sam je poklonio rođaku, sad moram da kupim drugu verovatno superior. Rotacione kod nas nisu popularne. Dobr je za vozikanje, kad sednem na njega kao na biciklu. Nije imao ni regulaciju položaja hidraulika, podigneš a kardan ispadne. Imam rešenje za to ako važ treba.
 
Poslednja izmena:
Radio sam lamelu pre oko 200 rafnih sati na kinezu i sad opet pocela da proklizava bas dosta. Moze li jos nesto da bude osim da je zamastila da je pustio semering spojnicke opet. Nije se mogla potrositi posle toliko sati. Korpa je u redu, kvacilo je mekano i lepo odvaja, salta se, samo proklizava bas dosta.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna ko prodaje nove ventilatore kabine ili kvalitetno radi remont?
61ef55852520e9c7c41b06a6c26b764e.jpg
 
Alene, eventualno opruge (ili opruga. Nzm da li ima tanjirastu ili klasične opruge) korpe.
Spajki, ako se ne snađeš za negde bliže, imaš u Subotici električarsku radionicu Liliom. Momci vrlo ozbiljno rade svoj posao.
 
Nije to ništa čudno. Takvu oprugu ima imt za kardansku lamelu, torpedo takodje ima ali čini mi se za obe.... Mada obično bude tvrdo kvačilo kada opruga izgubi elastičnost, a Alen kaže da je kvačilo mekano..... E to mi je čudno. Inače mana takvih opruga je to što naleže direktno na potisnu ploču koja se greje i ta toplota oslabi oprugu pa zbog toga lamela pođufa snorkija.
 
Nazad
Vrh